آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی در کرج آموزشگاه فنی البرز می باشد که به برگزاری دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی به صورت فوق تخصصی و با استفاده از اساتید متخصص و حرفه ای می پردازد.در این دوره آموزشی، کارآموزان با انواع بردهای الکترونیکی و قطعات به کار رفته بر روی آنها آشنا شده و نحوه عیب یابی و تعمیرات این قطعه سخت افزاری مهم را آموزش می بینند.آموزش ها به صورت تئوری و عملی صورت گرفته و با توجه به پروژه محور بودن آموزش ها و همچنین ارائه مدرک فنی و حرفه ای معتبر، امکان راه اندازی کسب و کار پس از اتمام دوره برای کارآموزان وجود خواهد داشت.

دیگر دوره های آموزشی پرطرفدار و مرتبط با این دوره شامل آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی در کرج و آموزش تعمیرات برد درب های اتوماتیک در کرج می باشد .

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در کرج

سرفصل ها

 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • آموزش شناسایی قطعات الکترونیک
 • آموزش مهارت های کار با ابزار تعمیرات
 • آموزش تعمیرات بردهای تک لایه دولایه
 • آموزش طراحی و مهندسی معکوس قسمت آسیب دیده بردها
 • آموزش تعمیرات بردهای صنعتی
 • آموزش تعمیرات بردهای لوازم خانگی
 • آموزش تعمیرات بردهای نیمه صنعتی
 • آموزش اصول صحیح تعمیرات و عیب یابی
 • آموزش عیب یابی مدارات تغذیه مختلف
 • آموزش عیب یابی مدارات CPU مختلف
 • آموزش تعمیرات بردهای پرکاربرد
 • آموزش تعمیرات بردهای DIP
 • آموزش تعمیرات بردهای SMD
 • آموزش تکنیک های عیب یابی و تعمیرات پیشرفته
 • آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی پیشرفته
 • آموزش استانداردهای جهانی تعمیرات
 • آموزش شماتیک و نقشه خوانی بردها
 • و…

قیمت دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

نام دوره                    قیمت دوره (تومان) شهریه عادی با ۳۰% تخفیف (تومان) شهریه خصوصی(تومان)
آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی ۳/۰۰۰/۰۰۰ ۲/۱۰۰/۰۰۰ ۴/۲۰۰/۰۰۰

سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

بله. یقینا یکی از مراحل یادگیری و آموزش صحیح برای کارآموزان انجام فعالیت عملی در کارگاه است. که این موضوع با در اختیار گذاشتن تجهیزات کامل برای کارآموزان صورت می پذیرد.

خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل ، پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید.

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

پشتیبانی آموزشی بصورت نامحدود است و پس از پایان دوره ارتباط آموزشگاه با کارآموز قطع نخواهد شد و کارآموزان می توانند با استاد دوره و مشاوران آموزشگاه برای دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط باشند.

یکی از مشاغل پرطرفدار الکترونیک تعمیرات بردهای الکترونیکی می باشد.علاقه مندان با شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در آموزشگاه فنی البرز با انواع بردهای الکترونیکی آشنا می شوند و نحوه تعمیر هر یک را فرا میگیرند. بردهای الکترونیکی پایه تعمیر بسیاری از لوازم برقی هستند به همین منظور تعمیرات بردهای الکترونیکی نیز از بازار کار خوبی برخوردار است. برای تعمیرات این برد ها نیازی نیست که حتما طراحی مدار بلد باشه باشید بلکه با داشتن اطلاعات راجب قطعات، مدار ها، تست مدار و قطعه ها و طریقه ی کارکردن آنها می توانید برد های الکترونیکی را تعمیر کنید.

معرفی شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

بردهای الکترونیکی از مهمترین قطعات لوازم های برقی و لوازم خانگی هستند که از یک صفحه متشکل از مقاومت، خازن، دیود و غیره تشکیل شده اند که برای تعمیر هر یک از این وسایل باید با بردهای الکترونیکی آن نیز آشنا بود شغل تعمیر بردهای الکترونیکی نیاز به مهارت و تخصص در این زمینه دارد و تنها با مطالعه و داشتن مدرک نمی توان در این حرفه فعالیت کرد به همین منظور افرادی که علاقه دارند نحوه تعمیر بردهای الکترونیکی را آموزش ببینند و وارد این شغل شوند باید در دوره های آموزش تعمیرات برد های الکترونیکی شرکت کنند تا مهارت و تخصص لازم را به صورت عملی در کارگاه های مجهز و با امکانات بالا یاد بگیرند به طور کلی فردی که تعمیرکار بردهای الکترونیکی است باید توانایی تعمیر و تشخیص مشکل در بردهای الکترونیکی وسایلی از قبیل اسباب بازی ها، لوازم خانگی مانند جارو برقی، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، پکیج ها و غیره را داشته باشد در واقع باید در تمام حیطه هایی که دارای برد های الکترونیکی هستند قادر به فعالیت باشد. بردهای الکترونیکی انواع مختلف PCB تک لایه،Pcb دو لایه،Pcb چند لایه دارند و شخصی که شغل تعمیرات بردهای الکترونیک را انتخاب می کند باید بتواند با نحوه کارکرد این بردها، نوع اتصال مدارات، نحوه تعمیر، تعویض و غیره به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای آشنا باشد.

دوره های پیشنهادی : آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

بازار کار تخصصی تعمیرات بردهای الکترونیکی

شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از مشاغل جدید و نوپا در ایران بوده که افراد کمی وارد این حیطه شده اند به همین منظور دارای بازار کار خوبی است چرا که اگر شما به مغازه های تعمیرات الکترونیکی بروید شاهد تقاضای زیاد و کمبود نیروی کار خواهید بود از دلایلی که باعث شده تا این شغل بازار کار پررونقی داشته باشد وجود انواع لوازم برقی و استفاده افراد از آنها و همچنین بالا رفتن قیمت وسایل الکترونیکی به دلیل تحریم ها می باشد در واقع افراد ترجیح می‌دهند در صورت خراب شدن محصول برقی خود به جای پرداخت هزینه بالا برای تعویض آن از یک تعمیرکار کمک بگیرند و وسیله خود را تعمیر کنند عمده مشکلاتی که برای محصولات الکترونیکی در طی سال‌ها استفاده به وجود می آید معمولاً مشکلات سخت افزاری هستند که به دلیل الکترونیکی بودن آنها، بردهای الکترونیکی از مواردی می باشد که نیاز به تعمیر دارد با توجه به دلایلی که عنوان شد شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی به یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل شده است و اگر علاقه به فعالیت های فنی دارید می توانید با شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در آموزشگاه فنی البرز مهارت و تخصص های لازم در این زمینه را زیر نظر اساتید با سابقه و مجرد فرا بگیرید و خیلی سریع مشغول به کار شده و درآمد بالایی داشته باشید.

معمولا یکی از مواردی که افراد نگران آن هستند هزینه شروع کار است در ابتدا شما تنها باید هزینه ای را برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی کنار بگذارید و مبلغ دیگری را نیز برای خرید ابزارهای مورد نیاز این شغل در نظر بگیرید در ادامه هم می توانید یک مغازه اجاره کرده و به طور مستقل کار کنید و یا با مراجعه به شرکت ها و فروشگاه های الکترونیکی به عنوان یک تعمیرکار بردهای الکترونیکی استخدام شوید بعلاوه می توانید در سایت های خدماتی هم ثبت نام کنید.

برای داشتن درآمد بالا در تمامی مشاغل باید یکسری نکات و فاکتورهای را رعایت کنید که شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد این موارد عبارتند از:

 • داشتن مهارت و دانش کافی در زمینه تعمیر بردهای الکترونیکی و به روز کردن اطلاعات خود با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی که همین امر باعث می شود تا به عنوان یک فرد متخصص در زمینه تعمیر بردهای الکترونیکی شناخته شوید و افراد بیشتری به شما مراجعه کنند.
 • داشتن قیمت رقابتی برای ارائه خدمات الکترونیکی، هر چه تلاش کنید در کنار کیفیت بالا قیمت مناسب تری نسبت به رقبای خود داشته باشید افراد بیشتری جذب شما می‌شوند و درآمدتان نیز افزایش پیدا می‌کند.
 • تبلیغات یکی از مهمترین فاکتورهای هر شغلی بوده که باعث افزایش درآمد می شود برای مثال با باز کردن صفحه در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ در زمینه تعمیرات برد الکترونیکی می توانید شغل خودتان را تبلیغ کنید علاوه بر آن پخش تراکت، برچسب، بنر از دیگر راه‌های تبلیغاتی می باشد هرچه تبلیغات شما گسترده تر باشد افراد بیشتری با شما آشنا می شوند و موقعیت های شغلی بیشتری پیدا می کنید که باعث بالا رفتن درآمدتان در شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی می شود.
 • مشتری مداری از دیگر مواردی است که باعث می‌شود تا در شغل تعمیر بردهای الکترونیکی موفق عمل کنید به عنوان مثال سعی کنید در موعد مقرری که قول داده اید محصول را به مشتری تحویل دهید و کاری با کیفیت ارائه کنید.
 • در آخر ارتباطات و مهارت‌های اجتماعی خودتان را بالا ببرید به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به شرکتها، فروشگاه ها و مغازه هایی که لوازم های الکترونیکی میفروشند خود را به‌عنوان یک تعمیرکار بردهای الکترونیکی معرفی کنید و از آن ها بخواهید در صورت نیاز به تعمیر کار شما را به مشتریانشان معرفی کنند هرچه کانال های ارتباطی شما بیشتر باشد مشتری‌های شما نیز افزایش پیدا میکند و همین دلیل باعث بالا رفتن درآمد تان میشود.

چگونه مهارت های لازم  تعمیر بردهای الکترونیک را یاد بگیریم

کسانی که میخواهند وارد شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی شوند باید با مهارت های نظیر:

 • آشنایی با انواع برد های الکترونیکی، کاربردها و ویژگیهای بردهای الکترونیکی
 • شناخت قطعات موجود بر روی برد های الکترونیکی و کسب مهارت های لازم برای تعمیر و تعویض آنها
 • آشنا بودن با ابزارها و وسایل تعمیر بردهای الکترونیکی و نحوه استفاده از آنها
 • داشتن مهارت در زمینه عیب یابی بردهای الکترونیکی

و غیره آشنا باشند. علاقه مندان با شرکت در دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی در آموزشگاه فنی البرز می‌توانند تخصص های لازم را در این کلاس ها که در کارگاههای پیشرفته و زیر نظر اساتید با تجربه و دارای مدرک در زمینه برق و اتوماسیون برگزار می شود فرا بگیرند و پس از پایه دوره با داشتن مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای وارد بازار کار تعمیر بردهای الکترونیکی شوند و در آمد زایی کنند.

پیش ثبت نام دوره ها

فرم زیر را پر نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه ثبت نام درکلاس آموزش برق صنعتی

 1. تکمیل فرم ثبت نام در سایت و انجام مراحل ثبت نام.
 2. ثبت نام از طریق تماس تلفنی.
 3. ثبت نام از طریق مراجعه حضوری.
2 پاسخ
 1. فرهاد گفته:

  سلام اینجانب علاقه زیادی به کارهای فنی دارم ولی آگاهی مناسب نسبت به گزینه های پیشنهادی آموزش را ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید که کدام آموزش در حال حاضر و آینده نزدیک بازار کار ودرآمد خوب بهمراه خواهد داشت .ممنون

  پاسخ
 2. صالح گفته:

  سلام با عرض معذرت میخواستم بدونم برای یاد گیری تعمیرات برد در طول کلاس باید وسایلی تهیه کنیم یا نه این وسایل رو خود اموزشگاه در اخیارمون میزاره

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *