cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

چگونه مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی بگیریم ؟

مدرک و درآمد تعمیرات لوازم خانگی
فهرست مطالب

در دنیای مدرن امروز، تلاش های بی شماری در راستای ایجاد رفاه و راحتی بیشتر در زندگی صورت می گیرد. لوازم خانگی زیادی اختراع شدند تا انجام کارها را راحت تر کنند. مواد غذایی برای مدت طولانی تر بدون اینکه خراب شوند، در یخچال نگهداری می شوند، خانه ها به راحتی با لوازم گرمایشی و سرمایشی، گرم و سرد می شوند، برای پختن غذاهای متنوع، گازها و فر های متنوع وجود دارد، لباس ها و ظرف های کثیف، بدون وارد آمدن کوچکترین فشاری بر شما، توسط ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی شسته می شوند و … .لوازم خانگی در کنار خدمات ارزنده ای که برای ما دارند، نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی دارند. اغلب لوازم خانگی، الکتریکی و مکانیکی هستند و در صورت کار کشیدن زیاد و سهل انگاری در مراقبت، خراب شده و نیازمند تعمیر و باز سازی هستند. تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی ست که همیشه مورد نیاز بوده و هست، چرا  که سالم بودن و کارکرد صحیح لوازم خانگی امری ضروری به نظر می رسد. تعمیرات لوازم خانگی شامل تعمیر برد دستگاه یا تعمیر و تعویض قطعاتی می شود که در دستگاه به کار رفته اند.برای شناخت همه جوانب این رشته ادامه مطلب را بخوانید.

 

سرمایه مورد نیاز شغل تعمیرات لوازم خانگی

سرمایه اولیه، دغدغه اصلی کسانی ست که به راه اندازی یک کسب و کار فکر می کنند. تصور اشتباهی که رایج است می گوید، برای شروع یک شغل و کسب درآمد باید سرمایه زیادی داشت و بدون آن نمی توان اقدامی کرد. بسیاری از مشاغل، خصوصا مشاغل تعمیراتی مانند تعمیرات لوازم خانگی، در شروع راه نیاز به سرمایه عجیب و غریب ندارند و تقریبا از عهده هر کسی بر می آید.

چرا که اولین چیزی که در ابتدای راه تعمیرات لوازم خانگی وجود دارد، داشتن مهارت کافی برای این کار است. کسب مهارت از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی، در یک آموزشگاه معتبر، صورت می گیرد. شاید بتوان گفت اولین هزینه ای که ناچار به پرداخت آن هستید، شهریه دوره آموزشی ست که البته با توجه به آینده شغلی مناسب، مبلغی بسیار ناچیز است.

پس از کسب مهارت، شما در جایگاه یک تعمیرکار می توانید به صورت شخصی و مستقل و به عنوان تعمیرکار سیار لوازم خانگی کار کنید. و یا در شرکت های بزرگ، سایت های ارائه دهنده خدمات تعمیر و نمایندگی های برندهای لوازم خانگی، استخدام شوید. خرید یا اجاره یک مغازه می تواند به ظاهر خیلی خوب به نظر برسد، اما داشتن تجربه کافی بسیار مهم تر از آن است. کار تعمیرات را می توانید با ابزار آلات ساده و ارزان قیمت شروع کرده و رفته رفته کار خود را به سمت حرفه ای تر شدن پیش ببرید.

 

آموزشگاه فنی البرز کرج برگزار کننده دوره های پرطرفدار آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج و آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج می باشد .

اخذ مدرک فنی و حرفه ای تعمیر لوازم خانگی

ابزار مورد نیاز این حرفه

تعمیرکاران لوازم خانگی، مجوعه از ابزارآلات مورد استفاده دارند که بسته به نیاز از آن ها برای تعمیر لوازم کمک میگیرند. در زیر برخی از این ابزار به همراه توضیحی مختصر، برایتان آورده شده است:

عینک های محافظ

به عنوان یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی ، شما اغلب در مناطق با گرد و غبار و مواد شیمیایی بالقوه هستید ، بنابراین داشتن یک عینک ایمنی خوب همیشه مفید خواهد بود.

دستکش کار

دو نوع دستکش وجود دارد که به عنوان یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی به کار شما می آید: دستکش چرمی و لاستیکی. از موارد چرمی می توان برای محافظت از دستان شما در برابر مواد و لبه های تیز استفاده کرد. از دستکش های لاستیکی برای مواقعی که با مواد شیمیایی سر و کار دارید استفاده می شود.

 

مولتی متر

با استفاده از یک مولتی متر ، می توانید خصوصیات الکتریکی را اندازه گیری کرده و آزمایش کنید که کدام قسمت از دستگاه هنوز کار می کند.

 

مجموعه پیچ گوشتی

برای تکنسین های تعمیر لوازم خانگی داشتن پیچ گوشتی تخت ، فیلیپس و Torx برای بیشتر مشاغل مهم است. بسیاری از لوازم خانگی به استفاده از پیچ گوشتی Torx نیاز دارند.

 

انبر

هنگامی که شما در کار تعمیر لوازم خانگی هستید ، احتمالاً باید قطعات کوچک را روی لوازم خانگی بگیرید ، به همین دلیل داشتن انبردست سوزن بینی یک ضرورت است. همچنین در صورت لزوم به شما کمک می کنند سیم ها را خم کنید و برش دهید. انبر استاندارد همچنین به شما کمک می کند تا گیره های شلنگ را به راحتی آزاد کنید ، در حالی که انبر قفل کانال می تواند به شما کمک کند تا اتصالات شلنگ آب را شل کنید.

 

مجموعه آچار

احتمالاً برای کار در لوازم خانگی به یک آچار در اندازه های Metric و Imperial نیز نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که مجموعه آچار شما شامل آچار سوکت و آچار باز قابل تنظیم نیز می باشد.

 

درآمد تعمیرکار لوازم خانگی

با توجه به رونق خوبی که بازارکار حرفه تعمیرات موبایل دارد،انتظار می رود درآمد این شغل نیز مطلوب باشد. اما این درآمد به سادگی و برای هر کسی رقم نمی خورد. ویژگی ها و ترفندهایی وجود دارد که می توان برای کسب درآمد و البته افزایش آن، به کار برد.

داشتن روحیه مثبت و برخورد مناسب با مشتریان، وقت شناسی و تحویل به موقع کار به مشتری، ساعات کاری و در دسترس بودن، داشتن تبلیغات مناسب و به اندازه برای شناساندن خودتان به دیگران، صبر و حوصله، دقت بالا و ظرافت در کار، داشتن اطلاعات به روز در مورد لوازم خانگی، داشتن مهارت لازم برای تشخیص معایب و حل مشکلات به بهترین نحو، مسئولیت پذیر بودن و قدرت پذیرش اشتباه از جمله موارد مهمی ست که می تواند به افزایش درآمد شما کمک کند.طبیعتا وقتی مشتریان، این ویژگی های مثبت را در شما ببینند، شما را به دوستانتان معرفی خواهند کرد و رفته رفته کسب و کارتان جان خواهد گرفت.

 

 

بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی

حضور فعال لوازم خانگی در لایف استایل امروزی، تولید کنندگان را مشتاق به تولید محصولات جدید با آپشن های خیره کننده کرده است. از این رو صنعت لوازم خانگی، یکی از رو به رشدترین صنایع حال حاضر در کل دنیاست. افراد نیز در صورتیکه راحتی خود را در این لوازم بیابند، بدون شک به خرید آن اقدام می کنند. در بازار لوازم خانگی، همانند دیگر بازارهای اقتصادی، میزان عرضه به میزان تقاضا ارتباط دارد.

به همین دلیل است که امروز در هر خانه ای، با هر جمعیتی، تعدادی از لوازم خانگی که ضروری تلقی می شوند، وجود دارد. لوازمی مانند یخچال، لباسشویی، تلویزیون، اجاق گار، مایکروویو و … . شما بهتر از هر کسی می دانید روزانه چند ساعت و چندبار از این دستگاه ها استفاده می شود. لوازم خانگی بنا به دلایل مختلفی مانند استفاده زیاد، افتادن و ضربه خوردن، نصب نادرست، جای نامناسب و نگهداری بد، ممکن است خراب شوند. تعمیرات لوازم خانگی برای تعمیر وسایلی ضروری ست که نبودن آن ها در آشپرخانه و منزل ما، می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

با یک حساب سرانگشتی از تعداد خانواده ها و حداقل لوازمی که در یک خانه موجود است، می توانید متوجه شوید که بازارکار تعمیرات لوازم خانگی تا چه اندازه پررونق و فعال است. تعمیرات لوازم خانگی شغلی ست که هیچوقت نگرانی از نداشتن مشتری و کسادی بازار در آن وجود ندارد. چون مردم مجبور به استفاده همیشگی از دستگاه های خود هستند.پس نیاز به تعمیرات، همیشه وجود خواهد داشت.

 

نحوه ورود به این حرفه

شاید برای شروع فعالیت در حرفه تعمیرات لوازم خانگی، سر در گم باشید. بهتر است قبل از هر اقدامی تمام مسیر را برای خود شفاف کرده و بعد استارت بزنید. یکی از راه هایی که می تواند باعث رفع سردرگمی در افراد شود، کسب اطلاعات در مورد همه ابعاد یک حرفه است.

مهم ترین اطلاعاتی که باید بدست آورده شود، مربوط به انواع و اقسام لوازم خانگی، انواع معایب و ایرادات رایج در آن ها، شناسایی قطعات به کار برده شده در هر وسیله، ساز و کار آن ها، نحوه ارتباط و اتصال داخلی، سیم کشی ها، قواعد و اصول انجام کارهای عملی و … است که همه این ها در یک دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی پوشش داده می شود. شما می توانید با بررسی سرفصل های دوره و مشورت گرفتن از مشاورین و افراد با تجربه، تصمیم بگیرید که در یک کلاس آموزشی ثبت نام کنید یا خیر.

آموزشگاه فنی البرز ، با رزومه ای قوی در این زمینه، آماده خدمت رسانی به علاقه مندان است. این آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کار می کند و از لحاظ تمامی جوانبی که یک آموزشگاه معتبر شناخته می شود، تایید شده است. دوره های آموزشی، در بهترین و مجهزترین فضا، توسط اساتید و مدرسین با تجربه و باسواد، برگزار می گردد. مشاورین و کادر اداری ، بی وقفه برای ارائه بهترین و موثرترین خدمات در آموزشگاه حاضرند و راهنمایی های لازم برای شناختن آموزشگاه، انتخاب دوره و ثبت نام را برای شما خواهند داشت. کارآموزان در انتهای دوره با در دست داشتن مدرک معتبر فنی و حرفه ای، برای ورود به بازار کار آماده هستند. افراد می توانند با شرکت در جلسه مشاوره و بررسی شرایط کنونی خود، سرمایه لازم را فراهم کرده و مشغول به کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟