cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج

آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج یا BMS از جمله دوره هایی است که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بازار کار این حرفه در تمامی کشورهای جهان پر رونق می باشد. با توجه به درآمد هوشمند سازی ساختمان، افراد زیادی تمایل به ورود به این حرفه داشته و آموزشگاه فنی البرز از جمله موسساتی است که به صورت حرفه ای و کاملا تخصصی دوره هوشمند سازی ساختمان کرج را برای علاقمندان برگزار می کند.

آموزش ها به صورت تئوری و عملی در اختیار کارآموزان قرار می گیرد. همچنین بعد از این دوره، می توانید در آزمون مدرک بین المللی فنی حرفه ای معتبر شرکت کنید. راه اندازی قسمت های سخت افزاری و آشنایی با برنامه نویسی مرتبط با این حرفه توسط اساتید حرفه ای آموزشگاه، در مدت زمانی کوتاه به افراد آموزش داده می شود.

آموزش برق ساختمان درجه 2 در کرج و آموزش برق ساختمان درجه 1 در کرج از مهم ترین دوره های مرتبط با هوشمند سازی ساختمان هستند.

آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج
آنچه که بعد از گذراندن دوره های آموزشی فنی البرز بدست می آورید
فراگیری دانش عمیق و کاربردی

شما با شرکت در دوره های آموزشی فنی البرز به درک عمیقی از طراحی، اجرا و پیاده سازی آن رشته خواهید رسید به طوریکه به راحتی قادر به اجرای نقشه های و برنامه های تئوری در عمل و واقعیت هستید. مطمئنا این دانش عمیق باعث می شود اولا اعتماد به نفس لازم و خوبی داشته و ثانیا بتوانید در کار خود پیشرفت های بیشتری داشته باشید.

 

توانایی جذب شدن در بازار کار

با توجه به اینکه دوره های فنی البرز ویژه بازارکار طراحی و تدوین شده اند و با دانش عملی و کاربردی که در دوره های آموزشی فنی البرز فراگرفته اید، شما با ورود به بازارکار فاصله ای ندارید. آموزشگاه فنی البرز در بعضی از دوره ها مقدمات ورود به بازارکار را تدارک دیده و با در نظرگرفتن دوره های کارآموزی راه را برای کارآموزان هموار کرده است.

راه اندازی کسب و کار شخصی

اگر تـمایـل ندارید در جایی استخدام شوید مـی تـوانـید شخـصا کسـب و کـار خـود را راه انـدازی نـماییــد. اسـاتـیـد فنی البرز تـمامـی نکات طلایی راه اندازی کسب و کار را شـامل: مـکـان کـسـب و کـار، ابـزار لـازم، چگونگی سـفـارش گرفتـن، ارتبـاط با مشـتری و خـدمات پـس از فـروش را بـه صـورت دقیـق آمـوزش خـواهـند داد تا بتوانید شغل مستقل خود را راه اندازی نمایید.

سرفصل های آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج

 • آموزش مقدماتی برق ساختمان
 • آموزش هوسمند سازی منازل تک واحدی
 • آموزش هوشمند سازی آپارتمان ها
 • آموزش تعریف سناریو هوشمند سازی
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های روشنایی
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های آبیاری
 • آموزش هوشمند سازی سیستم تهویه ساختمان
 • آموزش هوشمند سازی سیستم صوتی و نظارت تصویر
 • آموزش هوشمند سازی سیستم های امنیتی ساختمان
 • آموزش پروتکل های KNX
 • آموزش پروتکل TIS
 • آموزش پروتکل بی سیم
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند ساختمان با SMS
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند ساختمان با Bluetooth
 • آموزش هوشمند سازی ساختمان از طریق اینترنت اشیا
 • آموزش کنترل سیستم هوشمند از طریق Wi-Fi
 • آموزش چندین سناریو کاربردی در هوشمند سازی ساختمان
 • آموزش هوشمند سازی سازی برج ها
 • آموزش هوشمند سازی صنعتی
 • آموزش طراحی نقشه و نقشه خوانی سیستم هوشمند
 • آموزش نصب عملی ماژول های هوشمند سازی
 • آموزش سیم کشی سیستم هوشمند به صورت عملی در کارگاه
 • معرفی تمام لوازم و ابزار مورد نیاز انجام پروژه
 • آموزش صفر تا صد سخت افزار و نرم افزار هوشمند سازی
 • و…
 •  
نمایش بیشتر

ثبت نام فوری آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج

تماس مستقیم با آموزشگاه

قیمت آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج

قیمت عادی دوره

3/400/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

2/500/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

5/000/000 تومان

انواع امکانات هوشمند سازی ساختمان

آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج یا bms، یکپارچه سازی تجهیزات هوشمند سازی، کنترل و مانیتورینگ آن ها از راه دور را آموزش می دهد. از مسئولیت‌ های مهم این سیستم می توان اعمال و ارسال انواع فرمان ها، پایش پشت سر هم قسمت های مختلف ساختمان، کمک به بهینه سازی و مطلوب کرد تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به یکدیگر را نام برد. در ادامه این نوشته تعدادی از انواع هوشمند سازی ساختمان را با هم بررسی می کنیم.

 • سیستم روشنایی هوشمند : یکی از انواع هوشمند سازی سیستم روشنایی، کنترل و نورپردازی ساختمان است که به کمک آنها می توانید میزان نور و روشنایی را کنترل کرده و به صورت دلخواه آن را تنظیم کنید.
 • سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند : کنترل گرمایش و سرمایش خانه ها از دیگر امکانات هوشمند سازی ساختمان ها می باشد و با استفاده از آن می توان با یکپارچه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی نه تنها باعث کارکرد بهینه و مطلوب این سیستم شد بلکه از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری کرد برای مثال شما می‌توانید تنها قسمتی از منزل را گرم و یا سرد کنید و کنترل آن از طریق اپلیکیشن و خارج از منزل بر روی تلفن‌های همراه امکان پذیر است علاوه بر آن این سیستم بر روی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مانند: کولر آبی، رادیاتور، کولر گازی اسپیلت و غیر قابل اجرا است.
 • سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند : سیستم های امنیتی و حفاظتی که شامل تجهیزاتی نظیر ضد سرقت و دوربین مداربسته می باشد برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز استفاده می شوند و می توانند از طریق اس ام اس و یا خط تلفن ورود غیر مجاز و مشکلات امنیتی را اطلاع بدهند.
 • سیستم اعلام حریق : این سیستم دارای تجهیزات و سنسور های مختلفی مانند: سنسور دود، شعله، حرارت، مونوکسید کربن و غیره است که به کمک آن می توان از بروز حریق آگاه شد سیستم اعلام حریق به کمک فرستادن اس ام اس، برقراری تماس و به صدا درآوردن آژیر ساکنین ساختمان را از حادثه به وجود آمده خبردار می کند. در مجتمع فنی البرز دوره های آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر در کرج و آموزش نصب اعلام حریق کانونشنال در کرج در حال برگزاری می باشد. شما می توانید با شرکت در این دوره ها، با این مبحث به صورت کامل آشنا شوید.
 • سیستم پرده برقی : با استفاده از این سیستم می توانید به کمک کلیدهای های برقی و تاچ پنل، باز و بسته کردن پرده های خانه را کنترل کنید و یا با اعمال تنظیماتی در ساعت های مشخصی از روز یا شب باز و بسته بودن پرده را تغییر دهید.

سرمایه مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان نیاز به آموزش دارد چرا که هنرجویان باید مهارت هایی مانند سیم کشی برق، برنامه نویسی، نصب سیستم های امنیتی و غیره را به صورت اصولی یاد بگیرند و اولین هزینه ای که افراد باید پرداخت کنند مبلغ مورد نیاز برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج است. آموزشگاه های مختلف هزینه های متفاوتی نسبت به هم دارند ولی به طور میانگین باید مبلغ حدود یک میلیون تا دو و نیم میلیون  را برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج کنار بگذارید.

در مرحله بعدی باید مبلغی را برای خرید تجهیزات مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیرید. در انتها هزینه های متفاوتی مانند اجاره مغازه و تبلیغات نیز وجود دارد اما لازم به ذکر است که برای شروع کار حتماً نیاز نیست که یک مغازه اجاره کنید و شروع به فعالیت داشته باشید شما می توانید با مراجعه به شرکت های ساختمانی به عنوان یک متخصص هوشمند سازی ساختمان خودتان را معرفی کنید و یا در مغازه هایی که این خدمات را ارائه می دهند کار کنید علاوه بر آن در سایت هایی که خدمات هوشمند سازی ساختمان و خدمات فنی مختلف را ارائه می دهند نیز می توانید ثبت نام کنید. داشتن ارتباطات با مدیران ساختمان ها،مدیران پروژه ها، مهندسان و پیمانکاران مجتمع ها هم باعث می شود تا موقعیت های شغلی شما افزایش پیدا کند.

به طور کلی تبلیغات یکی از مهم‌ترین ارکان  هر شغلی است شما هرچقدر تبلیغات گسترده‌تری داشته باشید مشتری‌های شما بیشتر شده و درآمدتان نیز افزایش پیدا می‌کند حتما نیازی نیست که مبالغ هنگفتی را برای تبلیغات هزینه کنید می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، واتساپ، تلگرام با باز کردن صفحه ها و کانال ها شغل خود را معرفی کنید و یا در برنامه‌هایی مانند دیوار و شیپور به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغ بسیار کمی تبلیغ انجام دهید. پخش کردن تراکت، برچسب، زدن بنر نیز از دیگر راه هایی هستند که می توان به عنوان تبلیغات از آنها استفاده کرد.

بازار کار و درآمد شغل هوشمند سازی

این روز ها به خصوص در شهرهای بزرگ به دلیل کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی استفاده از هوشمند سازی ساختمان ها بسیار افزایش پیدا کرده است و به دلیل جدید بودن این حرفه و نیاز به یادگیری انواع تخصص ها در زمینه: الکترونیک، برق، عمران و معماری، افراد کمی توانایی انجام این کار را دارند و میزان درآمد آن بستگی به میزان مهارت، تخصص و حرفه ای بودن در زمینه هوشمند سازی ساختمان دارد اگر بتوانید تخصص و مهارت خودتان را با شرکت در دوره های  آموزشی بالا ببرید و با قسمت های مختلف هوشمند سازی ساختمان زیر نظر اساتید مطرح و با سابقه آشنا شوید می توانید در شرکت های بزرگ و معتبر کار کنید و درامدهای میلیونی داشته باشید.اگر در این حرفه تخصص بالا و دانش کافی را کسب کنید به طور متوسط درآمد شما در ماه چیزی بین ۸ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر میباشد.

مزایای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان کرج

آموزشگاه فنی البرز یکی از بهترین  آموزشگاه های فنی می باشد و با برگزاری دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج در کارگاه های مجهز با امکانات بالا باعث شده تا علاقه مندان به این رشته با شرکت در این کلاسها آموزش های لازم را زیر نظر مدرسین با سابقه و با رزومه کاری بالا و متخصص در زمینه های برق و اتوماسیون و غیره ببینند و به عنوان یک فرد حرفه ای وارد بازار کار پردرآمد شغل هوشمند سازی ساختمان بشوند. ناگفته نماند که در انتهای دوره مدرک معتبر فنی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا می شود. از دیگر مزایای این دوره این است که پس از پایان کلاس ها نیز اگر برای دانش‌آموختگان سوالی پیش بیاید و یا نیاز به راهنمایی داشته باشند می‌توانند همواره از پشتیبانی آموزشگاه و اساتید بهره ببرند.

آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان

خانه هوشمند امکانات رفاهی زیادی را برای ما به وجود می آورد. امکاناتی که بعد از اولین تجربه، حاضر نیستیم از دست بدهیم. به همین خاطر طرفداران این تکنولوژی روز به روز بیشتر می شود. عده زیادی به سمت یادگیری و پیاده سازی این حرفه رفته اند و توانسته اند فعالیت مفید و پول سازی در بازار کار آن داشته باشند. آموزشگاه فنی البرز نیز، با برگزاری دوره هوشمند سازی به صورت مجازی و حضوری، قدم بزرگی در ترویج این مهم در جامعه داشته است.

دوره آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان در کرج ، موجب می شود افرادی که توانایی، شرایط و امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، بتوانند فرآیند یادگیری را ادامه دهند. دوره های مجازی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما می گردد. چرا که نیاز به رفت و آمد ندارید می توانید در هر زمان و مکانی به مشاهده فیلم های آموزشی بپردازید.

علاوه بر این امکان مرور چندباره فیلم های جلسات آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج برای شما میسر است. در طول دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. در کنار آن جلسات رفع اشکال نیز برگزار می شود که بنا به انتخاب کارآموز، می تواند حضوری یا مجازی باشد.

آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج ، آموزش نصب دزدگیر اماکن در کرج و آموزش نصب جک برقی در کرج از دوره هایی هستند که با هوشمند سازی سازه ها در ارتباط هستند. شرکت در این دوره ها مهارت ها و اطلاعات گسترده تری از دنیای هوشمند سازی به شما می دهد.

سوالات متداول آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج

 • دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج به صورت عملی برگزار می شود یا تئوری؟

قطعا فرآیند یادگیری حرفه های فنی، تنها به صورت تئوری ممکن نیست. آموزش های عملی نقش مهمی در این بین دارند. لذا جلسات در کارگاه های عملی مجهز برگزار شده و کارآموزان می توانند ابزار به صورت مستقیم کار کنند.

 • آیا پس از دوره هوشمند سازی ساختمان کرج می توان مشغول به کار شد؟

بله مباحث به ترتیبی برنامه ریزی شده اند که هر آنچه برای ورود به بازار کار نیاز است در اختیار کارآموزان قرار بگیرد. در نتیجه بعد از دوره می توانید در این حرفه شروع به فعالیت کنید.

 • پیش نیاز شرکت در دوره هوشمند سازی ساختمان فنی البرز کرج چیست؟

بهتر است کارآموز دوره برق ساختمان درجه 2 را گذرانده باشد.

 • طراحی برد خانه هوشمند نیز از سرفصل های دوره هوشمند سازی ساختمان است؟

بله. در حوزه هوشمند سازی ساختمان، طراحی برد خانه هوشمند مبحث حساس و دقیقی ست. در خلال سرفصل های این دوره شما با روش طراحی بردهایی برای کنترل روشنایی، دما، رطوبت، تردد، امنیتی، کنترل کلید، پرده برقی، ریموت، بیسیم، نشت گاز و دود آشنا خواهید شد.

نظرات شما
3.6/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هشت =

شهریه هوشمند سازی ساختمان در کرج
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟