cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

در دوره آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج آموزشگاه فنی البرز ، اساتیدی به کار گرفته شده اند که دارای مدرک مهندسی برق بوده و در این زمینه تجربه بالایی دارند. آموزش برق ساختمان در کرج به زبان ساده از پایه تا پیشرفته به کارآموزان آموزش داده می شود. آموزش ها در ابتدا به صورت تئوری و پس از آن آموزش عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه برگزار می شود.

کارآموزان با ابزار کار و تجهیزات مورد نیاز کار و همچنین نقشه کسب و نقشه خوانی، نحوه سیم کشی و لوله گذاری، آشنایی با انواع لوله ها و غیره در این دوره، آشنا می گردند. آموزش آنلاین برق ساختمان نیز به صورت آنلاین در این آموزشگاه برگزار شده و در نهایت هم به کارآموزان مجازی و هم حضوری مدرک معتبر فنی و حرفه ای اعطا می گردد.

این دوره به عنوان پیش نیاز دوره آموزش برق ساختمان درجه 1 در کرج معرفی می شود. در نتیجه یادگیری و مسلط شدن روی مطالب این دوره، بسیار اهمیت دارد.

آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

 • توضیحاتی راجع به اجرت نصب و گرفتن پروژه های برق ساختمان
 • آشنایی با استاندارد های نحوه قرار گرفتن کلید و فیوز و لامپ و…. در برق ساختمان
 • آشنایی با استاندارد های نحوه انتخاب سیم و فیوز و …. در برق ساختمان
 • آشنایی و توانایی کار با ابزار های اندازه گیری و تست مانند مولتی متر
 • توانایی نقشه کشی برق ساختمان
 • توانایی نقشه خوانی برق ساختمان
 • آشنایی با مدارات مقاومتی سلفی و خازنی در برق ساختمان
 • آشنایی و نحوه برآورد خازن مناسب در مصارف ساختمانی و تجاری
 • آشنایی و کار با انواع سیم کشی و لوله گذاری برق ساختمان
 • آشنایی و کار با مدارات حفاظت کننده در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب انواع کلیدهای تک پل، دو پل، تبدیل، صلیبی
 • آشنایی و نصب مدار های روشنایی راه پله به روش سنتی
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله با استفاده از رله ضربه ای
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله با استفاده از تایمر راه پله
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از فتوسل
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از فتوسل نجومی
 •  
نمایش بیشتر
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از تایمر نجومی
 • آشنایی و نصب مدار راه انداز موتور در زمان خاص و خاموش کردن آن در زمان خاص
 • آشنایی و نصب مدار تغییر شدت نور یا سرعت وسایل الکتریکی در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب چشمی راه پله در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب مدار راه انداز موتور یا وسایل پر قدرت در شب
 • آشنایی و نصب انواع کنتورهای دیجیتالی و آنالوگ تک فاز و سه فاز
 • نصب مدار استاندارد اتاق خواب با دیمر
 • نصب و راه اندازی مدار مهتابی
 • طریقه تست سالم بودن چوک یا همان ترانس مهتابی
 • نصب و عیب یابی آیفون صوتی به طور کامل
 • نصب و عیب یابی آیفون تصویری به طورکامل
 • آشنایی و نحوه کار با مینی پی ال سی لوگو
 • نصب مدار تاخیر در قطع با لوگو
 • نصب مدار تاخیر در وصل با لوگو
 • نصب مدار در اتوبوسی با لوگو
 • نصب مدار شمارنده با لوگو
 • نصب مدارات منطقی AND OR   XOR   NOR  NAND  NOR در برق ساختمان
 •  
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

قیمت عادی دوره

2/200/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

1/500/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

3/000/000 تومان

دوره های مرتبط

سوالات متداول آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

 • آیا در کارگاه آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج کار عملی توسط کارآموز انجام می شود؟

بله.کار کردن با ابزار و پیاده سازی نکات و مطالبی که استاد دوره آموزش می دهد، می تواند به افراد در یادگیری هر چه بهتر کمک کند. از این رو دوره به صورت کامل در کارگاه مجهز به ابزار کار برق ساختمان برگزار می شود.

 • آیا بعد از دوره برق ساختمان در کرج می توان برق کار شد ؟

بله. در این دوره و دوره برف ساختمان درجه 1، صفر تا صد مهارت هایی که یک برق کار ساختمان نیاز دارد به صورت کامل گفته می شود.

 • آیا سرفصل های این دوره برای شرکت در آزمون مدرک فنی حرفه ای برق ساختمان کفایت می کند ؟

بله. آموزشگاه فنی البرز زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کار می کند و سرفصل های دوره برق ساختمان درجه 2 و درجه 1 مورد تایید این سازمان هستند. در نتیجه شما با شرکت در این دوره، می توانید به صورت مستقیم و با هماهنگی آموزشگاه، در آزمون مدرک رسمی این رشته شرکت کنید.

 • خدمات قابل توجه آموزشگاه برای کارموزان چیست؟

جلب رضایت شما عزیزان هدف مرکزی مجموعه فنی البرز است. در این راستا آموزشگاه خدماتی از جمله پشتیبانی نامحدود، مشاوره های رایگان، تخفیف 30 درصدی روی دوره ها، امکان تجدید دوره به صورت رایگان، مجهز کردن کلاس ها و کارگاه ها به جدیدترین ابزار کار و … را به مهارت آموزان عزیز ارائه می دهد. هر چند اولویت این خدمات، به کارگیری کادر آموزشی خبره و برگزاری با کیفیت دوره هاست.

معرفی شغل برق ساختمان

برق کاری  یکی از شغل های فنی است و مناسب افرادی بوده که به حوزه های الکترونیک و برق علاقه دارند. برق کار ساختمان با دو دسته برقکاری عمومی و برقکاری صنعتی شناخته می شود. به افرادی که در زمینه برق ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی فعالیت می کنند برقکار عمومی می گویند. برق کار صنعتی نیز، برقکاری سیستم های کارخانه ها را انجام می دهد. برقکاران در زمینه های متفاوتی مانند سیم کشی الکتریکی ساختمان ها، دستگاه های هوشمند و تجهیزات مربوط به آن ها باید تخصص داشته باشند.

یکی از مسائل مهمی که در شغل برق کاری ساختمان حائز اهمیت است توجه به ایمنی و رعایت استانداردها می باشد. به همین منظور فردی که این شغل را انتخاب می کند باید دقیق بوده و به جزئیات توجه داشته باشد و دستورالعمل‌های مربوط به ایمنی را رعایت کند که همه این موارد در دوره آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج به شما آموزش داده می شود. به عنوان مثال حین انجام کار لباس و کفش مناسب بپوشد و یا از یک یونیفرم استاندارد استفاده کند به علاوه توانایی کار کردن در ارتفاعات مختلف را نیز داشته باشد.

ساعت های کاری این شغل بسته به مکانی که در آن کار می کنید متفاوت است. معمولا افرادی که در شرکتها استخدام می شوند به صورت تمام وقت و گاهی در شیفت های شب مشغول به کار هستند اما اگر شخص برق کار در یک مغازه کار کند ساعت های کاری او منعطف خواهد بود. در ادامه نیز مکانی که برق کار در آن مشغول است می تواند ساختمان های مختلف اداری، تجاری، مسکونی، شرکتها، کارخانجات و غیره باشد.

روش ورود به حرفه برق کشی ساختمان 

برای یادگیری مهارت برق ساختمان روش های متفاوتی وجود دارد :

یکی از راه های فرا گرفتن مهارت برق کاری ساختمان تحصیلات است به طوری که شما در دوره دبیرستان رشته ریاضی و یا رشته فنی را انتخاب می کنید و در صورت قبول شدن در کنکور، در دانشگاه رشته برق را آموزش می بینید. در این روش شما باید حداقل ۴ سال تحصیل کنید تا مدرک لیسانس مهندسی برق بگیرید.

گذراندن دوره های آموزشی برق یکی از سریع ترین راه های ورود به این شغل می باشد و مناسب افرادی است که می‌خواهند خیلی زود وارد بازار کار شوند و درآمدزایی داشته باشند. بدین منظور با شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج در آموزشگاه فنی البرز می‌توانند این مبحث را در کارگاه های مجهز زیر نظر اساتید با سابقه یاد بگیرند و مشغول به کار شوند.

یکی از راه‌هایی که از گذشته مرسوم بوده شاگردی کردن در مغازه های برق کاری ساختمان است که در مدت زمان طولانی و به صورت تجربی فرد می توانست از استاد کار خود برقکاری ساختمان را یاد بگیرد. همانطور که گفتیم این روند بسیار طولانی می باشد و مناسب افرادی که می خواهند سریع وارد بازار کار شوند نیست و به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ورود تجهیزات جدید به بازار معمولا روش های قدیمی خیلی کاربردی نیستند.

دوره پیشنهادی : آموزش تابلو برق صنعتی

بازار کار برق ساختمان در ایران 

با پیشرفت کلانشهرها، ساخت و ساز ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و غیره  نیز افزایش پیدا کرده است. یکی از اصلی ترین مشخصه های هر ساختمانی برق آن می باشد و همه ی کارها با برق انجام می شود. به همین منظور در سال‌ های اخیر شغل برق کار ساختمان بازار کار خوبی دارد. برای داشتن درآمد بالا در هر شغلی نیاز به رعایت یکسری فاکتورها است که برقکاری ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

فاکتور های مهم درآمدزایی در شغل برق ساختمان 

داشتن دانش و مهارت : یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکات در هر کاری به خصوص برقکار داشتن تخصص و مهارت در آن کار است. اگر شما در زمینه شغلی خودتان مهارت بالایی داشته باشید و تلاش کنید همواره اطلاعات خودتان را به روز کنید مطمئناً به عنوان یک شخص حرفه ای شناخته می شوید و افراد بیشتری به شما مراجعه می کنند. یکی از راه های آپدیت کردن اطلاعات و مهارت های خودتان شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج می باشد. چرا که این کار باعث می شود تا شما با تکنولوژی ها و فناوری هایی که به تازگی در این شغل وارد شده اند آشنا شوید و دانش خود را بالا ببرید.

تبلیغات : یکی از مهمترین ارکان هر شغلی تبلیغات است. در واقع هرچه تبلیغات شما گسترده تر باشد تعداد مشتری‌های شما نیز افزایش پیدا می کند. برای حرفه برق ساختمان نیز این تبلیغات نیاز دارد .

ارتباطات : داشتن ارتباطات گسترده می‌تواند برای جذب مشتری و درآمد بالای شما بسیار مفید باشد. برای مثال شما می توانید به شرکت های ساختمانی مراجعه کنید و خودتان را به عنوان برقکار ساختمان معرفی کنید و یا با ارتباط گرفتن با مدیران پروژه ها، ساختمانها و غیره برای خودتان موقعیت های شغلی فراهم کنید.

مشتری مداری : یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنید مشتری مداری است. از نمونه های مشتری مدار بودن می توان خوش قول بودن و داشتن سرعت عمل را نام برد. همواره سعی کنید در موعد مقرری که به مشتری قول داده اید کار را تحویل دهید و تلاش کنید در کار سرعت عمل داشته باشید ولی دقت کنید که رعایت این امر نباید کیفیت کار شما را پایین بیاورد.

قیمت مناسب و رقابتی : یکی از روش هایی که باعث می‌شود تا افراد بیشتری برای انجام کار خود به شما مراجعه کنند داشتن قیمت مناسب است. تا حد امکان سعی کنید قیمت رقابتی داشته باشید و هزینه خدماتی که ارائه می دهید کمتر از سایر رقبا باشد. اما این نکته را در نظر بگیرید که قیمت مناسب شما نباید کیفیت کارتان را از بین ببرد بلکه هر دوی این ها باید باهم و در کنار هم قرار بگیرند.

ارائه خدمات با کیفیت : هر چه  کاری که ارائه می‌کنید با کیفیت تر باشد در صورت به وجود آمدن مشکل و یا نیاز به برق کار در پروژه ها و ساختمان های دیگر مشتریان به شما مراجعه می کنند. در واقع کیفیت بالای آموزش و سپس کار شما مساوی با افزایش مشتری و به دنبال آن بیشتر شدن درآمد شما در این شغل است.

آموزشگاه فنی البرز دوره های دیگری نیز در رشته برق و به ویژه برق ساختمان برگزار می کند. به نوعی می توان گفت آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج به شما در موفق شدن در این دوره ها نیز کمک می کند. دوره هایی نظیر آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج ، آموزش نصب دزدگیر اماکن در کرج ، آموزش نصب کرکره برقی در کرج ، آموزش نصب جک برقی در کرج و … . 

نظرات شما

2.7/5 - (12 امتیاز)

1 دیدگاه برای “آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 6 =

شهریه آموزش برق ساختمان درجه 2
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟