cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج به صورت تخصصی و حرفه ای در آموزشگاه فنی البرز در کرج برگزار شده و نیروهای متخصص زیادی را وارد بازار کار این حرفه می نماید. کولر گازی از جمله لوازم خانگی پر استفاده در فصل تابستان می باشد که با استفاده از چرخه تبرید کار کرده و سرویس و تعمیرات آن به صورت سالانه از امور ضروری می باشد.

در آموزش تعمیر کولر گازی در کرج در آموزشگاه فنی البرز، از صفر تا صد کولر گازی به کارآموزان آموزش داده شده و این آموزش ها به صورت تئوری و عملی و تحت تعلیم اساتید حرفه ای صورت می گیرد. در این آموزش ها، افراد با انواع سیستم های کولر گازی و قطعات به کار رفته در آنها و نحوه عیب یابی و تعمیرات این وسیله آشنا شده و در نهایت به آنها مدرک فنی و حرفه ای معتبر ارائه می گردد.  

آموزش تعمیرات کولر گازی
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

سرفصل آموزش تعمیرات کولر گازی

 • آموزش اجزاء و قطعات الکترونیکی کولر گازی و عیب یابی آن
 • آموزش نصب انواع کولر گازی و اسپیلت
 • آموزش تجهیزات کولر اسپیلت
 • آموزش باز و بسته کردن پنل کولر گازی و باز گردن کندانسور
 • آموزش عیب یابی مدار و مسیر صحیح در کولر گازی
 • آموزش شناخت سنسورهای انواع کولر اسپلیت
 • آموزش بررسی آی سی ها و قطعات موتور فرمان
 • آموزش عیب یابی انواع کولر گازی و چگونگی رفع آن
نمایش بیشتر

سرفصل آموزش تعمیر برد کولر گازی

 • آموزش مقدمات الکترونیک و قطعه شناسی برد کولر گازی
 • آموزش ابزار و لوازم تعمیر برد کولر
 • آموزش مونتاژ و دمونتاژ قطعات اس ام دی و دیپ
 • یادگیری کامل مدارات فرمان  و فلوچارت تعمیر این مدارها
 • آشنایی کامل با انواع منبع تغذیه و فلوچارت روش تعمیر آن ها
 • آموزش عیب یابی برد کولر برای مشکلاتی چون روشن نشدن
 • آشنایی با مفهوم شبیه ساز کولر و ساخت آن
 • دادن اطلاعات عمومی و کاربردی برای تعمیر کولر( مثل معرفی سایت های مفید، قطعات تعمیراتی مهم و …)
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش تعمیرات کولر گازی

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

قیمت عادی دوره

3/200/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

2/200/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

4/400/000 تومان

قیمت آموزش تعمیرات برد کولر گازی

قیمت عادی دوره

2/100/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

1/500/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

2/500/000 تومان

سوالات متداول آموزش تعمیرات کولر گازی

 • آیا تعمیرات برد کولر هم در این دوره آموزش داده میشود؟

بله یکی از بخش های مهم دوره آموزش تعمیرات کولر گازی، به تعمیر برد آن اختصاص داده شده است. همچنین می توانید دوره تعمیرات برد کولر گازی را نیز به تنهایی شرکت کرده و تخصص آن را کسب کنید.

 • آیا برای اسکان کارآموزان شهرستانی تدبیری اندیشیده شده است؟

بله خوابگاه هایی نزدیک محل آموزشگاه برای افرادی که ساکن تهران نیستند و صرفا برای شرکت در دوره اموزشی آمده اند، در نظر گرفته شده است. مبلغ شهریه خوابگاه بر عهده کارآموز است.

 • بعد از دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج مدرک فنی و حرفه ای می گیریم؟

پس از اتمام کلاس ها، مدرک فنی معتبر از سوی آموزشگاه به کارآموزان داده می شود. برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای، آموزشگاه در ازای مبلغی ناچیز شما را به سازمان فنی حرفه ای معرفی می کند. که در اینصورت نیازی به شرکت در کلاس های آنجا نخواهید داشت و مستقیما در آزمون مدرک رسمی فنی حرفه ای شرکت خواهید کرد.

 • با داشتن مدرک دوره تعمیر کولر گازی می توانیم شغل پیدا کنیم؟

بله. دوره آموزش تعمیرات کولر گازی فنی البرز کرج مناسب بازار کار برنامه ریزی شده است. جلسات توسط اساتیدی که تسلط و شناخت کافی بر نیازهای بازار این رشته دارند، برگزار می شود.

 • در این دوره تعمیرات کولر به صورت عملی نیز انجام می شود؟

بله اساس برگزاری دوره تعمیرات کولر گازی در آموزشگاه ما، آموزش به صورت عملی ست. کارآموز در کارگاه ها ابزار و لوازم کار را از نزدیک می بیند، لمس می کند و کار با آن ها را می آموزد.

آموزش آنلاین تعمیر کولر گازی

یکی از خدمات مفید آموزشگاه فنی البرز برای کارآموزان، برگزاری دوره های آنلاین است. در بین افرادی که علاقه مند به یادگیری فنون مختلف هستند، ممکن است کسانی باشند که شرایط شرکت در کلاس حضوری را ندارند. لذا این افراد می توانند در دوره های آنلاین ثبت نام و شرکت کرده، به روند آموزش دیدن خود ادامه دهند.

دوره آموزش تعمیرات کولر گازی آنلاین نیز با همین هدف برگزار می شود. دانشجویان، بازنشسته ها، افراد جویای کسب درآمد از شغل دوم، شهرستانی های عزیز، افرادی که محدودیت رفت و آمد دارند، کسانی که شهریه دوره آنلاین برایشان مناسب تر است و موارد دیگر، جامعه هدفی هستند که دور های آنلاین می تواند نیاز به آموزش را در آن ها پاسخ دهد.

 1. در توصیفی از دوره آنلاین آموزش تعمیر کولر گازی فنی البرز می توان موارد زیر را مطرح کرد:
 2. دارای سرفصل هایی مشابه با سرفصل های دوره حضوری آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج
 3. دارای مدرک فنی معتبر همانند مدرک دوره حضوری
 4. دسترسی دائم به پنل کاربری
 5. امکان مشاهده فیلم های دوره در هر ساعت از شبانه روز
 6. امکان مرور چندین باره مطالب به تعداد دلخواه تا زمان یادگیری و تسلط کامل
 7. صرفه جویی در زمان، انرژی و پول

و … .

آموزش تعمیرات اسپلیت

کولر گازی یا همان اسپلیت ( اسپیلت ) مسئول گرفتن هوای گرم محیط و تولید سرمای مطلوب برای ماست. کولر گازی با استفاده از گاز فشرده و تبدیل آن به مایع، عملیات خنک کردن هوا را انجام می دهد. استفاده از این کولرها در سال های اخیر بسیار رایج شده است و در اکثر مکان های سر بسته یک اسپلیت یا بیشتر ، نصب شده است.

اهمیت استفاده درست از کولر های اسپلیت به افزایش طول آن کمک می کند. اما برخی اوقات عواملی مانند نوسانات برق و مناسب نبودن ولتاژ ورودی به برد کولر، یا برخی مشکلات کارخانه ای و همچنین خطای کاربر در به کارگیری کولر، می توانند خرابی هایی را به بار بیاورد. در این شرایط است که آموزش اهمیت زیادی پیدا می کند.

به بیان واضح تر، کار تعمیرات به خاطر هزینه بالای کولر گازی ها ارزش زیادی دارد؛ چرا که مردم به ازای هر خرابی توانایی خرید یک دستگاه جدید را ندارند و ترجیح می دهند کولرشان توسط یک تعمیرکار تعمیر و بازسازی شود. دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج سالانه تعمیرکاران کولر گازی زیادی را به جامعه تحویل می دهد.

در این دوره افراد با روش های عیب یابی اسپلیت، روش صحیح نصب آن، رفع معایبی مانند تولید هوای گرم و از کار افتادن فن در کولر، شناخت قطعات مختلف تشکیل دهنده کولر گازی ، تعمیر برد کولرگازی و … آشنا شده و آموزش های کافی به صورت تئوری و عملی دریافت می کنند.

دوره تعمیر کولر گازی در کرج در کارگاه های تجهیز شده ای برگزار می شود که به شما شانس دیدن و تجربه کردن تعمیر یک دستگاه کولر اسپلیت را می دهد. در انتهای دوره نیز مدرک فنی دو زبانه، معتبر و قابل استعلام  از سازمان فنی و حرفه ای کشور، به کارآموزان داده می شود. همچنین در صورت تمایل می توانید از آموزشگاه بخواهید در قبال پرداخت مبلغی ناچیز، شما را به این سازمان معرفی کند تا به صورت مستقیم و بدون نیاز به گذراندن کلاس، در آزمون مدرک رسمی فنی حرفه ای شرکت کنید.

آموزش تعمیرات برد کولر گازی

قطعات ریز و درشت کوچکی در کنار هم قرار گرفته اند و دستگاهی به نام کولر اسپلیت را ساخته اند. هر کدام از این قطعات تامین کننده هدفی خاص هستند و کاری متفاوت انجام می دهند. برخی مستقل هستند و برخی به عنوان مکمل قطعه ای دیگر، نقش مهمی دارند. قطعه شناسی به صورت مفصل و در حد نیاز کارآموز در شغل تعمیرات کولر، در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج ، تدریس می شود.

اما برای داشتن سیستمی یکپارچه و عملکردی بهینه، برد الکترونیکی استفاده می شود. کار برد فرمان دادن است. در واقع این برد است که دستور خاموش یا روشن شدن کولر بعد از فشردن دکمه توسط کاربر را صادر می کند. نقش برد کولر آن قدر پررنگ است که اگر خراب شود می تواند دستگاه را بلا استفاده کند.

شاید قطعه ای مانند کمپرسور نیز اهمیت فوق العاده بالایی داشته باشد. اما زمانی که خراب می شود، تولید هوای سرد به درستی صورت نمی پذیرد. اما دستگاه همچنان می تواند خاموش روشن شود حتی اگر فایده ای برایمان نداشته باشد. برد اما اینگونه نیست و زمانی که دچار نقص شود، کار دیگر قطعات را نیز مختل می کند.

بنابراین بهتر است در صورت مشاهده علائم خرابی، با تعمیرکار حرفه ای کولر گازی تماس بگیرید. از علائم و نشانه های خرابی برد اسپلیت می توان به خاموش شدن ناگهانی کولر، از کار افتادن قطعاتی مانند کمپرسور و فن و عملکرد آن ها، نشر برق در بدنه کولر، باد سرد زیاد یا باد گرم خروجی از کولر و در مجموع، نقص عملکرد هر کدام از قطعات دیگر، می تواند نشان دهنده خرابی برد باشد.

تعمیر برد کولر گازی یکی از مهارت مهمی ست که مردم توقع دارند شخص تعمیرکار و تکنسین در این زمینه، بلد باشد. بنابراین اگر کسی هستید که کار تعمیر کولر را انجام می دهید اما از تعمیر برد چیزی نمی دانید می توانید دوره تعمیر برد کولر گازی را به صورت جداگانه بگذرانید و این مهارت را کسب کنید. برای آن دسته از کسانی که تجربه ای ندارند نیز کل دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج می تواند پکیج کاملی از مهارت ها را برای فرد به ارمغان بیاورد.

بازار کار تعمیر کولر گازی

آمار نشان می دهد از مهم ترین سوال ها در ذهن کسانی که به آموزشگاه فنی البرز می آیند و قصد ثبت نام در دوره تعمیر کولر گازی را دارند، این است که آیا این حرفه بازار کار خوبی دارد یا خیر؟

پاسخ خلاصه به این سوال ، بله است. در توضیحی کوتاه می توان گفت استفاده زیاد مردم از کولر گازی، آن هم به خاطر مزیت های زیادی که این دستگاه دارد، می تواند آپشن های تعمیر برای شخص تعمیرکار کولر گازی  را افزایش می دهد. از طرف دیگر، پیچیدگی دستگاه اسپلیت باعث می شود هر کسی نتواند از آن سر در بیاورد و بنابراین لازم است شخصی آموزش دیده اقدام به باز  کردن و عیب یابی آن کند.

کار نصب و تعمیر کولر گازی از آن دسته کارهاست که شاید به صورت فصلی درآمد داشته باشید.  چرا که در فصل گرم بسیار بیشتر از فصل سرد استفاده می شود. چون همانطور که می دانید این دستگاه ها cool-hit هستند؛ یعنی هم می توانند باد سرد تولید کنند هم باد گرم. اما اکثرا از باد سرد آن هم در فصل تابستان استفاده می کنند.

اگر تعمیرکاری باشید که کار خود را بلد است و تخصص، سرعت عمل، تایم کاری مناسب، رفتار خوب با مشتریان، مدرک معتبر، سابقه کاری درخشان و … دارد، می توانید در شش ماه اول به اندازه کل سال درآمد داشته باشید. البته در کنار تعمیر کولر گازی می توانید با شرکت در دوره های مانند آموزش نصب کولر گازی در کرج ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج ، آموزش لوله کشی ساختمان در کرج و … نیز مهارت های مختلف یاد بگیرید. این کار باعث می شود در زمینه تاسیسات ساختمان متخصص شوید و فرصت های کاری بیشتری داشته باشید.

مثلا ممکن است شخصی که از شما خواسته است کولر گازی اش را سرویس کنید، نیاز به کمک برای هواگیری شوفاژهایش داشته باشد، یا دنباال یک لوله کش حرفه ای برای تعویض لوله های قدیمی خانه اش بگردد. در این مواقع شما با یک مشتری توانسته اید سه فرصت شغلی داشته باشید.

جمع کردن گاز کولر گازی

یکی از نکات مهم در رابطه با کولر گازی در هنگام باز کردن پنل ها و انجام برخی تعمیرات، تخلیه گاز کولر گازی است. حتی برخی اوقات نیاز به جا به جا کردن کولر داریم که در این صورت نیز حتما ابتدا بایست گاز کولر تخلیه شود و بعد آن را حرکت داد. اگر این کار به درستی انجام نشود، در هنگام تکان خوردن، گاز از کولر خارج می شود و می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری به بار بیاورد.

از موضوعاتی که در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج به آن پرداخته شده است، روش درست تخلیه گاز کولر گازی اسپلیت است. تعمیرکار باید تشخیص دهد چه زمانی باید این کار را انجام دهد و اینکه در عمل کاملا تسلط داشته باشد تا خطایی رخ ندهد. همچنین باید به مشتری متذکر شود که این کار را سر خود و بدون آموزش انجام ندهد و حتما به یک تکنسین بامهارت زنگ بزند.

مراحل تخلیه گاز در کولر اسپلیت شامل روشن کردن کولر به مدت حدود 15 دقیقه تا چرخش گاز به روند طبیعی برسد، باز کردن و برداشتن درپوش شیر سرویس، اتصال شیلنگ گیج به شیر سرویس و بستن لوله های رفت و برگشت می باشد. در طی دوره این مراحل به صورت عملی توسط استاد انجام شده و کارآموزان می آموزند که چطور خودشان این کار را انجام دهند.

آموزش های عملی در درک بهتر مفاهیم بسیار کمک کننده هستند و آمار و ارقام نشان می دهد درک موضوعاتی که از طریف ویژوال و کار عملی به افراد منتقل می شود، بسیار عمیق تر و ماندگاری آن ها بسیار بیشتر است.

فنی البرز آموزشگاه فنی حرفه ای فعال در کرج میزبان کارآموزان عزیز به صورت مجازی و حضوری در دوره هایی چون آموزش تعمیرات برد در کرج ، آموزش تعمیرات موبایل در کرج  ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش کلید سازی در کرج و … می باشد. برای دیدن لیست کاملی از دوره ها به صفحه اول سایت فنی البرز مراجعه کنید.

نظرات شما

3.1/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − پانزده =

شهریه تعمیرات کولر گازی در کرج

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟