آموزش برق ساختمان درجه ۲

در دوره آموزش برق ساختمان که در آموزشگاه فنی البرز در کرج برگزار می گردد، اساتیدی به کار گرفته شده اند که دارای مدرک مهندسی برق بوده و در این زمینه تجربه بالایی دارند. آموزش برق به زبان ساده از پایه تا پیشرفته به کارآموزان آموزش داده می شود.آموزش ها در ابتدا به صورت تئوری و پس از آن آموزش عملی برق ساختمان در کارگاه های مجهز آموزشگاه برگزار شده و افراد با ابزار کار و تجهیزات مورد نیاز کار و همچنین نقشه کسب و نقشه خوانی، نحوه سیم کشی و لوله گذاری، آشنایی با انواع لوله ها و غیره آشنا می گردند. آموزش مجازی برق ساختمان نیز به صورت آنلاین در این آموزشگاه برگزار شده و در نهایت هم به کارآموزان مجازی و هم حضوری مدرک معتبر فنی و حرفه ای اعطا می گردد.

سایر دوره های مرتبط با این آموزش شامل آموزش برق ساختمان درجه ۱ در کرج و آموزش هوشمندسازی ساختمان در کرج می باشد .

آموزش برق ساختمان درجه 2

آموزش برق ساختمان درجه ۲ در کرج (مجتمع فنی البرز)

 • توضیحاتی راجع به اجرت نصب و گرفتن پروژه های برق ساختمان
 • آشنایی با استاندارد های نحوه قرار گرفتن کلید و فیوز و لامپ و…. در برق ساختمان
 • آشنایی با استاندارد های نحوه انتخاب سیم و فیوز و …. در برق ساختمان
 • آشنایی و توانایی کار با ابزار های اندازه گیری و تست مانند مولتی متر
 • توانایی نقشه کشی برق ساختمان
 • توانایی نقشه خوانی برق ساختمان
 • آشنایی با مدارات مقاومتی سلفی و خازنی در برق ساختمان
 • آشنایی و نحوه برآورد خازن مناسب در مصارف ساختمانی و تجاری
 • آشنایی و کار با انواع سیم کشی و لوله گذاری برق ساختمان
 • آشنایی و کار با مدارات حفاظت کننده در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب انواع کلیدهای تک پل، دو پل، تبدیل، صلیبی
 • آشنایی و نصب مدار های روشنایی راه پله به روش سنتی
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله با استفاده از رله ضربه ای
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله با استفاده از تایمر راه پله
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از فتوسل
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از فتوسل نجومی
 • آشنایی و نصب مدار روشنایی راه پله و معابر با استفاده از تایمر نجومی
 • آشنایی و نصب مدار راه انداز موتور در زمان خاص و خاموش کردن آن در زمان خاص
 • آشنایی و نصب مدار تغییر شدت نور یا سرعت وسایل الکتریکی در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب چشمی راه پله در برق ساختمان
 • آشنایی و نصب مدار راه انداز موتور یا وسایل پر قدرت در شب
 • آشنایی و نصب انواع کنتورهای دیجیتالی و آنالوگ تک فاز و سه فاز
 • نصب مدار استاندارد اتاق خواب با دیمر
 • نصب و راه اندازی مدار مهتابی
 • طریقه تست سالم بودن چوک یا همان ترانس مهتابی
 • نصب و عیب یابی آیفون صوتی به طور کامل
 • نصب و عیب یابی آیفون تصویری به طورکامل
 • آشنایی و نحوه کار با مینی پی ال سی لوگو
 • نصب مدار تاخیر در قطع با لوگو
 • نصب مدار تاخیر در وصل با لوگو
 • نصب مدار در اتوبوسی با لوگو
 • نصب مدار شمارنده با لوگو
 • نصب مدارات منطقی AND OR   XOR   NOR  NAND  NOR در برق ساختمان
 • و …
2.2/5 - (10 امتیاز)

قیمت دوره آموزش برق ساختمان درجه ۲

نام دوره                    قیمت دوره (تومان) شهریه عادی با ۳۰% تخفیف (تومان) شهریه خصوصی(تومان)
برق ساختمان درجه ۲ ۱/۸۰۰/۰۰۰ ۱/۲۵۰/۰۰۰ ۲/۵۰۰/۰۰۰
برق ساختمان درجه ۱ ۲/۹۰۰/۰۰۰ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ۴/۰۰۰/۰۰۰

سوالات متداول دوره آموزش برق ساختمان

بله. یقینا یکی از مراحل یادگیری و آموزش صحیح برای کارآموزان انجام فعالیت عملی در کارگاه است. که این موضوع با در اختیار گذاشتن تجهیزات کامل برای کارآموزان صورت می پذیرد.

خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل ، پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید.

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

پشتیبانی آموزشی بصورت نامحدود است و پس از پایان دوره ارتباط آموزشگاه با کارآموز قطع نخواهد شد و کارآموزان می توانند با استاد دوره و مشاوران آموزشگاه برای دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط باشند.

 

معرفی شغل برق ساختمان

 

برقکاری  یکی از شغل های فنی است و مناسب افرادی بوده که به حوزه های الکترونیک و برق علاقه دارند شغل برقکاری با دو دسته برقکاری عمومی و برقکاری صنعتی شناخته می شود به افرادی که در زمینه برق ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی فعالیت می کنند  برقکار عمومی می گویند و برق کار صنعتی، برقکاری سیستم های کارخانه ها را انجام می دهد. برقکاران در زمینه های متفاوتی مانند سیم کشی الکتریکی ساختمان ها، دستگاه های هوشمند و تجهیزات مربوط به آن ها باید تخصص داشته باشند.

یکی از مسائل مهمی که در شغل برق کاری ساختمان حائز اهمیت است توجه به ایمنی و رعایت استانداردها می باشد به همین منظور فردی که این شغل را انتخاب می کند باید دقیق بوده و به جزئیات توجه داشته باشد و دستورالعمل‌های مربوط به ایمنی را رعایت کند که همه این موارد در دوره برق ساختمان به شما آموزش داده می شود به عنوان مثال حین انجام کار لباس و کفش مناسب بپوشد و یا از یک یونیفرم استاندارد استفاده کند به علاوه توانایی کار کردن در ارتفاعات مختلف را نیز داشته باشد.

ساعت های کاری این شغل بسته به مکانی که در آن کار می کنید متفاوت است. معمولا افرادی که در شرکتها استخدام می شوند به صورت تمام وقت و گاهی در شیفت های شب مشغول به کار هستند اما اگر شخص برق کار در یک مغازه کار کند ساعتهای کاری او منعطف خواهد بود در ادامه نیز مکانی که برق کار در آن مشغول است می تواند ساختمانهای مختلف اداری، تجاری، مسکونی، شرکتها، کارخانجات و غیره باشد.

 

روش ورود به حرفه برق کشی ساختمان 

برای یادگیری مهارت برقکاری ساختمان روش های متفاوتی وجود دارد :

 

         یکی از راه های فرا گرفتن مهارت برق کاری ساختمان تحصیلات است به طوری که شما در دوره دبیرستان رشته ریاضی و یا رشته فنی را انتخاب می کنید و در صورت قبول شدن در کنکور، در دانشگاه رشته برق را آموزش می بینید. در این روش شما باید حداقل ۴ سال تحصیل کنید تا مدرک لیسانس مهندسی برق بگیرید.

 

 

        گذراندن دوره های آموزشی برق یکی از سریع ترین راه های ورود به این شغل می باشد و مناسب افرادی است که می‌خواهند خیلی زود وارد بازار کار شوند و درآمدزایی داشته باشند بدین منظور با شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان در آموزشگاه فنی البرز می‌توانند این مبحث را در کارگاه های مجهز زیر نظر اساتید با سابقه یاد بگیرند و مشغول به کار شوند .

 

 

        یکی از راه‌هایی که از گذشته مرسوم بوده شاگردی کردن در مغازه های برق کاری ساختمان است که در مدت زمان طولانی و به صورت تجربی فرد می توانست از استاد کار خود برقکاری ساختمان را یاد بگیرد. همانطور که گفتیم این روند بسیار طولانی می باشد و مناسب افرادی که می خواهند سریع وارد بازار کار شوند نیست و به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ورود تجهیزات جدید به بازار معمولا روش های قدیمی خیلی کاربردی نیستند.

 

دوره پیشنهادی : آموزش تابلو برق صنعتی

بازار کار برق ساختمان در ایران 

با پیشرفت کلانشهرها، ساخت و ساز ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و غیره  نیز افزایش پیدا کرده است و یکی از اصلی ترین مشخصه های هر ساختمانی برق آن می باشد و همه ی کارها با برق انجام می شود به همین منظور در سال‌های اخیر شغل برقکاری ساختمان بازار کار خوبی دارد . برای داشتن درآمد بالا در هر شغلی نیاز به رعایت یکسری فاکتورها است که برقکاری ساختمان نیز از این قاعده مستثنا نیست .

 

فاکتور های مهم درآمدزایی در شغل برق ساختمان 

        داشتن دانش و مهارت: یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکات در هر کاری به خصوص برقکار داشتن تخصص و مهارت در آن کار است اگر شما در زمینه شغلی خودتان مهارت بالایی داشته باشید و تلاش کنید همواره اطلاعات خودتان را به روز کنید مطمئناً به عنوان یک شخص حرفه ای شناخته می شوید و افراد بیشتری به شما مراجعه می کنند. یکی از راه های آپدیت کردن اطلاعات و مهارت های خودتان شرکت در دوره های آموزش برق ساختمان در کرج می باشد چرا که این کار باعث می شود تا شما با تکنولوژی ها و فناوری هایی که به تازگی در این شغل وارد شده اند آشنا شوید و دانش خود را بالا ببرید.

 

        تبلیغات: یکی از مهمترین ارکان هر شغلی تبلیغات است در واقع هرچه تبلیغات شما گسترده تر باشد تعداد مشتری‌های شما نیز افزایش پیدا می کند. برای حرفه برق ساختمان نیز این تبلیغات نیاز دارد .

 

        ارتباطات: داشتن ارتباطات گسترده می‌تواند برای جذب مشتری و درآمد بالای شما بسیار مفید باشد برای مثال شما می توانید به شرکت های ساختمانی مراجعه کنید و خودتان را به عنوان برقکار ساختمان معرفی کنید و یا با ارتباط گرفتن با مدیران پروژه ها، ساختمانها و غیره برای خودتان موقعیت های شغلی فراهم کنید.

 

        مشتری مداری: یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنید مشتری مداری است از نمونه های مشتری مدار بودن می توان خوش قول بودن و داشتن سرعت عمل را نام برد. همواره سعی کنید در موعد مقرری که به مشتری قول داده اید کار را تحویل دهید و تلاش کنید در کار سرعت عمل داشته باشید ولی دقت کنید که رعایت این امر نباید کیفیت کار شما را پایین بیاورد.

 

        قیمت مناسب و رقابتی: یکی از روشهایی که باعث می‌شود تا افراد بیشتری برای انجام کار خود به شما مراجعه کنند داشتن قیمت مناسب است تا حد امکان سعی کنید قیمت رقابتی داشته باشید و هزینه خدماتی که ارائه می دهید کمتر از سایر رقبا باشد اما این نکته را در نظر بگیرید که قیمت مناسب شما نباید کیفیت کارتان را از بین ببرد بلکه هر دوی این ها باید باهم و در کنار هم قرار بگیرند.

 

        ارائه خدمات با کیفیت: هر چه  کاری که ارائه می‌کنید با کیفیت تر باشد در صورت به وجود آمدن مشکل و یا نیاز به برق کار در پروژه ها و ساختمان های دیگر مشتریان به شما مراجعه می کنند. در واقع کیفیت بالای آموزش و سپس کار شما مساوی با افزایش مشتری و به دنبال آن بیشتر شدن درآمد شما در این شغل است.

 

پیش ثبت نام دوره ها

فرم زیر را پر نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه ثبت نام درکلاس آموزش برق صنعتی

 1. تکمیل فرم ثبت نام در سایت و انجام مراحل ثبت نام.
 2. ثبت نام از طریق تماس تلفنی.
 3. ثبت نام از طریق مراجعه حضوری.
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *