cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

چرا تصاویر دوربین مدار بسته در شب تار و چشمک زن هستند

دوربین مدار بسته
فهرست مطالب

یکی از با ارزش ترین دارایی های امنیتی شما سیستم مدار بسته ای است که در محل کار خود نصب کرده اید. هنگامی که سیستم شما به درستی کار نمی کند، مثلاً زمانی که تصویر دوربین شما در شب چشمک می زند (قطع و وصل می شود)، پیدا کردن هر چه سریعتر مشکل و رطرف کردن آن برای محافظت از محل کار، تجهیزات و دستگاه ها، و کارکنان شما بسیار مهم است.

 

عوامل ایجاد اختلال در تصویر دوربین مدار بسته

اشکال در برق رسانی

دوربین های مدار بسته هم مانند هر دستگاه برقی دیگر بدون دریافت برق یا با برق ضعیف نمی توانند کار کنند. بنابراین اگر در برق رسانی به سیستم مدار بسته ی شما مشکلی وجود داشته باشد دوربین ها نمی توانند عملکرد درستی داشته باشند.اگر در شب تصاویر دوربین مدار بسته ی شما چشمک زن و تار است بهتر است که ابتدا منبع برق دوربین های خود را بررسی کنید. دوربین های مدار بسته از چراغ های فروسرخ استفاده می کنند تا بتوانند در شب تصاویر را ضبط کنند.

اگر باتری دوربین شما ضعیف باشد، چراغ های فروسرخ انرژی لازم را دریافت نمی کنند تا به درستی عمل کنند.همچنین باید بررسی کنید که سیستم شما به یک منبع برق اختصاصی متصل باشد و از پاور اسپلیتر برای آن استفاده نکنید، زیرا می تواند از میزان برقی که به دستگاه شما وارد می شود بکاهد.

 

تغییر شرایط نور

دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته

                     

وجود نور کافی در ثبت تصاویر توسط دوربین مدار بسته نقشی کلیدی دارد. در هنگام شب، نور چراغ های کنار پیاده رو و نورهای چشمک زنی که در محیط اطراف وجود دارند از میزان توانایی دوربین مدار بسته برای ضبط و نمایش یک تصویر واضح می کاهند.به دلیل این که دوربین های مدار بسته ی دارای دید در شب از فناوری فروسرخ برای ثبت تصاویر در نور کم استفاده می کنند، وجود نور در محیط می تواند باعث شود که دوربین از حالت دید در شب خارج شده و وارد حالت نرمال گردد که این مسئله منجر به تاری و چشمک زن شدن تصویر می شود.

فیلم های دوربین را تماشا کنید و ببینید که در چه زمان هایی تصویر دوربین بیشتر قطع و وصل می شود. اگر تغییر در شرایط نور باعث ایجاد اختلال در تصاویر دوربین ها می شود، زاویه دوربین ها و یا محل نصب آن ها را تغییر دهید به گونه ای که کمتر در معرض نور های خیابان باشند.

 

آسیب دیدن اتصالات و کابل ها

اگر تصاویر وربین مدار بسته در شب تار و چشمک زن هستند ممکن است علت آن آسیب دیدن کابل ها و اتصالات باشد. آسیب دیدن تجهیزات سبب اختلال در برق رسانی و در نتیجه اختلال در کیفیت تصویر می شود.محل اتصال همه ی تجهیزات و کابل هایی که به دوربین شما وصل هستند را بررسی کنید تا از شل نشدن و آسیب ندیدن آن ها اطمینان یابید. سیم هایی که رویه ی آن ها از بین رفته و پوسیده شده است به سرعت پوسیده و یا قطع می شوند.

پیشنهاد می کنیم که همه ی اتصالات را داخل یک محفظه ی عایق قرار دهید تا از آسیب های احتمالی در امان باشند. همه ی سیم های آسیب دیده باید سریع جایگزین شوند و یک محفظه ی عایق نیز برای آن ها تعبیه شود تا از آسیب دیدن بیشتر وربین جلوگیری شود.

 

کهنه بودن یا خرابی تجهیزات

دوربین مدار بسته در شب
دوربین مدار بسته

                 

هر چه قر سیستم مدار بسته ی شما قدیمی تر باشد، احتمال خرابی آن نیز بیشتر است. اگر در سیستم جدید و دارای برند خوب مشکلی پیش آمده است، احتمالاً تجهیزات و قطعات خریداری شده ی دیگر خراب هستند.همه ی سیستم های مدار بسته یک طول عمر مشخص دارند و اگر سیستم شما به انتهای عمر مفید خود رسیده است، تنها کاری که باید انجام دهید تعویض کردن آن است.

اگر در برق رسانی مشکلی وجود ندارد و سیم ها و اتصالات همگی محکم و سالم هستند، احتمالاً لازم است که دوربین های نو و یا دستگاه ضبط ویدیوی جدید تهیه کنید.

اگر یک دوربین مدار بسته ی دیگر دم دست دارید می توانید قبل از خریدن دوربین های جدید آن را جایگزین یکی از دوربین ها کنی تا مطمئن شوید که مشکل از دوربین است.

اگر با وجود تهیه ی یک سیستم جدید باز هم مشکل ادامه دارد باید با نصاب یا شرکت تولید کننده ی دوربین ها تماس بگیرید تا سیستم شما را سرویس کنند و یا دستورالعمل های لازم را برایتان شرح دهند.

دوره آموزش نصب دوربین مداربسته به صورت کاملا عملی در مجتمع فنی البرز توسط اساتید مجرب برگزار می شود.

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟