آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزش هوشمند سازی ساختمان یا BMS از جمله دوره هایی است که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بازار کار این حرفه در تمامی کشورهای جهان پر رونق می باشد.با توجه به درآمد هوشمندسازی ساختمان، افراد زیادی تمایل به ورود به این حرفه داشته و آموزشگاه فنی البرز از جمله آموزشگاه هایی است که به صورت حرفه ای و کاملا تخصصی دوره هوشمندسازی ساختمان را برای علاقمندان برگزار می کند.آموزش ها به صورت تئوری و عملی در اختیار کارآموزان قرار گرفته و در این دوره هوشمند سازی ساختمان فنی حرفه ای، مدرک بین المللی معتبر به افراد ارائه می گردد.راه اندازی قسمت های سخت افزاری و آشنایی با برنامه نویسی مرتبط با این حرفه توسط اساتید حرفه ای آموزشگاه، در مدت زمانی کوتاه به افراد آموزش داده می شود. در نهایت هنرجویان می توانند با اعتماد به نفس بالا به بازار کار این حرفه راه پیدا کنند و به درآمدزایی برسند.

دیگر دوره های آموزشی پرطرفدار در مجتمع فنی البرز ، دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در کرج و دوره آموزش plc صنعتی در کرج می باشد .

آموزش هوشمند سازی

آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج (مجتمع فنی البرز)

سرفصل ها

 • آموزش مقدماتی برق ساختمان
 • آموزش هوسمند سازی منازل تک واحدی
 • آموزش هوشمند سازی آپارتمان ها
 • آموزش تعریف سناریو هوشمند سازی
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های روشنایی
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های آبیاری
 • آموزش هوشمند سازی سیستم تهویه ساختمان
 • آموزش هوشمند سازی سیستم صوتی و نظارت تصویر
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های امنیتی ساختمان
 • آموزش پروتکل های KNX
 • آموزش پروتکل TIS
 • آموزش پروتکل بی سیم
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند ساختمان با SMS
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند ساختمان با Bluetooth
 • آموزش هوشمند سازی ساختمان از طریق اینترنت اشیا
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند از طریق Wi-Fi
 • آموزش چندین سناریو کاربردی در هوشمند سازی ساختمان
 • آموزش هوشمند سازی سازی برج ها
 • آموزش هوشمند سازی صنعتی
 • آموزش طراحی نقشه و نقشه خوانی سیستم هوشمند
 • آموزش نصب عملی ماژول های هوشمند سازی
 • آموزش سیم کشی سیستم هوشمند به صورت عملی در کارگاه
 • معرفی تمام لوازم و ابزار مورد نیاز انجام پروژه
 • آموزش صفر تا صد سخت افزار و نرم افزار هوشمند سازی
 • و…

قیمت دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان

نام دوره                    قیمت دوره (تومان) شهریه عادی با ۳۰% تخفیف (تومان) شهریه خصوصی(تومان)
آموزش هوشمند سازی ساختمان ۳/۳۰۰/۰۰۰ ۲/۵۰۰/۰۰۰ ۵/۰۰۰/۰۰۰

سوالات متداول دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان

بله. یقینا یکی از مراحل یادگیری و آموزش صحیح برای کارآموزان انجام فعالیت عملی در کارگاه است. که این موضوع با در اختیار گذاشتن تجهیزات کامل برای کارآموزان صورت می پذیرد.

خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل ، پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید.

شروع تمام دوره ها برای کارآموزان با مباحث مقدماتی می باشد و در طی دوره پس از درک کامل کارآموز به تدریج مباحث تخصصی شده تا کاملا قابل فهم و درک باشد. با توجه به این موضوع برای شرکت در دوره توانایی خواندن و نوشتن کافیست و به مدرک یا پیشنیاز خاصی احتیاج نیست.

پشتیبانی آموزشی بصورت نامحدود است و پس از پایان دوره ارتباط آموزشگاه با کارآموز قطع نخواهد شد و کارآموزان می توانند با استاد دوره و مشاوران آموزشگاه برای دریافت پاسخ سوالات خود در ارتباط باشند.

انواع امکانات هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان یا bms به یکپارچه سازی تجهیزات، کنترل و مانیتورینگ آنها از راه دور گفته می شود و از مسئولیت‌های مهم این سیستم می توان: اعمال و ارسال انواع فرمان ها، پایش پشت سر هم قسمت های مختلف ساختمان، کمک به بهینه سازی و مطلوب کردن تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به یکدیگر را نام برد در ادامه مقاله تعدادی از انواع هوشمند سازی ساختمان را با هم بررسی می کنیم.

 • سیستم روشنایی هوشمند: یکی از انواع هوشمند سازی سیستم روشنایی، کنترل و نورپردازی ساختمان است که به کمک آنها می توانید میزان نور و روشنایی را کنترل کرده و به صورت دلخواه آن را تنظیم کنید.
 • سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند: کنترل گرمایش و سرمایش خانه ها از دیگر امکانات هوشمند سازی ساختمان ها می باشد و با استفاده از آن می توان با یکپارچه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی نه تنها باعث کارکرد بهینه و مطلوب این سیستم شد بلکه از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری کرد برای مثال شما می‌توانید تنها قسمتی از منزل را گرم و یا سرد کنید و کنترل آن از طریق اپلیکیشن و خارج از منزل بر روی تلفن‌های همراه امکان پذیر است علاوه بر آن این سیستم بر روی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مانند: کولر آبی، رادیاتور، کولر گازی اسپیلت و غیره قابل اجرا است.
 • سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند: سیستم های امنیتی و حفاظتی که شامل تجهیزاتی نظیر ضد سرقت و دوربین مداربسته می باشد برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز استفاده می شوند و می توانند از طریق اس ام اس و یا خط تلفن ورود غیر مجاز و مشکلات امنیتی را اطلاع بدهند.
 • سیستم اعلام حریق: این سیستم دارای تجهیزات و سنسور های مختلفی مانند: سنسور دود، شعله، حرارت، مونوکسید کربن و غیره است که به کمک آن می توان از بروز حریق آگاه شد سیستم اعلام حریق به کمک فرستادن اس ام اس، برقراری تماس و به صدا درآوردن آژیر ساکنین ساختمان را از حادثه به وجود آمده خبردار می کند. در مجتمع فنی البرز دوره نصب اعلام حریق نیز در حال برگزاری می باشد .
 • سیستم پرده برقی: با استفاده از این سیستم می توانید به کمک کلیدهای های برقی و تاچ پنل، باز و بسته کردن پرده های خانه را کنترل کنید و یا با اعمال تنظیماتی در ساعت های مشخصی از روز یا شب باز و بسته بودن پرده را تغییر دهید.

سرمایه مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان نیاز به آموزش دارد چرا که هنرجویان باید مهارت هایی مانند سیم کشی برق، برنامه نویسی، نصب سیستم های امنیتی و غیره را به صورت اصولی یاد بگیرند و اولین هزینه ای که افراد باید پرداخت کنند مبلغ مورد نیاز برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان است. آموزشگاه های مختلف هزینه های متفاوتی نسبت به هم دارند ولی به طور میانگین باید مبلغ حدود یک میلیون تا دو و نیم میلیون  را برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان کنار بگذارید.

در مرحله بعدی باید مبلغی را برای خرید تجهیزات مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیرید. در انتها هزینه های متفاوتی مانند اجاره مغازه و تبلیغات نیز وجود دارد اما لازم به ذکر است که برای شروع کار حتماً نیاز نیست که یک مغازه اجاره کنید و شروع به فعالیت داشته باشید شما می توانید با مراجعه به شرکت های ساختمانی به عنوان یک متخصص هوشمند سازی ساختمان خودتان را معرفی کنید و یا در مغازه هایی که این خدمات را ارائه می دهند کار کنید علاوه بر آن در سایت هایی که خدمات هوشمند سازی ساختمان و خدمات فنی مختلف را ارائه می دهند نیز می توانید ثبت نام کنید. داشتن ارتباطات با مدیران ساختمان ها،مدیران پروژه ها، مهندسان و پیمانکاران مجتمع ها هم باعث می شود تا موقعیت های شغلی شما افزایش پیدا کند.

به طور کلی تبلیغات یکی از مهم‌ترین ارکان  هر شغلی است شما هرچقدر تبلیغات گسترده‌تری داشته باشید مشتری‌های شما بیشتر شده و درآمدتان نیز افزایش پیدا می‌کند حتما نیازی نیست که مبالغ هنگفتی را برای تبلیغات هزینه کنید می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، واتساپ، تلگرام با باز کردن صفحه ها و کانال ها شغل خود را معرفی کنید و یا در برنامه‌هایی مانند دیوار و شیپور به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغ بسیار کمی تبلیغ انجام دهید. پخش کردن تراکت، برچسب، زدن بنر نیز از دیگر راه هایی هستند که می توان به عنوان تبلیغات از آنها استفاده کرد.

بازار کار و درآمد شغل هوشمند سازی

این روز ها به خصوص در شهرهای بزرگ به دلیل کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی استفاده از هوشمند سازی ساختمان ها بسیار افزایش پیدا کرده است و به دلیل جدید بودن این حرفه و نیاز به یادگیری انواع تخصص ها در زمینه: الکترونیک، برق، عمران و معماری، افراد کمی توانایی انجام این کار را دارند و میزان درآمد آن بستگی به میزان مهارت، تخصص و حرفه ای بودن در زمینه هوشمند سازی ساختمان دارد اگر بتوانید تخصص و مهارت خودتان را با شرکت در دوره های  آموزشی بالا ببرید و با قسمت های مختلف هوشمند سازی ساختمان زیر نظر اساتید مطرح و با سابقه آشنا شوید می توانید در شرکت های بزرگ و معتبر کار کنید و درامدهای میلیونی داشته باشید.اگر در این حرفه تخصص بالا و دانش کافی را کسب کنید به طور متوسط درآمد شما در ماه چیزی بین ۸ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر میباشد.

مزایای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزشگاه فنی البرز یکی از بهترین  آموزشگاه های فنی می باشد وبا برگزاری دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان ها در کارگاه های مجهز با امکانات بالا باعث شده تا علاقه مندان به این رشته با شرکت در این کلاسها آموزش های لازم را زیر نظر مدرسین با سابقه و با رزومه کاری بالا و متخصص در زمینه های برق و اتوماسیون و غیره ببینند و به عنوان یک فرد حرفه ای وارد بازار کار پردرآمد شغل هوشمند سازی ساختمان بشوند ناگفته نماند که در انتهای دوره مدرک معتبر فنی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا می شود. از دیگر مزایای این دوره این است که پس از پایان کلاس ها نیز اگر برای دانش‌آموختگان سوالی پیش بیاید و یا نیاز به راهنمایی داشته باشند می‌توانند همواره از پشتیبانی آموزشگاه و اساتید بهره ببرند.

پیش ثبت نام دوره ها

فرم زیر را پر نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اطلاعات تماس

آدرس : کرج – گلشهر – چهارراه گلزار (ضلع جنوب غربی به سمت پمپ بنزین) – مجتمع تجاری و اداری گلزار – طبقه ۲ – واحد ۴

تلفن : ۰۲۶۳۳۵۱۳۶۳۹ – ۰۲۶۳۳۵۱۳۸۱۷

نحوه ثبت نام درکلاس آموزش برق صنعتی

 1. تکمیل فرم ثبت نام در سایت و انجام مراحل ثبت نام.
 2. ثبت نام از طریق تماس تلفنی.
 3. ثبت نام از طریق مراجعه حضوری.