cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

نحوه تعمیر دستگاه فکس – نحوه تنظیم دستگاه فکس با تلفن های داخلی

فهرست مطالب

تماس های تلفنی با صدای زنگ فکس قطع می شوند !

اگر هنگام استفاده از یک خط تلفن مشترک صدای زنگ فکس تماس تلفنی شما را قطع می کند باید به حل این مشکل بپردازید. در دستگاه های چند کاره تنظیمات فکس و اولویت ها در داخل منوی Fax یا Setup موجود در کنترل پنل پرینتر قرار دارد .

تعمیر دستگاه فکس

پاسخگویی خودکار را روشن کنید :

اگر این قابلیت فعال نباشد شما باید به صورت دستی به تماس های ورودی فکس پاسخ دهید و این ممکن است منجر به از دست دادن برخی از فکس ها شود.

همچنین می توانید اگر دستگاهتان قابلیت انتخاب زنگ مخصوص برای فکس را دارد برای تماس های مربوط به فکس زنگی مجزا انتخاب کنید. انتخاب زنگ مخصوص یک شماره تلفن دوم را به همان خط اختصاص می دهد که با الگویی متفاوت از شماره ی اولیه زنگ می خورد.

فقط هنگامی که تماس های مربوط به فکس دارای زنگ مخصوص باشند می توان دستگاه فکس را روی پاسخگویی خودکار تنظیم کرد .

تعداد بوق های تماس های ورودی را تنظیم کنید :

اگر دارای دستگاه فکسی با قابلیت پاسخگویی خودکار هستید، تعداد بوق های قبل از پاسخگویی به فکس را انتخاب کنید و به دستگاه این اجازه را بدهید که به تمام تماس های ورودی پاسخ بدهد.

پس از آن پرینتر می تواند در هنگام یک تماس ورودی صدای زنگ فکس را تشخیص دهد. گزینه ی Rings to answer را روی تعداد بیشتری از آن چه که خود دستگاه روی آن تنظیم شده است قرار دهید .

برای خطوطی که برای تماس های تلفنی و فکس مشترک هستند، بهتر است تعداد بوق های قبل از پاسخگویی روی 5 یا تعداد بیشتری تنظیم شود .

از کابل مناسب استفاده کنید :

پرینتر های چندکاره ی HP به یک سیم تلفن دو رشته ای متصل می شوند. بررسی کنید که سیم چهار دشته ای (دارای 4 هادی) نباشد. سیم های کوتاه و با کیفیت از سیم های بلند و بی کیفیت خیلی بهتر کار می کنند .

اتصال سایر دستگاه هایی که با استفاده از خط تلفن کار می کنند را قطع کنید. نرم افزار های کامپیوتری فکس و یا دستگاه هایی مانند کارت خوان ها ممکن است پیش از این که دستگاه فکس بتواند به تماس ورودی مربوط به فکس پاسخ دهد، به این تماس ها پاسخ بدهند.

کابل پرینتر را از برق بکشید تا مطمئن شوید که به تماس ها پاسخ نمی دهد و سپس با خط فکس تماس برقرار کنید. اگر هنوز هم تماس قطع می شود این دستگاه های متصل به تلفن را خاموش کنید تا منشأ مشکل را پیدا کنید.

اگر علت آن نرم افزار کامپیوتری فکس است، آن را از کار بیاندازید و یا تنظیماتش را به گونه ای تغییر دهید که به تماس های مربوط به فکس پاسخ ندهد. در صورت لزوم با مرکز خدماتی مربوط به هریک از دستگاه ها تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید .

ایمیل صوتی با ماشین های فکس کار نمی کند. به این معنا که اگر این سیستم ها در کنار هم استفاده شوند یا فکس ها دریافت نمی شوند و یا ایمیل صوتی کار نمی کند.

برای استفاده از ایمیل صوتی و دستگاه فکس بر روی یک خط مشترک باید حتماً از یک سرویس زنگ مخصوص استفاده کنید .

دوره آموزش تعمیرات فکس به صورت عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز مجتمع فنی البرز برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟