cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

راه هایی برای جلوگیری از خرابی آسانسور

جلوگیری از خرابی آسانسور
فهرست مطالب

این مقاله یک راهنمای ساده برای افراد غیرمتخصص است و روش هایی کاربردی را عنوان می کند که می توان به کمک آن ها خرابی های آسانسورها را کاهش داد. بسیاری از مشکلات آسانسورها کوچک و پیش پا افتاده هستند اما اگر به موقع به آن ها رسیدگی نشود به سرعت به مشکلی بزرگ تبدیل می شوند. به همه ی افرادی که ساختمانشان دارای آسانسور است پیشنهاد می کنید که در کنار مراقبت ها و تعمیرات حرفه ای منظم و به موقع به این نکات گفته شده نیز توجه داشته باشند. در این مطلب به بررسی راه هایی برای جلوگیری از خرابی آسانسور می پردازیم.

جلوگیری از خرابی آسانسور
جلوگیری از خرابی آسانسور

سبک های مختلف برای راه هایی برای جلوگیری از خرابی آسانسور

  1. اطلاعات مربوط به تعمیرات را یادداشت کنید

اگر از تمام اقداماتی که برای تعمیرات آسانسور صورت می گیرد فهرستی به روز تهیه کنید می توانید نقاط ضعف آسانسور خود را بیابید و به این ترتیب اطلاعاتی که برای افزایش قابلیت اطمینان آسانسور لازم است را در دست دارید.

اگر متوجه شدید که مشکلات قبلی دوباره تکرار شده اند، باید به سرعت دست به کار شوید و اجازه ندهید که این مشکلات تکرار شوند و هزینه های سنگینی را به شما تحمیل کنند.

شما می توانید از فهرستی که تهیه کرده اید استفاده کنید و نقاط ضعفی از قبیل مشکلات برقی یا مشکلات مربوط به پر شدن بیش از حد آسانسور را که می توانید آن ها را به صورت فوری حل کنید، شناسایی کنید.

مزیت دیگر تهیه ی لیست این است که اگر از شرکت تعمیراتی دیگری بخواهید که آسانسور شما را تعمیر کند، با ارائه ی لیست می توانید اطلاعات به روزی از آسانسور خود را در اختیار آن ها قرار دهید.

  1. بررسی های روزانه انجام دهید

این به معنای بازدید و بررسی دقیق نیست. در حقیقت ما به شدت پیشنهاد می کنیم که حتی ساده ترین بازدیدها و مراقبت از آسانسورها را به افراد متخصص بسپارید.

آن چه که خودتان باید بررسی کنید این است که آسیب داخلی مشهودی وجود نداشته باشد و این که همه ی دکمه های آسانسورها به درستی کار کنند. همین بررسی های کوچک می توانند نجات دهنده باشند.

  1. بررسی منظم درهای آسانسورها

آیا می دانید 70% از تماس های اضطراری مربوط به آسانسورها به خاطر مشکلات درب آسانسور است؟ در فواصل زمانی معین درهای آسانسورها را چک کنید تا مطمئن شوید تراز هستند و به خوبی باز و بسته می شوند.

به علاوه تمیز کردن تمام کثیفی های جمع شده در مسیر باز و بسته شدن درها به حرکت روان آن ها کمک می کند. یکی از نشانه های تراز نبودن درها این است که درها روی پنل هایی که در امتداد آن ها باز و بسته می شوند خراش ایجاد می کنند.

بررسی منظم درها بسیار مهم است به خصوص به دلیل آن که هم تراز نبودن درها می تواند منجر به از کار افتادن آسانسورها، به دنبال داشتن هزینه های زیاد، و حتی حبس شدن افراد در داخل آسانسورها شود.

هرگاه متوجه نشانه هایی از هم تراز نبودن درهای آسانسورها شدید باید با متخصص فنی تعمیر آسانسور خود تماس بگیرید.

  1. قبل از این که نحوه ی تمیز کردن آسانسورها را یاد بگیرید این کار را انجام ندهید

بسیار مهم است که قبل از صحبت کردن با متخصص فنی تعمیرات آسانسور و یادگیری چگونگی انجام این کار اقدام به تمیز کردن آسانسورها نکنید.

پاک کننده های صنعتی نه تنها به محوطه ی داخلی آسانسورها صدمه میزنند، بلکه می توانند باعث زنگ زدگی و فسایش قطعات داخلی شوند و به نقاط حساس آسیب وار کنند.

شرکت های تعمیراتی به شما توضیح می دهن که چگونه بدون صدمه زدن به آسانسورها، آن ها را تمیز کنید. پس از این که روش صحیح را یاد گرفتید، آزادید در هر زمان که لازم است آسانسور را تمیز کنید.

  1. در هنگام بروز مشکل قبل از هرگونه اقدامی با شرکت تعمیرات آسانسور تماس بگیرید

چه در زمان انجام تست اعلام حریق و چه در زمان ترکیدگی یک لوله و نشت آب به زیر آسانسورها، باید قبل از انجام هر اقدامی با شرکت تعمیرات آسانسور تماس بگیرید.

در هنگام تست سیستم اعلام حریق (که آسانسور نیز بخشی از آن است)، باید مطمئن شوید که وزن افراد داخل آسانسورها بیشتر از میزان ظرفیت نباشد به علاوه نشت آب به داخل آسانسور می تواند منجر به صدماتی بسیار بیشتر از آن چه که فکرش را می کنید شود.

تماس با شرکت تعمیراتی در زمانی که نمی دانید باید چه کاری انجام دهید بسیار عاقلانه است. این کار از آسیب رسیدن به شما و افراد داخل آسانسورها جلوگیری می کند و مانع از ایجاد هزینه های تعمیراتی سنگین می شود.

در نهایت باید گفت که داشتن آسانسور و استفاده از آن نیاز به تجربه ی زیاد ندارد. با دقت به کوچکترین جزئیات و انجام مراقبت های منظم و ساده می توانید آسانسور خود را مثل روز اول نگه دارید.

یادداشت تعمیرات انجام شده و مشکلات قبلی آسانسورها باعث سامان دهی شدن اطلاعات و آگاه شدن تعمیرکاران خواهد شد. قبل از این که با شرکت تعمیراتی مشورت کنید، هیچ گونه تغییری در آسانسور ایجاد نکنید و برای تمیز کردن آن روش صحیح را جویا شوید.

دوره آموزش نصب و تعمیرات آسانسور به صورت کاملا عملی ویزه بازار کار در مجتمع فنی البرز توسط اساتید مجرب برگزار می شود.

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟