cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج یکی از رشته های پرکاربرد در صنعت برق، شامل آموزش استانداردهای مونتاژ تابلو برق و استانداردهای لوازم و وسایل حفاظتی تابلو برق می باشد. این آموزش در مجتمع فنی البرز به صورت تئوری و با ارائه ویدئو و تصاویر خطوط مونتاژ تابلو برق صنعتی LV و MV انجام می پذیرد.

در دوره تابلو برق صنعتی کرج کارآموزان با تمامی قطعات موجود در تابلو برق آشنا شده و استانداردهای جانی مربوط به هر یک را فرا خواهند گرفت.آموزش تابلو برق صنعتی مناسب ورود به بازارکار این حرفه بوده و در پایان آموزش مدرک معتبر به کاراموزان اعطا خواهد شد.

از دیگر دوره های آموزشی محبوب در مجتمع فنی البرز ، دوره آموزش آموزش plc در کرج می باشد که سرفصل های مشترکی با دوره تابلو برق صنعتی فنی البرز دارد.

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

 • آموزش مشخصات عمومی تابلوهای فشار ضعیف
 • آشنایی با انواع تابلوهای فشار ضعیف
 • آشنایی با انواع کلیدهای نشتی جریان
 • آشنایی با انواع کلیدهای جریان متناوب فشار ضعیف
 • بررسی انواع باسبارها
 • آموزش تست مگر
 • آموزش شرایط نصب تابلو
 • طبقه بندی انواع تابلو فشار ضعیف بر اساس کاربرد
 • طبقه بندی انواع تابلو فشار ضعیف بر اساس محل نصب
 • طبقه بندی انواع تابلو فشار ضعیف بر اساس ولتاژ نامی
 • مشخصات الکتریکی تابلوهای فشار ضعیف
 • مشخصات غیر الکتریکی تابلوهای فشار ضعیف
 • آموزش نحوه نصب تابلو های فشار ضعیف
 • معرفی تابلوهای پی ال سی
 • معرفی تابلو های مارشالینگ
 • معرفی تابلوهای محلی
 •  
نمایش بیشتر
 • معرفی تابلوهای روشنایی
 • معرفی تابلو های کنترل موتور
 • معرفی تابلوهای توضیع
 • آشنایی با انواع تابلو فشار متوسط
 • دستورالعمل های بهره برداری از تابلو های فشار متوسط
 • بررسی انواع ترانس جریان و ترانس ولتاژ
 • اشنايي با سوئيچ گيرهاي 6 کیلوولت
 • اشنايي با سوئيچ گيرهاي33 کیلوولت
 • معرفی کلیدهای فشار متوسط
 • نحوه اتصال کلیدهای فشار متوسط به تابلو
 • آموزش عایق کردن تابلو فشار متوسط
 • آموزش انواع سکسیونر
 • آموزش چک کردن کلیدهای فشار متوسط درحالت تست
 • آموزش ریست کردن کلیدها
 • مشخصات فنی دژنکتورها
 • و….
 •  
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

قیمت عادی دوره

3/500/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

2/400/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

4/800/000 تومان

سوالات متداول آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

 • آیا آموزش تابلو برق صنعتی در کارگاه به صورت عملی نیز تدریس می شود؟

بله. از مهم ترین اهداف برگزاری این دوره و سایر دوره های فنی در فنی البرز، ایجاد فرصتی برای انجام عملی توسط کارآموزان است.این کار افراد را در یادگیری هر چه بهتر کمک می کند.

 • آیا این دوره به صورت هدفمند و مناسب بازار کار طراحی شده است؟

بله سرفصل های این دوره مورد تایید سازمان آموزش فنی حرفه ای است و در نتیجه یادگیری کامل مباحث به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک اپراتور تابلو برق شروع به فعالیت کنید.

 • چه تابلو برق هایی در این دوره آموزش داده می شوند؟

به صورت کلی طی این دوره تابلو برق های LV یا فشار پایین و MV یا فشار متوسط به مهارت آموزان آموزش داده می شود.

 • تا چه مدت کارآموزان از پشتیبانی دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج می توانند استفاده کنند؟

برای بهره بردن از این سرویس زمان خاصی تعریف نشده است و به صورت نامحدود می توانید از خدمات پشتیبانی فنی البرز استفاده کنید.

اطلاعات دوره تابلو برق صنعتی در کرج

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج یکی از دوره های کاربردی محسوب می شود که متقاضیان زیادی دارد. امروزه استفاده از تابلو برق برای تامین امنیت بیشتر، کنترل و مدیریت بهتر و جلوگیری از اتلاف انرژی در محیط های صنعتی مانند کارخانجات، پالایشگاه ها، کارگاه ها و … به امری ضروری و مهم تبدیل شده است. از این رو افراد می توانند با شرکت در دوره های مختلف و کسب مهارتهای لازم نصب و راه اندازی تابلو برق صنعتی وارد این حرفه شده و به موفقیت برسند.

اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره تابلو برق صنعتی، کاربردهای آن، انواع مختلف تابلو، بازار کار و آموزش تابلو برق صنعتی در کرج هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه فنی البرز باشید. این آموزشگاه یکی از معتبرترین مراکز برگزار کننده کلاس ها و دوره های تخصصی مربوط به تابلو برق صنعتی می باشد.

تابلو برق صنعتی چیست؟

تابلو برق صنعتی یک فضای مشخص و معمولا بسته از جنس فلز است که در آن تجهیزات مختلف الکتریکی و الکترونیکی نصب شده و وظیفه ایجاد ارتباطی منظم و موثر در بین اجزای یک سیستم برقی را دارد. قطعات مختلفی همچون کلیدهای برق، لوازم محافظتی، فیوزها، مدارشکن ها، نمایشگرها و … در تابلو برق صنعتی نصب می شوند.

کاربردهای تابلو برق

به طور کلی می توان کاربردهای تابلو برق صنعتی را به سه دسته تقسیم نمود که به شرح زیر می باشند:

کنترل

با استفاده از تابلو برق در محیط های صنعتی مختلف می توان موارد مختلفی را کنترل و مدیریت نمود. از مهمترین این موارد می توان به شدت جریان، ولتاژ و فرکانس دستگاه ها اشاره نمود. با کنترل صحیح و اصولی تجهیزات به کمک تابلو برق، تقسیم مساوی برق بین آنها صورت می گیرد. همچنین تولید، توزیع و تبدیل انرژی برق بین تجهیزات مختلف با استفاده از تابلو برق به راحتی قابل کنترل است.

نظارت

از دیگر کاربردهای تابلو برق صنعتی، نظارت است. با استفاده از این تابلو می توان در هر لحظه میزان جریان، ولتاژ، فرکانس و … را مشاهده نمود و تصمیمات لازم برای تامین نیروی لازم جهت فعالیت تجهیزات اخذ کرد و همچنین از وضعیت آنها در شرایط مختلف کاری مطلع شد.

محافظت

از آنجایی که وجود وسایل الکتریکی همیشه با احتمال بروز خطر پیوند خورده است، برای کاهش خطرات و محافظت بیشتر می توان از تابلو برق استفاده نمود. این تابلو هم از دستگاه های موجود در محیط های صنعتی محافظت نموده و هم برای ایمنی بیشتر و حفظ جان افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. با به کارگیری تابلو برق می توان از تجهیزات و قطعات در برابر اتفاقات مختلف مانند عوامل جوی (باد، باران، گرد و حاک و …)، خطاهای انسانی و … محافظت نمود. استفاده از تابلو برق صنعتی بهترین راه جلوگیری از شوک الکتریکی و برق گرفتگی افراد محسوب می شود.

در دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج بیشتر بر موضوع کاربردهای تابلو برق مشرف می شوید. در ادامه به توضیحی در خصوص انواع این تابلوها پرداخته شده است.

انواع تابلو برق صنعتی

تابلوهای برق صنعتی از نظر ساختار، ولتاژ، محل نصب، کاربرد و جنس به چندین نوع تقسیم می شوند که هر کدام از آنها ویژگیهای مخصوص به خود را دارند. در دوره های آموزش تابلو برق صنعتی در کرج که توسط مجموعه فنی البرز برگزار می گردد توسط بهترین اساتید به بهترین شکل ممکن با انواع تابلو برق صنعتی، اجزا و قطعات آنها، نحوه کارکرد و تمام موارد مورد نیاز مربوط به آنها آشنا خواهید شد.

تابلو برق صنعتی Metal Enclosed

این نوع تابلو برق دارای یک محفظه فلزی بوده که تمامی تجهیزات در ایمنی کامل در آن نصب می شوند. این تجهیزات شامل ترانس های جریان و ولتاژ، کلیدها، لوازم اندازه گیری، شینه ها و … می باشند. تابلو برق Metal Enclosed که یکی از پراستفاده ترین انواع تابلو برق محسوب می گردد، خود به دو نوع Metal Clad و Compartment Type تقسیم می شود.

در تابلو برق صنعتی مدل Metal Clad فضا بخش بندی شده که موجب جلوگیری از انتقال اختلالات یک بخش به بخش های دیگر می شود. این فضای تقسیم بندی شده شامل بخش باسبار، بخش تجهیزات کنترل اندازه گیری، بخش سرکابل و بخش محفظه کلید می باشد.

در تابلو برق Compartment Type فضا بخش بندی نشده و کاملا در نقطه مقابل مدل Metal Clad قرار دارد.

تابلو برق صنعتی ولتاژ پایین

این تابلو برق برای سطح ولتاژ زیر 1000 ولت مناسب می باشد که از ان در محیط های صنعتی مختلف استفاده می گردد. تابلوهای برق بانک خازنی در کارخانه ها و کارگاه ها، تابلو توزیع برق صنعتی و مسکونی و تابلو برق plc از این نوع هستند.

تابلو برق ولتاژ متوسط

این تابلو برق برای حمایت از سطح ولتاژ 1000 الی 36000 ولت طراحی شده است که دارای اجزایی همچون باسبار، جریان، کنتاکتور و … می باشد. این نوع تابلو برق صنعتی خود به دو مدل کشویی و ثابت تقسیم بندی می گردد.

تابلو برق ولتاژ بالا

ولتاژ در نظر گرفته شده برای این تابلو برق صنعتی بالای 36000 ولت است که یکی از مهمترین قطعات آن مدارشکن می باشد. برای ایجاد یک وضعیت امن هنگام استفاده از این نوع تابلو برق وجود مدار شکن ولتاژ ضروری است.

تابلو برق بیرونی

تابلو برق بیرونی که با نام Outdoor شناخته می شود برای نصب و فعالیت در محیط باز طراحی شده است و از تجهیزات محافظتی در برابر شرایط جوی برخوردار می باشد.

تابلو برق داخلی

این نوع تابلو برق در مکان های سرپوشیده قرار می گیرد و به مدل ایستاده و دیواری طراحی شده است. نام دیگر تابلو برق داخلی که خطرات کمتری نسبت به مدل بیرونی آن را تهدید می کند، تابلو Indoor است.

تابلو برق کنترل

یکی از انواع تابلو برق براساس کاربرد تابلو برق کنترل می باشد که درون ساختمان ها و در قسمت ورودی نصب می گردد. این تابلو وظیفه به اشتراک گذاشتن برق بین تمام بخش ها و واحدهای یک ساختمان را برعهده دارد و می تواند وضعیت های متفاوتی از سیستم را با استفاده از تجهیزات مختلف نمایش دهد.

تابلو برق توزیع

از دیگر انواع تابلو برق از نظر کاربرد می توان به نوع توزیعی ان اشاره نمود. تابلو برق توزیع در ابتدا جریان ورودی را تقسیم بندی کرده و سپس آن را به تابلوهای دیگر منتقل می کند. درواقع این تابلو یک منبع تغذیه محسوب می شود.

بازار کار تابلو برق صنعتی

از آنجایی که استفاده از تابلو برق در محیط های صنعتی مختلف مانند کارخانجات ضروری و کاربردی محسوب می شود، می توان گفت بازار کار تابلو برق صنعتی وضعیت خوبی دارد. کارخانه ها و صنایع مختلفی وجود دارند که از تجهیزات برقی متعدد و متنوعی استفاده می کنند و نیاز به تابلو برق برای کنترل، نظارت و محافظت به شدت برای آنها احساس می شود. بنابراین شما می توانید با آموزش دیدن و کسب مهارت های لازم برای نصب تابلو برق و کار با آن وارد بازار کار در این زمینه شوید و از آینده درخشانی برخوردار گردید.

چگونه وارد بازار کار تابلو برق شویم؟

راه های مختلفی برای وارد شدن به بازار کار تابلو برق وجود دارد. شما می توانید از طریق تحصیلات آکادمیک در رشته مهندسی برق به مهارت ها و دانش لازم وارد بازار کار شوید. همچنین یکی از بهترین روش ها شرکت در دوره های آموزش تابلو برق صنعتی در کرج است. شما با شرکت در کلاس های تخصصی به طور کامل با تابلو برق و اجزای آن و نحوه عملکردش آشنا خواهید شد و با اخذ مدرک معتبر می توانید در این حرفه مشغول به فعالیت شوید.

فرصت های شغلی تابلو برق صنعتی نیز متفاوت بوده و می توانید به عنوان یک مهندس برق در کارخانجات و صنایع مختلف استخدام گردید. همچنین می توانید به صورت شخصی وارد بازار کار شده و به صورت مستقل در این زمینه فعالیت نموده و خدمات مربوط به تابلو برق را به متقاضیان ارائه دهید.

میزان درآمد شغل برق

میزان درآمد شغل برق به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهمترین فاکتورهای موثر در تعیین درآمد افرادی که در امور مربوط به تابلو برق صنعتی فعالیت می کنند، می توان به میزان دانش و اطلاعات، سطح تخصص، کیفیت خدمات ارائه شده، نوع تابلو برق های نصب و اجرا شده، نوع صنایع و نیاز آنها و … اشاره نمود.

چگونه در شغل تابلو برق موفق شویم؟

اگر می خواهید در شغل تابلو برق به موفقیت دست پیدا کنید باید مهارت های مربوطه را به طور کامل فرا بگیرید. داشتن دانش و تخصص بالا و ارائه خدمات قابل قبول تضمین کننده موفقیت شما در این حرفه خواهند بود. همچنین اگر در زمینه های خاصی مربوط به تابلو برق فعالیت کنید می توانید به درجات بالا در این حرفه دست پیدا نمایید.

همانطور که گفته شد کار با تابلو برق نیازمند مهارت و تسلط کافی ست. توصیه اکید این است که پیش از وارد شدن به بازار کار، به صورت اصولی آموزش ببینید تا از خطرات احتمالی در حین کار جلوگیری کنید. به دلیل اهمیت حفظ ایمنی افراد، در دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج ، کلیه نکاتی که اپراتور باید در مورد تابلو برق و کارکرد آن بداند به مهارت آموزان گفته می شود.

از این رو این دوره و سایر کلاس های جامع می توانند تاثیر مثبتی بر موفق شدن شما در بازار کار این حرفه داشته باشد.

همچنین آموزشگاه فنی البرز تعداد زیادی دوره به صورت عملی و تخصصی برگزار می کند که هر کدام نقطه شروعی برای افراد علاقه مند و جویای کار هستند. دوره هایی نظیر آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیرات ماشین های اداری در کرج ، آموز ش برق ساختمان در کرج ، آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج و … تنها نمونه ای از فعالیت های ارزنده این آموزشگاه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید و با کارشناسان مجموعه صحبت کنید.

نظرات شما
3.3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نه =

شهریه آموزش تابلو برق صنعتی کرج
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟