cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج دوره ای ست که یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات برد، فنی البرز، آن را در سطوح مقدماتی تا پیشرفته برگزار می کند. در این دوره آموزشی، کارآموزان با انواع بردهای الکترونیکی و قطعات به کار رفته بر روی آنها آشنا شده و نحوه عیب یابی و تعمیرات این قطعه سخت افزاری مهم را آموزش می بینند.

آموزش ها به صورت تئوری و عملی صورت گرفته و با توجه به پروژه محور بودن آموزش ها و همچنین ارائه مدرک فنی و حرفه ای معتبر، امکان راه اندازی کسب و کار پس از اتمام دوره برای کارآموزان وجود خواهد داشت.

در دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج و آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج نیز مطالبی در رابطه با برد این لوازم و تعمیر آن ها خواهید آموخت.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • آموزش شناسایی قطعات الکترونیک
 • آموزش مهارت های کار با ابزار تعمیرات
 • آموزش تعمیرات بردهای تک لایه دولایه
 • آموزش طراحی و مهندسی معکوس قسمت آسیب دیده بردها
 • آموزش تعمیرات بردهای صنعتی
 • آموزش تعمیرات بردهای لوازم خانگی
 • آموزش تعمیرات بردهای نیمه صنعتی
 • آموزش اصول صحیح تعمیرات و عیب یابی
 • آموزش عیب یابی مدارات تغذیه مختلف
 • آموزش عیب یابی مدارات CPU مختلف
 • آموزش تعمیرات بردهای پرکاربرد
 • آموزش تعمیرات بردهای DIP
 • آموزش تعمیرات بردهای SMD
 • آموزش تکنیک های عیب یابی و تعمیرات پیشرفته
 • آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی پیشرفته
 • آموزش استانداردهای جهانی تعمیرات
 • آموزش شماتیک و نقشه خوانی بردها
 •  
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

قیمت عادی دوره

3/600/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

2/500/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

5/000/000 تومان

سوالات متداول آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

 • آیا کارآموز فرصت انجام و تجربه کار عملی در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج را دارد؟

یکی از مهمترین روش های یادگیزی، یادگیری همراه با تمرین عملی ست. به این منظور این دوره به صورت عملی در کارگاه مجهز به ابزار تعمیر برد برگزار می شود.

 • برای ورود به بازار کار می توان بر آموخته های این دوره تکیه کرد؟

بله این دوره به صورت تخصصی ویژه بازار کار طراحی شده است. بعد از این دوره کارآموزان می توانند مشغول به کار و درآمدزایی شوند.

 • آیا شرکت در دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی به مهارت یا پیشنیاز خاصی احتیاج دارد؟

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

 • آیا کارآموزان در طول دوره یا بعد از اتمام دوره تعمیر برد کرج می توانند مشاوره و پشتیبانی از سوی آموزشگاه دریافت کنند؟

بله خدمات پشتیبانی نامحدود و مشاوره رایگان فنی البرز به صورت تلفنی یا حضوری به کارآموزان و مهارت آموزان عزیز ارائه می شود.

آموزش تعمیرات برد در کرج

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج از دوره های تخصصی و پرطرفدار محسوب می شود که متقاضیان زیادی دارد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اکثر وسایل مورد نیاز زندگی به صورت الکتریکی بوده و دارای برد الکترونیکی هستند. از این رو با افزایش استفاده از این وسایل نیاز به تعمیرکاران حرفه ای این حوزه نیز افزایش می یابد. تعمیرات برد الکترونیکی از شغل های خدماتی مهم جامعه محسوب می شود. متاسفانه به خاطر تورم و وضعیت اقتصادی نامناسب برخی افراد امکان تعویض وسایل و امکانات خود را نداشته و به تعمیرات آنها روی می آروند. بنابراین می توان گفت کسانی که آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را فرا می گیرند می توانند در بازار کار این رشته به خوبی به فعالیت پرداخته و به موفقیت و درآمد دست پیدا کنند.

اگر شما هم به دنبال یادگیری صفر تا صد مهارت های مربوط به تعمیرات برد الکترونیکی هستید می توانید در دوره های آموزشی مجموعه فنی البرز شرکت کرده و از دانش و تجربه اساتید حرفه ای و مجرب بهره مند گردید.

معرفی قطعات روی برد

از پایه ای ترین مطالبی که در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج تدریس می شود، قطعه شناسی است. در این قسمت برای آشنایی مختصر اطلاعاتی در خصوص انواع قطعات روی pcb ها، خواهید خواند.

قطعات روی برد الکترونیکی به طور کلی به دو دسته فعال (اکتیو) و منفعل (پسیو) تقسیم می شوند. قطعات اکتیو توانایی کنترل جریان برق را دارند و قطعات پسیو نمی توانند جریان برق را از طریق سیگنالهای الکترونیکی کنترل کنند. از مهمترین قطعات و اجزای یک برد الکترونیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مقاومت

یکی از قطعات اصلی هر برد الکترونیکی مقاومت است که در دسته اجزای پسیو قرار دارد. این قطعه که به دو صورت ثابت و متغیر و در شکل های معمولی و فیوزی یا سیمی تولید می گردد برای کاهش جریان و افت ولتاژ کاربرد دارد. با توجه به نوع برد و دستگاه تعداد مشخصی از مقاومت بر روی برد نصب می شود.

خازن

از دیگر قطعات پسیو برد الکتریکی می توان به خازن اشاره نمود. خازن بار الکتریکی را ذخیره می کند و واحد اندازه گیری آن فاراد می باشد. خازن ها دارای مدل های سرامیکی، الکترولیتی، قطبی، غیر قطبی، متغیر و قابل تنظیم می باشند.

دیود

یکی از قطعات بسیار کاربردی در برد الکترونیکی دیود است که وظایف مختلفی بر عهده دارد. دیود می تواند سیگنال های ac را به dc تبدیل کند و باعث تنظیم ولتاژ گردد. همچنین دیود وظیفه یک طرفه کردن جریان را نیز بر عهده دارد. بخ اطر نقش دیود در برد الکترونیکی به آن یک سو کننده نیز گفته می شود. بر روی هر برد الکترونیکی با توجه به نوع برد و دستگاه و کاربرد آن از دیودهای مختلف مانند نوری، زنر، حساس به نور و … استفاده می شود.

سوئیچ

برای قطع و وصل و یا تغییر جریان در مدار نیاز به سوئیچ می باشد. این قطعه در برد الکترونیکی به صورت مکانیکی بوده و دارای انواع مختلفی همچون Push، Break Switch و … است.

ترانزیستور

از قطعات فعال یا اکتیو برد اکتریکی می توان ترانزیستور را نام برد که برای قطع و وصل یا تقویت سیگنال های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه از مواد نیمه رسانا مانند سیایسیم یا ژرمانیم ساخته می شود و دارای انواع مختلفی مانند NPN، PNP و فوتو است.

اهمیت آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

از آنجایی که وسایل الکترونیکی در زندگی امروزی نقش زیادی دارند، احساس نیاز به تعمیر آنها در صورت خراب شدن و بروز مشکلات نیز افزایش یافته است. برای تعمیر بردهای الکترونیکی وسایل مختلف نیاز به دانش و تخصص می باشد که همین امر اهمیت آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را روشن می سازد.

افراد با شرکت در دوره های آموزشی می توانند راجع به بردها، طرز کار، مشکلات و تعمیر آنها کامل ترین اطلاعات را بدست آورده و مهارت های لازم را فرا بگیرند. با آموزش دیدن افراد می توانند خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهند.

آموزشگاه فنی حرفه ای تعمیرات برد در کرج

یکی از بهترین روش ها برای فراگیری مهارت های شغل تعمیرات برد شرکت در دوره ها و کلاس های مربوطه است. فنی البرز به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه فنی حرفه ای تعمیرات برد در کرج با فراهم آوردن امکانات آموزشی و بهره گیری از اساتید باتجربه دوره تخصصی آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج را برگزار می کند. این آموزشگاه مورد تایید سازان فنی و حرفه ای بوده و دوره ها و سرفصل های آن براساس استانداردهای این سازمان می باشند. در نتیجه افراد می توانند با شرکت در این دوره ها بدون نیاز به حضور در کلاس های سازمان از طرف فنی البرز برای آزمون و اخذ مدرک به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شوند. با قبولی در آزمون مدرک معتبر و موردنیاز برای ورود به بازار کار اهدا می گردد.

بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

با توجه به افزایش نیاز مردم به تعمیرات لوازم مختلف می توان گفت بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی وضعیت مناسبی دارد. برخی از افراد به خاطر مشکلات تورم و گرانی دیگر قادر به تعویض وسایل خود نیستند و سعی می کنند با عیب یابی و تعمیر آن هزینه های خود را کاهش دهند.

به همین دلیل وجود افراد حرفه ای و تعمیرکاران متخصص در این زمینه بسیار ضروری است. با افزایش مشکلات بردهای الکترونیکی تعمیرکاران نیز مشتریاتن بیشتری بدست می آروند. با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی هر روز وسایل و امکانات الکترونیکی جدید طراحی و عرضه می شود و می توان آینده درخشانی را برای بازار کار تعمیر برد در نظر گرفت.

کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات برد

اگر قصد دارید در بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی به موفقیت برسید و درآمد بالا داشته باشید باید از دانش و تخصص خوبی برخوردار گردید. کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات برد ارتباط مستقیمی با سطح دانش و کیفیت کار دارد. هرچقدر خدمات بهتری ارائه دهید مشتریان بیشتری به شما اعتماد نموده و در نتیجه روز به روز درآمد شما افزایش می یابد.

آموزش آنلاین تعمیرات برد کرج

از بهترین روش های تعمیرکار برد الکترونیکی شدن و ورود به این شغل استفاده از آموزش آنلاین تعمیرات برد است. اگر شما هم به دنبال یک مجموعه مناسب آموزش انلاین تعمیرات برد در کرج هستید، بهترین گزینه فنی البرز است. آموزش های آنلاین این مجموعه دارای مزایای مختلفی همچون بهره گیری از اساتید مجرب، متدهای نوین آموزشی، استفاده از مطالب و موضوعات به روز، در اختیار داشتن فایل های ویدیویی کیفیت برای آموزش های عملی، امکان استفاده از مشاور و پشتیبانی آموزشی و … می باشد.

مهارت هایی که در آموزش تعمیرات برد در کرج بدست می آورید

شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج مجموعه فنی البرز می توانید مهارت ها و توانایی های مختلفی را بدست آورید که از مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • آشنایی کامل با انواع برد الکترونیکی و قطعات آن
 • فراگیری روش های عیب یابی برد الکترونیکی
 • تسلط کامل بر روی تعمیر و تعویض قطعات برد الکترونیکی
 • آشنایی کامل با ابزارهای لازم جهت تعمیرات برد
 • لحیم کاری، سیک کشی و خواندن نمودارهای شماتیک

فرصت های شغلی در رشته تعمیر برد الکترونیک

برای علاقمندان به فعالیت در شغل تعمیرات برد الکترونیک فرصت های شغلی مختلفی وجود دارد. شما می توانید پس از کسب مهارت های لازم و اخذ مدرک مربوطه به عنوان یک تعمیرکار در مجموعه های مختلف ارائه دهنده خدمات الکترونیکی مشغول به کار شوید.

از دیگر فرصت های شغلی این رشته می توان به استخدام در کارخانجات تولید کننده قطعات مختلف برد و یا کارخانجات تولید لوازم الکترونیکی که نیازمند برد هستند اشاره نمود. همچنین شما می توانید با سرمایه معینی یک مغازه تعمیرات برد به صورت شخصی راه اندازی نموده و به فعالیت در بازار کار این رشته بپردازید.

هدف از برگزاری دوره آموز ش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج توسط آموزشگاه فنی البرز آماده سازی نیروی کار فعال و مفید برای جامعه است؛ نیرویی که با گذراندن اصولی ترین آموزش ها، بتواند در کنار کسب درآمد برای خود و خانواده خود، کار باکیفیت انجام دهد و چه بسا در نشر آموزش ها نیز ، نقش موثری داشته باشد.

در پایان گفتنی ست علاقه مندان به رشته های فنی مانند تعمیرات و  تأسیسات می توانند با ثبت نام و حضور در کلاس هایی چون آموزش لوله کشی ساختمان در کرج ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج ، آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج و … مهارت آموزی کرده و بازار کار شوند.

نظرات شما
2.5/5 - (11 امتیاز)

4 دیدگاه برای “آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج

 1. فرهاد گفته:

  سلام اینجانب علاقه زیادی به کارهای فنی دارم ولی آگاهی مناسب نسبت به گزینه های پیشنهادی آموزش را ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید که کدام آموزش در حال حاضر و آینده نزدیک بازار کار ودرآمد خوب بهمراه خواهد داشت .ممنون

 2. صالح گفته:

  سلام با عرض معذرت میخواستم بدونم برای یاد گیری تعمیرات برد در طول کلاس باید وسایلی تهیه کنیم یا نه این وسایل رو خود اموزشگاه در اخیارمون میزاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

شهریه آموزش تعمیرات برد
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟