cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

طریقه ی تخلیه و تنظیم فشار پکیچ

تعمیر پکیج
فهرست مطالب

  با داشتن کمی اطلاعات خالی کردن پکیج و تنظیم فشار پکیج مجدد کار آسانی خواهد بود. با این وجود اگر مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید به دنبال یک سرویسکار حرفه ای باشید. در ادامه ی این مطلب به بررسی طریقه ی تخلیه و تنظیم فشار پکیچ می پردازیم.

پکیج را خاموش کنید و دوشاخه ی آن را از پریز بیرون بکشید. اجازه دهید آبی که داخل سیستم است سرد شود، این کار هم مانع از آسیب دیدن شما توسط آب داغ می شود و هم در اثر خنک شدن فشار کلی کاهش می یابد.

در هنگام خالی کردن آب پکیج سروکار داشتن با آبی که فشار آن کم است راحت تر خواهد بود.

محل قرار گرفتن شیر تخلیه را پیدا کنید

                         تعمیر پکیج

معمولاً محل تخلیه ی هر سیستمی پایین ترین نقطه از پایین ترین رادیاتور است (برای تخلیه ی پکیج می توان شیر آبی را که در پایین ترین قسمت قرار دارد نیز باز کرد).

پس از این که محل تخلیه را پیدا کردید یک شلنگ به آن وصل کنید. ترجیحاً برای محکم شدن شلنگ در جای خود و جلوگیری از نشت آب از بست استفاده کنید. یک سطل یا کاسه را در زیر محل تخلیه قرار دهید تا اگر آبی به بیرون نشت کند در داخل آن جمع شود.

سر دیگر شلنگ را در داخل یک سطل قرار دهید تا آب تخلیه شود. بدیهی است که باید سطل را در نقطه ای پایین تر نگه دارید تا آب از داخل شلنگ به طرف آن سرازیر شود.

مطمئن شوید که شیر ورودی تمام رادیاتورها باز است و آب پکیج به طور کامل تخلیه می شود. برای باز کردن سر مستطیلی شکل شیر تخلیه ی رادیاتور از یک آچار استفاده کنید. اکنون آب به راحتی به بیرون جریان می یابد.

دریچه ها را باز کنید

با باز کردن دریچه ها (شیر هواگیری) که در بالای هر رادیاتور وجود دارد به جایگزین شدن سریع آب با هوا کمک می کنید.

پس از این که سیستم به طور کامل خالی از آب شد این دریچه ها را ببندید، سپس می توانید تعمیرات یا سرویسی که لازم است را انجام دهید.

پر کردن مجدد پکیج و تنظیم فشار آن

شیر هواگیری همه ی رادیاتورها را ببندید، سپس شیر تخلیه را نیز ببندید و شلنگ را از آن جدا کنید.

شیر پرکن پکیج را باز کنید

در زیر پکیج شما یک لوله ی بافته شده وجود دارد که هم به منبع آب سرد و هم به برگشت مدار گرمایش متصل است. شیر پر کن این لوله را باز کنید تا فشار آب در پکیج به میزان پیشنهاد شده توسط شرکت تولید کننده برسد. در بیشتر مواقع فشار پکیج باید حدود 1 بار باشد.

نصب و تعمیرات پکیج

شیر هواگیری هر یک از پکیج ها را باز کنید و اجازه دهید هوای داخل آن ها تخلیه شود. این کار احتمال گیر کردن هوا در داخل سیستم را کاهش می دهد. پس از این که هوای همه ی رادیاتورها را خالی کردید به سراغ شیر پرکن پکیج بروید و د.وباره فشار را بالا برده و تنظیم کنید.

بررسی کنید که نشتی وجود نداشته باشد

اگر تعمیراتی بر روی سیستم انجام داده اید بگردید و ببینید که در هیچ نقطه ای نشتی آب وجود نداشته باشد. با دنبال کردن اطلاعات دفترچه راهنمای پکیج سیستم را دوباره روشن کنید و سپس اجازه دهید سیستم گرمایشی مانند قبل به کار خود ادامه دهد.

 رادیاتورها را هوا گیری کنید

پس از گرم شدن سیستم لازم است که دوباره رادیاتورها را هواگیری کنید. ممکن است لازم باشد در طول چند روز پس از تنظیم فشار هواگیری را انجام دهید تا از تخلیه ی کامل هوا از سیستم گرمایشی مطوئن شوید.

در صورت لزوم دوباره فشار را بالا بررید. این که بررسی کنید که ر هیچ جا از سیستم نشتی وجود نداشته باشد بسیار مهم است؛ زیرا افزایش دما باعث انبساط اتصالات می شود و این مسئله می تواند منجر به نشت آب از آن ها شود.

دوره آموزش نصب پکیج دیواری و آموزش تعمیرات پکیج دیواری به صورت کاملا عملی در دوره های فشرده مخصوص شاغلین و به صورت صفر تا صد ویژه بازار کار در آموزشگاه فنی البرز برگزار می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)
دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟