cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش سیم پیچی موتور در کرج

آموزش سیم پیچی موتور در کرج با توجه به کاربرد گسترده ای که در انواع موتورهای تک فاز و سه فاز دارند، می تواند دوره های پرکاربرد برای علاقمندان به این حرفه باشد. آموزشگاه فنی البرز ، دوره سیم پیچی موتور را به صورت کلاس های تئوری و عملی و به صورت فوق تخصصی در کرج برگزار کرده و در هر دوره نیروی متخصص زیادی را وارد بازار کار می نماید.

در این آموزشگاه سیم پیچی موتور سه فاز، سیم پیچی الکتروموتور، آموزش سیم پیچی موتور کولر، فرمول های سیم پیچی موتور و غیره در اختیار کارآموزان قرار داده می شود و در نهایت افراد قادر به انجام سیم کشی موتور در دستگاه های مختلف خواهند بود.در نهایت مدرک فنی و حرفه ای معتبر سیم پیچی موتورهای الکتریکی به کارآموزان ارائه می گردد که می تواند آنها در مسیر شغلی که پیش رو دارند کمک بسیاری نماید.

مجموعه آموزشی فنی البرز در کنار این دوره، کلاس های آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج و … را نیز مناسب بازار کار طراحی و برگزار می کند.

آموزش سیم پیچی موتور در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های سیم پیچی موتور در کرج

 • آموزش و معرفی انواع الکتروموتورها
 • معرفی ساختار انواع الکتروموتورهای تکفاز
 • معرفی ساختار موتورهای سه فاز
 • آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز نیمه صنعتی
 • آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز صنعتی
 • آموزش سیم پیچی موتور تکفاز
 • آموزش سیم پیچی موتور کولر و سایر موتورهای پرکاربرد
 • آموزش اصول عایق کاری در سیم پیچی
 • آموزش اصول سربندی کلافها در سیم پیچی سه فاز
 • آموزش اصول سربندی کلاف ها در سیم پیچی تک فاز
 • آموزش انواه آرایش های سیم پیچی مربوط به موتورهای الکتریکی
 • آموزش سیم پیچی استاتور
 • آموزش سیم پیچی روتور
 • آموزش عملی عایق کاری و کلاف بندی در کارگاه
 • آموزش سربندی ستاره
 • آموزش سربندی مثلث
 • آموزش راه اندازی موتور با استفاده از خازن راه انداز
 • آموزش اصول صحیح سیم پیچی موتورهای تکفاز و سه فاز
 • آموزش استفاده از میکرومتر
 • آموزش محاسبات تعداد دور موتورهای سیم پیچی سوخته
 • آموزش صفر تا صد سیم پیچی از مبتدی تا پیشرفته
 • و…
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش سیم پیچی موتور در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش سیم پیچی موتور در کرج

قیمت عادی دوره

3/7500/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف
2/600/000 تومان
شهریه دوره خصوصی

5/200/000 تومان

سوالات متداول آموزش سیم پیچی موتور در کرج

 • آیا اطلاعات دوره آموزش سیم پیچی در کرج به درد بازار کار می خورد؟

قطعا آموزش هایی که در این دوره به کارآموزان منتقل می شود مطابق با نیاز بازار کار هستند. کارآموز بعد از اتمام دوره می تواند مشغول به کار شود.

 • آیا این دوره به صورت عملی آموزش داده می شود؟

آموزش سیم پیچی موتور در کرج به گونه ای طراحی شده است که کارآموزان بتوانند به صورت عملی نحوه صحیح سیم پیجی موتور را بیاموزند.

 • مدت زمان برگزاری دوره آموزش سیم پیچی موتور در کرج چقدر است؟

این دوره به مدت دو هفته و مدت زمان 30 ساعت برگزار می شود.

 • پشتیبانی دوره سیم پیچی چه مدت و به چه شکل است؟

کارآموزان می توانند به صورت نامحدود از خدمات پشتیبانی آموزشگاه استفاده کنند. پشتیبانی های به دو صورت مجازی و تلفنی امکان پذیر است.

اهمیت آموزش سیم پیچی موتور

تعمیرات موتورهای الکتریکی یکی از شغل های مهم و کاربردی محسوب می شود زیرا همه افراد در محیط های مختلف مسکونی، صنعتی، تجاری و … با وسایل مختلفی که دارای موتور هستند سر و کار دارند. از این رو نیاز به متخصص در این زمینه افزایش پیدا کرده است. آموزش سیم پیچی موتور در کرج یکی از تخصصی ترین دوره های فنی محسوب می شود که متقاضیان زیادی دارد و اگر شما نیز علاقمند به فراگیری این حرفه هستید، می توانید با شرکت در دوره های آموزشگاه فنی البرز تمام مهارت های مربوط به سیم پیچی موتور را کسب کنید و پس از اخذ مدرک معتبر وارد بازار کار شوید.

سیم پیچی موتور چیست؟

تمامی وسایل الکتریکی و ماشین های الکتریکی دارای یک موتور می باشند که از بخش ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است. سیم پیچ یکی از اصلی ترین قسمت های هر موتور محسوب می شود که باعث تولید میدان مغناطیسی و در نتیجه فرآیند الکتریکی مورد نیاز فعالیت موتور می گردد. درواقع موتور با استفاده از سیم پیچ و دیگر قطعات خود انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. سیم پیچ این انرژی الکتریکی را ایجاد و آن را به بخش مکانیکی موتور انتقال می دهد.

انواع سیم پیچی

از آنجایی که موتورهای مختلفی برای مصارف گوناگون تولید می شوند، هرکدام از آنها دارای سیم پیچی مخصوص به خود می باشند. از مهمترین انواع سیم پیچی الکتروموتورها می توان به انواع سیم پیچی موتورهای تک فاز و انواع سیم پیچی موتورهای سه فاز اشاره نمود.

سیم پیچی موتورهای تک فاز

سیم پیچی الکتروموتورهای تک فاز شامل موارد زیر می شود:

سیم پیچی طرح دو فاز

موتورهای تک فاز طرح دو فاز از یک سیم پیچ استارتر دائمی برخوردار بوده و کلاف آنها به گونه ای قرار می گیرد که نیمی از شیارها توسط سیم پیچ اصلی و نیمی دیگر توسط سیم پیچ استارتر اشغال می شوند.

سیم پیچی گام کسری

یکی از انواع سیم پیچی که در موتورهای تک فاز مشاهده می شود، سیم پیچی گام کسری است. در این نوع اختلاف فاز بین ابتدا و انتهای کلاف کمتر از 180 درجه می باشد. موتورهایی با سیم پیچی گام کسری دارای نیرو محرکه خروجی کمتر از جمع نیرو محرکه درون بازوهای کلاف می باشند.

سیم پیچی گام کامل

در این نوع سیم پیچی اختلاف فاز الکتریکی بین دو انتهای سیم پیچ 180 درجه می باشد و نیروهای موجود در دو بازوی کلاف به صورت جبری جمع می شوند.

سیم پیچی کمکی دائم در مدار یک طبقه گام کسری

نحوه قرار گیری این سیم پیچ در موتورهای به گونه ای است که درون شیارهای پوسته موتور زوج یا فرد بودن q رعایت می گردد تا موقعیت کلاف ها تعیین شود. در این نوع سیم پیچی دو فاز فرضی با اختلاف فاز 90 درجه در نظر گرفته می شود که بتواند با ایجاد یک میدان مغناطیسی باعث حرکت موتور شود.

سیم پیچی موتورهای سه فاز

سیم پیچی الکتروموتورهای سه فاز شامل موارد زیر می شود:

سیم پیچی اتصال مثلث

در این نوه سیم پیچی که مخصوص موتورهای سه فاز می باشد، نوع اتصال سیم پیچ ها بر روی پلاک به شکل مثلث می باشد. یعنی انتهای کلاف اول به ابتدای کلاف دوم و انتهای کلاف دوم نیز به ابتدای کلاف سوم و به همین ترتیب تا سر کلاف اول اتصال ها به صورت سری انجام می شود.

سیم پیچی اتصال ستاره

در این مدل از سیم پیچی موتورهای سه فاز انتهای سه کلاف به یکدیگر متصل شده و فازهای اصلی نیز به سرکلاف ها و به ترتیب خودشان وصل می گردند.

افرادی که در دوره آموزش سیم پیچی موتور در کرج شرکت می کنند، با روش های مختلف برای سیم پیچی مناسب  موتورهای الکتریکی آشنا می شوند. بنابراین پس از اتمام دوره، قادر خواهند بود حرفه ای ترین سیم پیچی ها را انجام داده و تحویل مشتری دهند.

دوره صفر تا صد سیم پیچی موتور الکتریکی

اگر به دنبال یادگیری سیم پیچی و ورود به بازار کار آن هستید، بهترین گزینه شرکت در دوره صفر تا صد آموزش سیم پیچی موتور  در کرج می باشد. در این دوره آموزش های لازم طی مراحل مقدماتی، متوسط و پیشرفته به کارآموزان ارائه شده و آنها می توانند تمام مهارت های لازم برای سیم پیچی را فرا بگیرند. در این دوره جامع کارآموزان می توانند به کمک بهترین اساتید و کارشناسان با انواع موتورهای الکتریکی و انواع سیم پیچی آشنا شده و دانش، اطلاعات و تخصص مورد نیاز در این زمینه را بدست آورند.

بررسی بازار کار سیم پیچی

با توجه به اینکه امروزه استفاده از وسایل و لوازم الکتریکی که دارای الکتروموتور هستند افزایش یافته نیاز به تولید و تعمیرات آنها نیز بیشتر شده است. در همه منازل لوازمی همچون یخچال، لباسشویی و … به عنوان وسایل ضروری زندگی وجود دارند. تمام این لوازم دارای موتور الکتریکی و سیم پیچ می باشند و در صورت بروز مشکل نیاز به تعمیر دارند. همچنین در بسیاری از محیط های صنعتی نیز دستگاه هایی با موتورهای مختلف و سیم پیچ موجود است که برای تعمیر آنها وجود افراد متخصص در این زمینه که آموزش سیم پیچی موتور در کرج را گذرانده اند، الزامی است.

بنابراین می توان گفت بازار کار سیم پیچی از وضعیت خوبی برخوردار است و آینده درخشانی خواهد داشت.

چگونه می توان وارد بازار کار حرفه سیم پیچی موتور شد؟

یکی از بهترین روش های ورود به بازار کار حرفه سیم پیچی موتور شرکت در دوره های آموزشی است. اگر شما علاقمند به فعالیت در این حرفه هستید می توانید به آموزشگاه های مختلف مانند آموزشگاه فنی البرز مراجعه نموده و در کلاس های تخصصی آموزش سیم پیچی موتور در کرج شرکت کنید. با گذراندن دوره و کسب مهارت های لازم می توانید به راحتی وارد بازار کار شوسد.

افرادی که دارای دانش و مهارت لازم در این زمینه هستند می توانند به صورت مستقل یک مغازه شخصی راه اندازی نموده و یا در شرکت ها و مجموعه های مختلف استخدام شوند. همچنین فعالیت در کارخانجات تولید موتورهای الکتریکی نیز یکی دیگر از فرصت های شغلی سیم پیچی محسوب می گردد.

میزان درآمد سیم پیچی

با توجه به سختی و پیچیدگی تولید یا تعمیر موتورهای الکتریکی و سیم پیچی می توان گفت هزینه بالایی برای دستمزد پرداخت می شود. از آنجایی که تقاضای زیادی نیز برای سیم پیچی موتورهای مختلف وجود دارد می توان گفت میزان درآمد این حرفه بالا است. افرادی که کیفیت کار بالایی دارند می توانند مشتریان بیشتری جذب نموده و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهند.

از اصلی ترین مواردی که میزان درآمد سیم پیچی به آن بستگی دارد میزان تخصص و مهارت فرد است. هرچقدر شما از دانش و تخصص بیشتری برخوردار باشید، قطعا افراد زیادی به شما اعتماد نموده و امور مربوط به سیم پیچی خود را به شما می سپارند. تبلیغات نیز از دیگر فاکتورهای موثر در میزان درآمد می باشد زیرا امروزه عصر تکنولوژی و ارتباطات بوده و با تبلیغات می توانید بهتر خود و حرفه تان را به دیگران معرفی کنید.

نحوه کسب مدرک فنی و حرفه ای سیم پیچی موتور

برای کسب مدرک فنی و حرفه ای سیم پیچی موتور می توانید به سراغ آموزشگاه های مختلف که برگزار کننده دوره های تخصصی در این زمینه هستند بروید. یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه ها که از اساتید حرفه ای، فضای آموزشی مناسب و متد های آموزشی نوین استفاده می کند، آموزشگاه فنی البرز است.

دوره های این مجموعه براساس استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد و بعد از اتمام دوره آموزش سیم پیچی موتور در کرج ، کارآموزان توسط آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی شده و بدون نیاز به شرکت مجدد در کلاس های این سازمان می توانند در آزمون مربوطه شرکت کنند. با قبولی در این آزمون مدرک فنی و حرفه ای سیم پیچی موتور به افراد اهدا می شود.

آموزش مجازی سیم پیچی

یکی از روش های آموزش سیم پیچی موتور در کرج ، شرکت در دوره های آنلاین است. آموزش مجازی سیم پیچی جزو دوره های کاربردی است که متقاضیان زیادی دارد. با شرکت در این دوره غیرحضوری می توانید مهارتهای لازم برای سیم پیچی موتور را به بهترین شکل فرا بگیرید و برای ورود به بازر کار آماده شوید.

مزایای دوره آنلاین سیم پیچی موتور و آرمیچر

از مهمترین مزایای دوره آنلاین سیم پیچی موتور و آرمیچر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم نیاز به شرکت در کلاس به صورت حضوری و صرفه جویی در وقت و هزینه
 • بهره گیری از فایل های آموزشی مناسب و با کیفیت مانند ویدیو های آموزشی
 • پشتیبانی قوی توسط آموزشگاه و کارشناسان
 • بهره گیری از دانش اساتید حرفه ای
 • قیمت مناسب
 • اخذ مدرک معتبر فنی و حرفه ای

آموزشگاه فنی البرز برای علاقه مندان رشته های مختلف، دوره آموزشی برگزار می کند. در کنار آموزش سیم پیچی موتور در کرج ، شما عزیزان می توانید حرفه های فنی مختلف را با شرکت در دوره هایی مثل آموزش برق ساختمان در کرج ، آموزش لوله کشی ساختمان در کرج ، آموزش تعمیرات ماشین های اداری در کرج و … آموخته و صاحب شغل و درآمد شوید.

نظرات شما
2.7/5 - (19 امتیاز)

3 دیدگاه برای “آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی

 1. سعید اشرفیان گفته:

  با سلام
  آیا استاد کار تجربی سیم پیچی الکترومتورها ی سه فاز و تک فاز و سیم پیچی ابزارآلات برقی استخدام دارید
  سعید اشرفیان با ۲۰ سال تجربه کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دو =

شهریه آموزش سیم پیچی در کرج

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟