cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

بایدها و نبایدهای محل نصب دوربین مداربسته

محل مناسب نصب دوربین مدار بسته
فهرست مطالب

دوربین مدار بسته و امنیتی می توانند از خانه و خانواده و محل کار شما، در داخل و اطراف، محافظت کرده و به عنوان یک عامل بازدارنده در مقابل حملات سارقین احتمالی رفتار کند. اول از همه ، شما باید نوع مناسبی از سیستم مدار بسته را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید و به این فکر کنید که چه مکانی بهترین جا برای نصب و قرار دادن آن هاست.اگر تجهیزات امنیتی دوربین مداربسته خود را در بهترین وضعیت قرار ندهید ، ممکن است این موارد آنها را بی فایده کند و بازدهی دلخواه و مورد انتظار را نداشته باشند.اکنون ممکن است از خود بپرسید که بهترین مکان ها برای دوربین های امنیتی کجاست؟

 

نکات مهم محل دوربین مدار بسته

سرقت های گذشته – در مورد تاریخچه خانه یا محل کار خود تحقیق کرده و از مالکان قبلی یا صاحبخانه ها سوال کنید که آیا در گذشته آن محل مورد سرقت قرار گرفته است و در کجای ملک رخ داده است.آسیب پذیری ها را ارزیابی کنید – آسیب پذیرترین مناطق خانه، شرکت، کارخانه یا هر جای دیگری که قصد نصب دوربین در آنجا را دارید،  تعیین کنید. برخی از آنها جهانی خواهد بود ، مانند درب ورودی ، اما شما باید مشخص کنید که ملک شخصی شما چه آسیب پذیری هایی دارد. مناطق مستعد همچنین می تواند شامل در و پنجره هایی باشند که مخفی اند یا شما دید کافی از آن ندارید ، یا مناطقی که نور کمتری دارند.مقاوم در برابر آب و هوا – اطمینان حاصل کنید که دوربین های امنیتی شما توسط عناصر مزاحم آسیب نخواهند دید و اختلالی در عملکردشان ایجاد نمیکند؛ مثلا دقت کنید که درختی در زاویه دید دوربین قرار نگرفته باشد یا رشد نکند چرا که طبیعتا بخش یا تمام فضای پوشش دهی دوربین با درخت پر می شود. همچنین از قرار دادن دوربین ها در مکانی که در معرض تابش شدید خورشید است خودداری کنید ، زیرا این امر باعث افت کیفیت در تصاویر گرفته شده می شود.ویژگی های اضافی – weatherproofing یا ضد آب و هوا و دید در شب از ویژگی های دیگری هستند که می توانند کارایی دوربین های شما را افزایش دهند و از عملکرد صحیح آنها در هر شرایط اطمینان حاصل کنند.

 

بهترین مکان ها برای دوربین های مداربسته منزل

در نظر گرفتن نقاط ضعف خانه بسیار حیاتی است ، هر چند که مناطق خاصی از همه خانه ها وجود دارد که معمولاً توسط سارقان مورد هدف قرار می گیرند.

نقاط ضعف امنیتی رایج

درب جلویی

واضح ترین مسیر دسترسی مجرمان به خانه ها، درب ورودی جلویی است و بیشترین میزان ورود به محل از طریق این ورودی رخ می دهد. برای جلوگیری از راه اندازی هرگونه آیتمی در دوربین های مداربسته حساس ، نصب تجهیزات را در طبقه دوم انجام دهید یا یک قفس سیمی در اطراف آن نصب کنید.

 

درهای پشت و کنار

هر ورودی به ملک شما به عنوان کانال بالقوه دسترسی مجرمان به فضای خصوصی شما تلقی می شود. تعدادی از دوربین ها را روی همه درها تنظیم کنید ، زیرا این نقاط آسیب پذیرترین نقاط شما هستند. برای جلوگیری از هرگونه دستکاری ، همان اقدامات احتیاطی محافظتی را که در نکته قبل توضیح داده شد ، انجام دهید.درب های پاسیو و فرانسوی به خصوص در برابر شکستگی ها بدون دفاع هستند ، بنابراین با شیشه های ضخیم و دوربین مداربسته که از جای خوبی برخوردار هستند ، از ثبات آنها پشتیبانی کنید.

 

پنجره هایی که رو به خیابان نیستند

پنجره هایی که رو به خیابان یا جاده شلوغی نیستند ممکن است برای سارقان جذاب باشد زیرا هیچ چشم کنجکاوی از مردم وجود ندارد. علاوه بر دوربین ها ، به عنوان یک عمل ایمنی اضافی ، هرگز از پنجره های خود غافل نشوید و هر زمان که بیرون می روید آنها را بسته و قفل نگه دارید.

 

گاراژ و پارکینگ

ممکن است عده ای از زیر نظر گرفتن پارکینگ یا گاراژ خود غافل شوند ، اما این مکان ها نیز یک مسیر ساده دسترسی سارقان به خانه هاست. بنابراین ، صرف نظر از اینکه پارکینگ شما دارای تجهیزات با ارزشی است یا خیر ، مهم است که تحت نظر شما و جزویی از مناطق تحت پوشش سیستم نظارتی باشد.دوربینی که رو به خیابان یا محل گاراژ قرار دارد برای دیدن نشانه هایی از فعالیت مشکوک عالی است. همینطور ، ممکن است بخواهید دوربین را داخل گاراژ یا پارکینگ قرار دهید.بهتر است آن را در زاویه ای قرار دهید که وقتی در باز می شود، نور بیرون فضای داخل را روشن کند تا شما دید کافی از داخل پارکینگ و اتفاقاتی که در آنجا رخ می دهد، داشته باشید.

 

حیاط خلوت

حیاط خلوت مکانی ست که به خاطر نوع کاربردش، از دو جهت مورد توجه همیشگی سارقین است. جنبه اول این است که اصولا ساکنین خانه رفت و آمد زیادی به حیات خلوت ندارند، پس شخص سارق تا حدی از سوت و کور بودن و حضور نداشتن کسی در آنجا مطمئن است. مورد دوم اینکه معمولا در حیاط خلوت ها، وسایلی قرار دارد که ارزشمند هستند. می توان گفت یک نوع انباری در فضای باز به حساب می آیند. ماشین آلات گران قیمت باغبانی، وسایل بازی بچه ها، میز و صندلی های اضافی و … وسایلی هستند که نظر هر سارقی را به خود جلب می کنند. پس بنابراین برای محفوظ نگه داشتن این منطقه، از کارگذاشتن دوربین مداربسته هوشمند و تعدادی چراغ برای تامین نور کافی، غافل نشوید.همه این عناصر می توانند به عنوان عوامل بازدارنده بزرگی در برابر دزدها عمل کنند ، و آنها را وادار می کند در مورد دسترسی به ملک شما مردد شوند.

 

در داخل خانه

یک تصور غلط رایج این است که دوربین های مداربسته فقط در فضای باز مناسب هستند. نصب دوربین مدار بسته در داخل خانه ، لنزهایی که روی درها یا پنجره ها تنظیم می شوند ، می توانند تصاویر مجرمی  را که به خانه شما وارد شده است ضبط کنند، و برای شناسایی راحت تر، تصویری کامل از چهره او را ارائه دهند.تنها عیبی که در مورد دوربین های نصب شده در داخل خانه می توان مطرح کرد این است که به خاطر در دید نبودن، سارقین ابتدا وارد خانه شده و بعد آن ها را می بینند. البته که بهتر است برای مشاوره بیشتر در مورد شناسایی بهترین مکان ها برای دوربین های امنیتی خانه ، از یک متخصص امنیتی که می تواند پیشنهادهای خوبی داشته باشد ، سوال کنید.

 

زمانی که مشغول تحقیق و بررسی در مورد انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین ها هستید، فراموش نکنید که موارد دیگری مانند قوانین قرارگیری دوربین های امنیتی را نیز مد نظر قرار دهید. فكر كردن در مورد وضعيت دوربين هاي نظارتي از نظر قانوني بسیار ضروري است. ممکن است شک های داشته باشید، مانند:”همسایه من به حرکات من در حیاط خلوت خانه ام توجه زیادی نشان می دهد. دوربین مداربسته خارجی وی زیر سقف است و حصار بین ما فقط 6 فوت است. او همه فعالیت های حیاط من را ضبط می کند و احساس می کنم هیچ حریم خصوصی ندارم “.به طور کلی ، داشتن تصاویری از دارایی و ملک دیگران(سقف ، پنجره ها ، نور و غیره)  از طریق دوربین مداربسته نوعی تجاوز به حریم خصوصی آن هاست و غیر قانونی تلقی می شود. پس حتما قبل از شروع به استفاده از دوربین های مداربسته بررسی کنید که نصب آنها مغایر قوانین نباشد.

 

آموزشگاه فنی البرز برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟