cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

انواع کرکره برقی – آشنایی با کرکره های مختلف

انواع کرکره برقی
فهرست مطالب

اگر به دنبال این هستید که به صورت 24 ساعته در هر هفت روز هفته امنیت و آسایش خاطر داشته باشید و آشپزخانه، مدرسه، مغازه و یا مرکز خریدی که در آن کار می کنید را در ساعاتی که در آن ها حضور ندارید ایمن نگه دارید بهترین توصیه برای شما نصب کرکره برقی است.برای اطمینان از حفظ امنیت مورد نظر خود بهتر است که یک کرکره برقی مناسب خریداری کنید. کرکره های برقی ده ها برابر امنیت مکان مورد نظر شما را افزایش می دهند.کرکره های برقی از نظر جنس ماده ای که از آن ساخته می شوند، از نظر نوع عملکردشان، و از نظر نوع کاربردی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند.برای مثال کرکره برقی ای که برای یک آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد با کرکره ای که باید یک مرکز خرید نصب شود بسیار متفاوت خواهد بود.در ادامه اطلاعاتی در رابطه با انواع کرکره های برقی بر اساس کاربرد آن ها داده شده است و می تواند به شما کمک کند تا کرکره ای را که مناسب با محل مورد نظرتان است انتخاب کنید.

آشنایی با کرکره های مختلف

  1. درب های کرکره ای

درب های کرکره ای شبیه به درهای گاراژ هستند که به سمت بالا و پایین باز و بسته می شوند. این نوع کرکره های برقی جزو پرکاربردترین کرکره هایی هستند که برای اماکنی همچون انبارهایی که در محیط های باز قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرند.این کرکره ها در محافظت از ساختمان مورد نظر شما در برابر عوامل طبیعی بسیار سودمند هستند و استفاده از آن ها آسان است. درب های کرکره ای دارای سایز های مختلفی هستند.بنابراین هنگامی که قصد خرید و نصب یکی از این کرکره ها را دارید حتما ابعاد محل مورد نظر خود برای نصب را اندازه گیری کنید .

  1. کرکره های رول گیتر (گریل)

نوع دیگر کرکره های برقی کرکره ی رول گیتر یا گریل است. این کرکره ها بسیار متفاوت از درب های کرکره ای هستند.درب های کرکره ای برای اماکنی که در معرض محیط بیرون قرار دارند مناسب اند درحالی که کرکره های گریل برای پاساژها و مراکز خرید، آشپزخانه ها و انبارهای دارویی که به داروخانه وصل هستند مناسب تراند.کرکره های رول گیتر از تیغه های فلزی تشکیل شده اند که بینشان فضاهای خالی وجود دارد و به راحتی می توان داخل مغازه ی مورد نظر را نگاه کرد در حالی که درب های کرکره ای از ورقه های فلزی یکدست ساخته شده اند که ورودی را کاملاً می پوشاند.

  1. کرکره های ضد حریق

کرکره های ضد حریق برای اماکنی که نیاز به ایمنی در برابر آتش سوزی دارند بسیار مفیدند. ساختار کرکره برقی ضد حریق شبیه به درب های کرکره ای است با این تفاوت که کاربردشان متفاوت است و این نوع کرکره ها از گسترش آتش سوزی جلوگیری می کنند.اگر محل کار شما به گونه ای است که احتمال آتش سوزی و خطراتی از این قبیل در آن وجود دارد استفاده از کرکره برقی ضد حریق به شما این اطمینان خاطر را می دهد که محل و وسایل شما در برابر این عوامل ایمن خواهند بود.این کرکره ها با بسته شدن به موقع مانع از گسترش آتش سوزی و آسیب رسیدن به یک محیط وسیع می شوند. این کرکره ها از ورقه های فلزی محکمی ساخته شده اند که بتوانند آتش را در بر گیرند و مانند درب های کرکره ای با حرکت رو به پایین بسته می شوند .

  1. کرکره های گریل افقی

کرکره های رول گیتر یا گریل افقی به طرف کناره ها باز می شوند و دارای فضاهای خالی هستند که می توان از طریق آن را داخل مغازه را دید.اگر در مدرسه، آشپزخانه و یا بیمارستان کار می کنید، استفاده از کرکره های گریل افقی بسیار سودمند است زیرا به راحتی می توانید داخل محدوده ی مورد نظر را ببینید.به دلیل وجود سوراخ ها و فضاهایی بین تیغه ها، استفاده از این نوع کرکره های برقی در فضاهای داخلی مانند مغازه های یک مرکز خرید مناسب است. همچنین اگر خواستار امنیت بالا در برابر عوامل مختلف هستید این کرکره ها گزینه ی مناسبی نمی باشند .

  1. کرکره های پر سرعت

عملکرد کرکره های پر سرعت درست شبیه به نام آن هاست. این نوع کرکره ها دارای سرعت و امنیت بسیار بالا هستند.دو نوع کرکره ی پر سرعت وجود دارد که یکی از آن ها بسیار پرسرعت (ultrafast) و دیگری بسیار ایمن (ultrasecure) است. هر دوی این کرکره ها برای استفاده در اماکنی که در محیط بیرونی قرار دارند مناسب هستند .

دوره آموزش نصب کرکره برقی به صورت عملی ویژه بازار کار در آموزشگاه فنی البرز به صورت صفر تا صد برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟