cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش کلید سازی در کرج

دوره آموزش کلید سازی در کرج مناسب برای شغل کلید سازی ست که آموزشگاه فنی البرز اقدام به برگزاری آن کرده است. حرفه کلید سازی یکی از مشاغلی است که درآمد بالایی دارد و از بازار کار خوبی برخوردار است اما متاسفانه نسبت به سایر رشته‌های فنی کمتر دیده شده است.

کارآموزان با شرکت در دوره کلید سازی کرج تمام مراحل ساخت کلید و کارکردن با دستگاه تخصصی کلید تراش را به صورت کاملا عملی یاد میگیرند. تمام کلاس ها در کارگاه های مجهز و با امکانات پیشرفته برگزار می شود و علاقه مندان با صرف کمترین هزینه و زمان زیر نظر اساتید مجرب و با رزومه کاری بالا آموزش کلید و قفل سازی می بینند.

پس از پایان این دوره مانند سایر دوره ها در فنی البرز مانند آموزش تعمیرات ماشین های اداری در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج و … ، می توانید با شرکت در آزمون، مدرک فنی حرفه ای را از سوی سازمان معتبر مربوطه دریافت نمایید.

با داشتن گواهینامه بین المللی چه در ایران چه در خارج از ایران، می توانید صاحب شغل و درآمد شوید.

آموزش کلید سازی در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 
توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه انداری کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش کلید سازی در کرج

سرفصل های آموزش کلید سازی کرج

 • شناخت کامل انواع کلید های موجود در بازار
 • شناخت کامل ابزار کلید سازی
 • یادگیری اصول اندازه گیری کلید ها و انتخاب کلید برای ساخت
 • یادگیری ساخت کلید های معمولی
 • یادگیری  ساخت کلید های کامیوتری
 • یادگیری ساخت کلید های قدیمی
 • یادگیری ساخت کلید موتورسیکلت و خودرو
 • یادگیری ساخت کلید های ناودانی
 • یادگیری ساخت کلید های گاو صندوق
 • یادگیری ساخت کلیدهای شیار دار
 • یادگیری ساخت کلید با استفاده از دستگاه کلید تراش
 • یادگیری جامع کارکرد با دستگاه کلید تراش
 • یادگیری سوهان کاری صحیح کلیدها
 • یادگیری تنظیم کردن ریموت کنترل بر روی جک پارکینگی و کرکره برقی
 • یادگیری تعریف کردن ریموت بلوتوثی
 • یادگیری ریموت های Lerning
 • DIP Switchیادگیری ریموت های
نمایش بیشتر

موضوعات دوره کلید سازی در کرج

 • یادگیری تعمیر و نصب قفل درب های چوبی
 • یادگیری تعمیرات قفل درب حیاط برقی و معمولی
 • یادگیری تعمیرات قفل گاو صندوق
 • یادگیری نصب و تعمیرات قفل درب  ضد سرقت
 • یادگیری نصب و تعمیر قفل درب ماشین
 • یادگیری نصب قفل آرام بند و جک
 • یادگیری ساخت ریموت سوئیچ ماشین
 • یادگیری ساخت کلیدهای معمولی و کامپیوتری
 • یادگیری ساخت سوئیچ کلید کد دار و ریموت دار
 • یادگیری نصب قفل برقی
 • یادگیری ساخت سوئیچ کلید شیار دار
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش کلید سازی در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش کلید سازی درجه 2 در کرج

قیمت عادی دوره

4/500/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

3/100/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

5/000/000 تومان

قیمت آموزش کلید سازی در کرج

قیمت عادی دوره

5/500/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

3/800/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

5/800/000 تومان

انواع دستگاه های کلید سازی

دستگاه کلید سازی یا برش کلید، دستگاهی است که برای برش یک کلید با ویژگی های منحصر به فرد آن استفاده می شود. انواع مختلفی از این ماشین ها وجود دارد که معمولاً بر اساس نوع کلید انتخاب می شوند: کلید ماشین، شاه کلید، کلید خانه معمولی، کلید لوله ای و … . بیشتر دستگاه های کلید ساز با دنبال کردن الگویی که برای کلید مد نظر در نظر گرفته شده است، کار می کنند. برخی از انواع مختلف دستگاه های برش کلید عبارتند از اتوماتیک، کد، لیزر، دستی و لوله ای هستند. در دوره آموزش کلید سازی در کرج این ماشین ها معرفی شده و با آن ها آشنا خواهید شد.

دستگاه کلید سازی دستی

یک دستگاه کلید ساز دستی شاید کمترین دقت را در بین تمام این دستگاه ها داشته باشد. با این حال، معمولاً برای کلیدهای خانه که معمولی هستند، خوب کار می کنند. در نتیجه اغلب در فروشگاه های لوازم خانگی محلی یافت می شوند. این ماشین‌ها به این صورت کار می‌کنند که هم کلید اصلی و هم کلیدی را که قرار است بریده شود، روی هم می‌بندند. برخلاف ماشین‌های خودکار که در آن دو کلید در مکان‌های جداگانه اما موازی محکم می‌شوند.

در دستگاه کلید تراش دستی، اپراتور به صورت دستی با دستگاه برای ردیابی مشخصات روی کلید کار می کند و در انجام این کار، دستگاه کلید خالی را برش می دهد تا شکلی مطابق با کلید اصلی داشته باشد.

دستگاه کلید سازی اتوماتیک

ماشین‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بیشتر کار را به تنهایی انجام می‌دهند، اگرچه نسخه‌های اتوماتیک به کمک کلید ساز حتی کمتر از همتایان نیمه اتوماتیک خود نیاز دارند. اپراتور کلید اصلی را با کمک یک گیره بر روی دستگاه محکم می کند، در حالی که کلید کپی در ناحیه دیگری و در نزدیک آن قرار می گیرد. یک قلم شکل کلید اصلی را ترسیم می کند و همزمان کلید کپی را برش می دهد. هنگامی که کلید جدید ایجاد شد، لبه های تازه بریده شده آن برس زده می شود تا هر گونه خار فلزی از بین برود. ماشین های اتوماتیک گران تر و سریعتر از ماشین های نیمه اتوماتیک هستند.

دستگاه کلید سازی لیزری

دستگاه برش کلید لیزری مانند دستگاه خودکار عمل می کند، با این تفاوت که لیزر به جای تیغه، برش را انجام می دهد. این ویژگی، امکان قرار دادن گودی در سطح کلید را فراهم می کند، که برای بسیاری از سیستم های امنیتی امروزی که با کلیدها کار می کنند، ضروری است. دستگاه های لیزر معمولاً بسیار دقیق تر از انواع دیگر هستند.

ماشین کلید سازی کد

ماشین های برش کلید کد از کدهایی استفاده می کنند که پارامترهای فرز کلید (شیارها و دندانه های کلید) را برای برش دادن به کلید مشخص می کند. ممکن است کد به صورت دستی در دستگاه قرار داده شود، یا ممکن است روی یک کارت رمزی (مانند کارت اعتباری) باشد که جزئیات مربوط به محل برش بریدگی های کلید را در خود جای داده است.

ماشین کلید سازی لوله ای

ماشین های لوله ای زمانی استفاده می شوند که کلید اصلی لوله ای شکل باشد. به عنوان مثال، برخی از ماشین های چمن زنی از این نوع کلیدها استفاده می کنند. این دستگاه شکل کلید را می کشد و یک الگوی تکراری از بریدگی ها در انتهای لوله ایجاد می کند. این ماشین ها به اپراتور بسیار ماهرتری نسبت به سایر ماشین ها نیاز دارند.

کپی کردن یک شاه کلید – حتی کلیدهای قدیمی – به یک دستگاه برش کلید نیاز دارد. این نوع ماشین ها عمق انتهای یا بیت کلید را اندازه گیری می کنند و سپس یک کلید کپی را برش می دهند تا مطابقت داشته باشد.

دوره کلید سازی فنی حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای کشور در تلاش برای رفع معضل بیکاری و افزایش سطح علمی شاغلین در رشته های مختلف دوره آموزشی برگزار می کند. آموزشگاه کلید سازی فنی البرز نیز که تحت نظر این سازمان فعالیت می کند، دوره آموزش کلید سازی کرج را برگزار می کند.

در این دوره کلیه اصول و استانداردها برای ساخت کلید های مختلف آموزش داده می شود. کلاس ها در کارگاه هایی برگزار می شود که افراد به تجهیزات دسترسی داشته باشند و بتوانند در کنار مطالب تئوری، به صورت عملی هم آموزش ببینند. در انتهای دوره آموزش کلید سازی در کرج ، مدرک معتبر فنی از سوی آموزشگاه به کارآموزان اعطا می شود.

در صورت درخواست کارآموز، آموزشگاه شخص را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند تا بدون گذراندن دوره، در آزمون مدرک رسمی فنی حرفه ای شرکت کنید. این مدرک اعتبار بالایی دارد، می توانید به اعتبار آن وام و جواز کسب بگیرید و کار مستقل خود را شروع کنید.

آموزش ساخت انواع کلید در آموزش کلید سازی کرج

همه ما به برقرار امنیت در دور و اطراف خود اهمیت زیادی می دهیم. مراقبت کردن از مادیات و معنویات و عزیزان اولویت همه انسان هاست. مکانیزم قفل و کلید به عنوان اولین راهکار مدرن امنیتی بشر، به همین منظور پدید آمد. در دوره آموزش کلید سازی در کرج می توانید با نحوه ساخت انواع کلید آشنا شده و به صورت عملی قادر به ساخت آن ها شوید.

کلید های لوله ای

این نوع کلید ها به نام «کلید لوله تفنگی» نیز شناخته می‌شوند. از آنها برای باز کردن قفل ‌هایی استفاده می‌شود که قفل‌ های لوله ‌ای پین‌ دار هستند. از این کلید ها می‌توان در انواع تجهیزات مانند ماشین‌های فروش خودکار یا قفل دوچرخه استفاده کرد.

کلید های لوله ای از روی ظاهر منحصر به فردشان به راحتی قابل شناسایی هستند. آنها یک محور استوانه ای دارند که توخالی است و این همان چیزی است که در قفل قرار می گیرد. کپی این کلیدها دشوار است و برای همین هم سطح خوبی از امنیت را ارائه می دهند. زمانی که دزدان متوجه نیاز به کلید لوله ای شوند، معمولا از تلاش برای ادامه کار منصرف می شوند.

کلید اصلی – شاه کلید

کلید اصلی، همانطور که از نامش بر می آید، کلیدی است که به عنوان کلید اصلی در ساختمان عمل می کند و می تواند هر دری را باز کند. در حالی که کلید های دیگری وجود خواهند داشت که با قفل های خاص مطابقت دارند، کلید اصلی می تواند همه آن ها را باز کند.

این نوع کلید در ساختمان‌های اداری بسیار عالی است، جایی که هر کارمند ممکن است کلید خود را داشته باشد که فقط با قفل دفتر او مطابقت دارد. کلید اصلی می تواند توسط یک مدیر نگه داشته شود تا در مواقع اضطراری بتواند به هر یک از دفاتر ساختمان دسترسی داشته باشد. از آنجایی که کلید اولیه و اصلی می تواند قفل تمام قفل های یک ساختمان را باز کند، مسئولیت بزرگی بر عهده دارد و بنابراین باید در مکانی امن نگهداری شود تا از قرار گرفتن آن در دست افراد نادرست جلوگیری شود.

کلید صلیبی شکل

این نوع کلید را می‌توان «کلید متقاطع» نیز نامید که اشاره‌ای به نمایه کلیدی است که شکل «x» به خود می‌گیرد. این کلیدها معمولاً در محیط‌ های صنعتی یافت می‌شوند. جایی که کلید های سخت و قابل اعتماد مهم هستند. کلید های صلیبی بسیار قوی و کارآمد هستند، ظاهری جمع و جور دارند که به خوبی از آن ها در موقعیت های مختلف استفاده می شود. کلید های صلیبی دارای چهار ضلع هستند که همگی مسطح می باشند و در هر لبه دارای دندانه هایی بر روی الگوهای مختلف است.

مزیت این نوع کلید این است که شکل غیرمعمول آن قفل کردن را بسیار دشوار می کند، بنابراین می توانید خیالتان راحت باشد که دارایی شما به خوبی محافظت می شود. عیب این کلید ها این است که تکثیر آنها بسیار آسان است، بنابراین ضروری است که کلیدهای صلیبی شکل در مکانی امن نگهداری شوند و از رسیدن به دست افراد غیرقابل اطمینان جلوگیری شود.

کلید خودرو (سوئیچ)

این کلید ها برای وسایل نقلیه هستند. آنها با استفاده از ریزتراشه ها و سیگنال های رادیویی با چندین آنتن در داخل بدنه خودرو کار می کنند. این کلیدها برای روشن کردن خودرو نیازی به وارد کردن کلید به صورت دستی در داخل خودرو ندارند و در عوض می‌توانید به سادگی دکمه‌ ای را در خودرو فشار دهید تا احتراق روشن شود. کلید خودرو تنها در صورتی کار می‌کند که کلید در داخل خودرو قرار گرفته باشد؛ می تواند در جیب راننده یا در جعبه دستکش باشد. اگر کلید داخل خودرو نباشد، خودرو روشن نمی‌شود.

ریموت سوئیچ ماشین قادر به قفل کردن و باز و بستن درهای خودرو از راه دور هستند، بنابراین می توانید کلید را در جیب خود فشار دهید و در حالی که به سمت ماشین خود می روید، درب برای شما باز و آماده خواهد بود. این نوع کلیدها فوق العاده ایمن هستند زیرا کپی کردن آنها بسیار دشوار است. برای دریافت کلید هوشمند خودروی جایگزین یا یدکی برای وسیله نقلیه خود، باید مستقیماً به سازنده خودرو مراجعه کنید.

کلید های کامپیوتری

این کلیدها رایج ترین انواع کلید هایی هستند که برای ایمن سازی خانه ها استفاده می شوند. آنها را می توان به راحتی با دو یا چهار مجموعه دندان در طرف های مختلف تیغه شناسایی کرد. برای امنیت بیشتر، نسخه‌های چهار وجهی را انتخاب کنید، زیرا این نسخه‌ها سخت‌ترین نسخه‌ها هستند. در نتیجه احتمال شکست سارقان در باز کردن آن ها زیاد است.

اگر می خواهید سطح امنیت خانه خود را با بودجه کمی ارتقا دهید، بهترین راه برای انجام این کار، تغییر قفل و کلیدهای خود به انواع کلید های کامپیوتری دوطرفه یا چهار طرفه است. شما می توانید ایمنی خانه خود را با هزینه های بسیار کم و در مدت زمان کوتاه به طور چشمگیری بهبود بخشید. این نوع کلیدها علاوه بر ایمن تر بودن، استحکام بیشتری نسبت به کلیدهای یک طرفه دارند و در نتیجه در صورت گیر کردن در قفل، کمتر مستعد شکستن آن ها هستند.

در کلید های کامپیوتری به جای دندانه، حفره های ریز و درشتی وجود دارد که عملکرد قفل و کلید و عملیات باز و بست، توسط آن ها صورت می گیرد.

شغل کلید سازی – بازار کار و درآمد

همانطور که در توضیحات قبل خواندید، یکی از راه های برقراری امنیت و محافظت از جان و دارایی مان، داشتن قفل و کلید روی درب هایی ست که با بسته ماندن، مکان را امن می کنند. برای ساخت کلید ها، ساخت قفل ها، تعمیر کلید ها، کپی کردن و داشتن چند کلید برای یک قفل، تعمیر قفل های قدیمی و زنگ زده، باز کردن قفل هایی که کلیدشان به هر دلیلی گم شده است و بسیاری موارد دیگر، ما به کلید ساز نیاز داریم.

فردی که شغل کلید سازی را انتخاب می کند می داند که بخشی از کار خود را باید به صورت سیار انجام دهد و بخشی دیگر را در محل کارش. مدت زمانی که شخص در مغازه اش حضور دارد و پاسخگوی مشتریان است، نحوه برخورد او با مراجعه کنندگان، وقت شناس بودن، امین بودن، کیفیت کار و … از فاکتورهایی هستند که بر رونق گرفتن کسب و کار یک کلید ساز تاثیرات عمیقی می گذارد.

آموزش نیز یکی از کارهای اصلی است که باید اهمیت زیادی به آن داده شود تا پایه کار قوی تر باشد. دوره آموزش کلید سازی در کرج که توسط آموزشگاه فنی البرز در حال برگزاری است، می تواند منبعی موثق و جامع برای یادگیری حرفه کلید سازی برای علاقه مندان باشد.

اما به صورت کلی می توان گفت بازار کار کلید سازی بسیار پویا و در جریان است. صنعت کلید سازی همزمان با ساخت درب های جدید، پیشرفت کرده است و قفل ها و کلید های متنوع و متفاوتی برای منظورهای گسترده، ساخته شده اند. قفل و کلید تنها محدود به درب های ورودی و خروجی خانه ها، آپارتمان های مسکونی و اداری نمی شود؛ استفاده های زیادی از این تکنولوژی ها در خودرو، گاوصندوق، ریموت ها و … مشاهده می کنیم.

در نتیجه به عنوان کسی که قصد شروع این حرفه را دارد باید بدانید امکان فعالیت مفید و کسب درآمدهای خوب از این شغل برایتان فراهم است. کافی ست با استفاده از مهارت خود و تلاش برای ارتقا دادن آن ها، می توانید نیازهای مالی خود را برطرف کنید.

برای آشنایی بیشتر با زمینه فعالیت های آموزشگاه فنی البرز می توانید به صفحه اصلی سایت رفته و لیست کامل دوره ها را در آن جا مشاهده کنید. برای نمونه این موسسه آموزشی مجری برگزاری دوره هایی چون آموزش برق ساختمان در کرج ، آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج ، آموزش تعمیرات برد در کرج ، آموزش نصب دزدگیر اماکن در کرج و … می باشد. کلیه دوره ها ویژه بازار کار هستند و کارآموزان می توانند بعد از تمام دوره، شغل حرفه ای خود را شروع کنند.

سوالات متداول دوره آموزش کلید سازی کرج

 • آیا برای دوره آموزش کلید سازی در کرج تضمینی وجود دارد؟

آموزش های ما بر اساس اصول و استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. کادر آموزشی فنی البرز از تجربه و علم و دانش بالایی برخوردار هستند. در نتیجه دوره آموزشی کلید سازی ما می تواند منبعی معتبر برای یادگیری باشد. با این حال پشتیبانی نامحدود و امکان تجدید دوره به صورت رایگان به عنوان تضمین خدمت شما ارائه می شود.

 • آیا در این دوره می توانیم به صورت عملی با دستگاه ها و ابزار کار کنیم؟

بله. یکی از اصلی ترین اهداف فنی البرز در برگزاری دوره کلید سازی، انتقال تجربه های عملی به کارآموزان است. شما با به کارگیری دستگاه ها می توانید روند ساخت کلید را به خوبی یاد بگیرید.

 • ساخت چه نوع کلید هایی در دوره آموزش کلید سازی در کرج آموزش داده می شود؟

همانطور که در سرفصل های دوره نیز مشاهده می کنید، ساخت انواع کلید های معمولی، کامپیوتری، شاه کلید، سوئیچ خودرو و موتور سیکلت، کلید گاوصندوق، کلید ها و قفل های کد دار و رمز دار و … آموزش داده می شود.

 • آموزشگاه برای راهنمایی و حمایت بیشتر کارآموزان چه ایده ای دارد؟

افرادی که در دوره های آموزشی ما شرکت می کنند، با صرف هزینه و وقت، می خواهند که صاحب شغل و درآمد شده و آینده بهتری برای خود بسازند. تیم پشتیبانی ما با احترام به اهداف و آزمان های کارآموزان، به صورت نامدود، حتی پس از اتمام دوره، از آن ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

نظرات شما
3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − یک =

شهریه دوره کلید سازی در کرج
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟