cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

عیب یابی درب باز کن های هوشمند Liftmaster

درب باز کن های هوشمند
فهرست مطالب

درب های پارکینگ و گاراژ سنگین هستند و اگر قرار باشد در شب و یا هنگام بارش باران خودتان آن ها را باز کنید مایه ی دردسر خواهند بود، به ویژه اگر عجله داشته باشید. به همین دلیل است که درب بازکن های اتوماتیک به همراه ریموت کنترلشان، تجهیزات استاندارد مناسبی برای خانه های دارای پارکینگ است. در این مطلب به بررسی مشکلات درب باز کن های هوشمند می پردازیم.شرکت Liftmaster یکی از تولید کننده هایی است که انواع مدل های هر سه نوع درب باز کن مجهز به تسمه محرک، محرک زنجیری و محرک پیچی را تولید می کند و در هر زمان که با مشکلی رو به رو شدید می توانید پاسخ سوالات خود را در وبسایت این شرکت بیابید.

بسیاری از مشکلات را خودتان به آسانی می توانید حل کنید.

دوره آموزش نصب درب ریلی به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در مجتمع فنی البرز توسط اساتید مجرب برگزار می شود.

مشکل یابی درب باز کن های هوشمند Liftmaster

درب باز کن های هوشمند
درب باز کن های هوشمند

سیستم عادی درب بازکن Liftmaster

در این سیستم خود درب بازکن داخل یک چهارچوب که به دیوار یا سقف پارکینگ نصب شده است قرار می گیرد.در هر دو طرف چهارچوب، نزدیک به زمین یه جفت سنسور ایمنی LED مشاهده خواهید کرد که اگر در مسیر حرکت درب چیزی وجود داشته باشد باعث توقف حرکت درب خواهند شد.حسگرها توسط سیم به درب بازکن متصل شده اند و خود درب بازکن انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را از طریق جریان 120 ولتی سیستم برق خانه تأمین می کند.همیشه هنگامی که درب بازکن کار نمی کند ابتدا مطمئن شوید که به برق متصل است. اگر درب بازکن خاموش است، احتمال دارد که یکی از کلید های جعبه فیوز خانه پریده باشد.

مشکل در سنسورهای ایمنی

اگر در بسته نمی شود، یا به صورت نیمه بسته می شود و بلافاصله دوباره باز می شود، اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار دهید سنسورهای ایمنی هستند.ممکن است متوجه شوید که جسمی در مسیر اشعه ای که بین سنسورها است قرار گرفته است، همچنین گاهی با تمیز کردن لنزهای سنسورها می توانید مشکل را برطرف کنید.بررسی کنید که در چهارچوب در تار عنکبوت وجود نداشته باشد زیرا آن ها هم می توانند مسیر نور سنسورها را مسدود کنند. اگر چراغ یکی از سنسورها چشمک زن باشد به این معناست که آن ها موازی باهم نصب نشده اند.یکی از آن ها را باز کنید و آن را جا به جا کنید تا زمانی که چراغ آن به صورت ثابت روشن بماند. یکی دیگر از دلایل موازی نبودن سنسورهای دو طرف در با یکدیگر، شل بودن چهارچوب است. اگر مشکل از چهارچوب است پیچ های آن را با یک آچار محکم کنید.

محدوده های باز و بسته شدن

از طریق ریموت کنترل می توانید بیشتر کارهای موتور را برنامه ریزی کنید و به آن ها دسترسی داشته باشید. اگر در به طور کامل باز یا بسته نمی شود، شما می توانید با استفاده از ریموت تنظیمات حدود باز و بسته شدن در را مجدداً انجام دهید.در بیشتر مدل ها می توانید با پیدا کردن حدود سنج در داخل محفظه ی موتور این تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید.برای تنظیم میزان بسته شدن درب درجه ی حدود سنج را خلاف جهت عقربه ی ساعت بچرخانید و برای تنظیم اندازه ی باز شدن درب آن را در جهت عقربه ی ساعت بچرخانید.

ریموت کنرل کار نمی کند

اگر درب بازکن هوشمند شما تازه نصب شده است، تا زمانی که تنظیمات و برنامه ریزی آن را انجام ندهید ریموت کنترل کار نمی کند. برای انجام تنظیمات از دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای سیستم پیروی کنید.اگر ریموت کنترل درب بازکنی که مدتی است نصب شده است کار نمی کند به احتمال زیاد باید باتری های آن را عوض کنید.اگر درب باز کن شما دارای پنل کنترل دیواری نیز می باشد کلید قفل آن را بررسی کنید. اگر قفل روشن باشد ریموت کنترل کار نمی کند بنابراین باید آن را خاموش کنید.

کدهای خطا

درب بازکن های جدید Liftmaster مجهز به سیستم نمایش کدهای خطا هستند که شامل مجموعه ای از چراغ های چشمک زن می باشد.برای رمز گشایی این چراغ های چشمک زن لازم است که به دفترچه راهنمای سیستم خود مراجعه کنید بنابراین مراقبت از دفترچه راهنما مهم است.اگر دفترچه راهنمای خود را گم کرده اید، می توانید با مراجعه به وبسایت Liftmaster به این کدها دسترسی پیدا کنید.

 

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟