cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

تعمیر ریموت دزدگیر ماشین

تعمیر ریموت دزدگیر ماشین
فهرست مطالب

با توجه به این که اتومبیل از وسایلی محسوب می شود که دارای ارزش زیادی از نظر مادی می باشد توجه به امنیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما بارها شنیده اید که سارقان، قفل ماشین را باز نموده و اقدام به سرقت اتومبیل و یا اجزای درون آن نموده اند. در نتیجه نیاز است تا از یک سیستم امنیتی پر قدرت برای جلوگیری از سرقت ماشین استفاده کرد.

یکی از روش هایی که می تواند امنیت زیادی را برای خودرو شما ایجاد کند استفاده از دزدگیر می باشد. دزدگیرها به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام لمس خودرو توسط افراد، صدای آژیر آنها به صدا در می آید و فرد از وضعیت خودروی خود با خبر می گردد. ممکن است به دلایل مختلفی برای ریموت و دزدگیر انواع خودروها مشکلاتی به وجود آید و این وسایل دچار خرابی گردند. این مقاله به ارائه راهکارهایی برای حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو پرداخته است.

پیش از پرداختن به موضوع مورد بحث، نکته قابل ذکر این است که آموزشگاه فنی البرز دوره ای عملی و ویژه با عنوان آموزش نصب دزدگیر خودرو در کرج را برگزار می کند. توسط این دوره کارآموزان می آموزند چگونه برای ماشین های مختلف دزدگیر نصب کرده و آن را عیب یابی و تعمیر کنند.

آموزش نصب دزدگیر خودرو در کرج
آموزش-نصب-دزدگیر-خودرو-در-کرج

انواع سوئیچ های ماشین

در گذشته سوئیچ های ماشین ها تنها به صورت یک کلید بود که قفلی که در درب خودرو قرار گرفته بود توسط این کلید بار می شد. اما رفته رفته نسل بعدی سوئیچ ها که به آنها کلیدهای ترانسپوندر گفته می شد جهت قفل و باز کردن درب خودروها وارد بازار شد. قفل و باز شدن درب خودرو به وسیله سیگنال هایی است که توسط گیرنده و فرستنده تبادل می شود. خودروهایی که امروزه تولید می شوند بر اساس ترانسپوندرها بوده و به صورت ریموت می باشند.

انواع سوئیچ ماشین
انواع سوئیچ ماشین

امکان باز و بسته کردن قفل ماشین توسط ریموت از راه دور و بدون استفاده از کلید صورت می گیرد. همچنین با وجود دزدگیر در خودرو، می توان صدای آژیر دزدگیر را توسط ریموت کنترل یا قطع کرد.

ساختار ریموت ها به شکل یک برد می باشد که بر روی آن روکش پلاستیکی قرار گرفته و دکمه های مختلف نیز بر روی آن نصب شده اند که هر یک عملکرد ویژه ای را در ریموت انجام می دهند. گاهی ممکن است ریموت  دزدگیر خودرو کار نکند و دچار خرابی گردد. در ادامه مطلب به حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو اشاره می گردد.

مطالعه بیشتر در بازار کار و درآمد شغل تعمیرات موبایل

علل خرابی ریموت دزدگیر خودرو

خرابی ریموت می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد. گاهی ریموت به طور کلی کار نمی کند و نمی توان توسط آن درب خودرو را باز یا بسته کرد و یا صدای آژیر دزدگیر را قطع نمود. اما ممکن است این اتفاق برای همه شما پیش آمده باشد که ریموت کنترل خوبی در فاصله هایی دور نداشته و به درستی کار نمی کند. یا ممکن است برای باز و بسته کردن درب خودرو نیاز به چندین بار فشار دادن کلیدها باشد.

می توان علت های مختلفی را برای خرابی ریموت دزدگیر انواع خودروها در نظر گرفت که در ادامه به آنها اشاره شده است:

تمام شدن شارژ باتری، علت کار نکردن دزدگیر ماشین

اگر دزدگیر خودروی شما کار نمی کند، ممکن است باتری ریموت آن تمام شده باشد. انواع ریموت های خودرو با استفاده از باتری کار می کنند و پس از گذشت مدت زمانی ممکن است شارژ باتری تمام شده و یا باتری دچار خرابی شود. در اکثر مواقع زمانی که ریموت به سختی کار می کند یا برد آن کم شده است نشانه خرابی باتری می باشد و جای نگرانی وجود ندارد زیرا با تعویض باتری ریموت که هزینه زیادی هم ندارد می توان ریموت را مجددا مورد استفاده قرار داد.

تمام شدن شارژ باتری، علت کار نکردن دزدگیر ماشین
تمام شدن شارژ باتری، علت کار نکردن دزدگیر ماشین

وجود مشکل در فیوز خودرو

گاهی اوقات کار نکردن ریموت دزدگیر می تواند به علت وجود مشکل در فیوز خودرو باشد. برای بررسی فیوز باید در ابتدا جعبه فیوز خودرو را پیدا کرده و با استفاده از تست نور، از سالم بودن فیوز مطمئن شوید. مولتی متر نیز وسیله ایست که برای بررسی سلامت فیوز از آن استفاده می شود.

دوره مرتبط با نصب دزدگیر، آموزش نصب ضبط و باند خودرو در کرج است که فنی البرز برای علاقه مندان به این رشته برگزار می کند.

وجود مشکل در آنتن خودرو

برخی از خودروها ممکن است دارای آنتنی باشند که این آنتن دارای سیم کشی و اتصالات مختلفی می باشد که کار نکردن ریموت می تواند به علت وجود مشکل در این آنتن باشد. اتصالاتی که مربوط به آنتن می باشند ممکن است در قسمت هایی دچار قطعی  شده باشند و باعث عدم کارکرد ریموت دزدگیر شده باشند.

وجود مشکل برنامه ریزی در ریموت

ریموت ها دارای سیستم برنامه نویسی می باشند که توسط این برنامه ها ریموت می تواند عملکرد درستی داشته باشد. برخی مواقع ممکن است برای ریموت خودروی شما برنامه نویسی صورت نگرفته باشد که این مشکل می تواند با مراجعه به افراد متخصص در این زمینه به راحتی برطرف گردد و برنامه مشخصی برای ریموت نوشته شود.

مطالبی که گفته شد به دلایل خرابی و مشکلات ریموت ها اشاره کرد؛ اما در صورت مشاهده این مشکلات و کار نکردن ریموت چه راهکاری باید ارائه شود؟ در ادامه به حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو پرداخته می شود.

عیب یابی و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین

همانطور که گفته شد استفاده از دزدگیر فواید امنیتی زیادی داشته و ریموت دزدگیر علاوه بر این که می تواند در جلوگیری از سرقت خودرو نقش داشته باشد، راحتی و آسایش را برای افراد نیز به دنبال دارد و می توان بدون نیاز به استفاده از کلید درب خودرو را باز یا بسته نمود. در نتیجه ریموت  دزدگیر خودرو در حال حاضر یکی از ابزارهای مهم برای افرادی است که صاحب خودرو می باشند.

عیب یابی و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین
عیب یابی و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین

امروزه تمامی خودروهایی که تولید می شوند چه خودروهای داخلی و چه خارجی از سیستم ریموت دزدگیر برخوردار می باشند. خودروهایی مانند سمند، پراید و انواع پژو مجهز به این سیستم امنیتی می باشند و به علت قیمت بالایی که این روززها تمامی خودروها دارند مسئله امنیت خودرو امری حیاتی برای افراد به شمار می رود. در نتیجه سالم بودن ریموت دزدگیر از مواردی است که باید به آن توجه داشت. از جمله مواردی که برای حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو وجود دارد در زیر گفته شده است.

  • در مرحله اول نیاز است تا باتری ریموت کنترل شده و نسبت به سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد. ممکن است مشکل خرابی ریموت تنها با تعویض باتری حل شده و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نباشد.
  • گاهی ممکن است وجود امواج مختلف در اطراف خودرو با سیگنال هایی که ریموت به سمت گیرنده ارسال می کند تداخل کرده و سبب عدم کار کردن ریموت گردند. در این صورت با کمی جا به جا شدن و تغییر دادن مکان ریموت می توانید از این تداخل ها عبور کرده و خودروی خود را کنترل نمایید.
  • زمانی که باتری ریموت تعویض می شود امکان غیر فعال شدن برنامه ریزی آن وجود دارد. در این گونه مواقع نیاز است تا ریموت را نزد یک تعمیرکار برده تا برنامه ریزی ریموت را تنظیم نماید و مشکل کار نکردن آن را رفع کند.
  • گاهی اشتباه در سیم کشی خودرو می تواند باعث از کار افتادن ریموت دزدگیر گردد و مشکلاتی را به بار آورد. در صورتی که تمامی موارد بررسی شد و مشکل ریموت حل نشد می توان مشکل را به سیم کشی ارتباط داد و خودرو را به تعمیرگاهی حرفه ای نشان داد.

در پایان لازم به ذکر است که سیستم دزدگیر ممکن است در مدل هی مختلف خودرو مانند پراید، پژو و سمند با یکدیگر متفاوت باشد و برای رفع مشکل هر یک نیاز به عملیات به خصوصی باشد. بهترین کار در هنگام خرابی و کار نکردن ریموت دزدگیر مراجعه به تعمیرکار متخصص در این زمینه می باشد.

همچنین اگر مایلید در مورد سایر دوره هایی که آموزشگاه فنی البرز برگزار می کند، اطلاعات کامل بدست بیاورید، می توانید با شماره تلفن های آموزشگاه تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید. آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش برق ساختمان در کرج و … برخی از محبوب ترین دوره ها در میان کارآموزان می باشد.

مقاله درآمد و بازار کار تعمیرات لوازم خانگی نیز اطلاعات مفید و کاربردی ویژه ورود به بازار کار برای شما خواننده عزیز در بر دارد.

5/5 - (3 امتیاز)
دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟