ویژگی های خانه هوشمند – هوشمندسازی ساختمان

ساختمان هوشمند خانه ای است که با استفاده از دستگاه های متصل به اینترنت قادر به کنترل آن از راه دور هستید و می توانید سیستم های داخلی خانه مانند سیستم روشنایی و گرمایشی را مدیریت کنید.

تکنولوژی خانه هوشمند، به خودکار کردن سیسم های داخلی خانه اشاره دارد و برای صاحبان منازل امنیت، راحتی و آسودگی و کنترل میزان مصرف انرژی را به ارمغان می آورد.

آن ها می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود در زمان دور بودن از منزل آن را کنترل کنند.

خانه هوشمند

برخی از فن آوری های خانه هوشمند:

هر تکنولوژی که وارد خانه می شود را می توان جنبه هایی از خانه هوشمند دانست؛

تلویزیون هوشمند:

 • تلویزیون های هوشمندی که به اینترنت متصل می شوند، قابلیت دیدن فیلم آنلاین یا گوش دادن آنلاین موسیقی را برای کاربر فراهم می کنند. برخی از تلویزیون های هوشمندقابلیت شناسایی صدا یا حرکت هم دارند.

علاوه بر قابلیت اکنترل سیستم روشنایی منزل، می توان آن ها بر طبق میزان روشنایی روز تنظیم کرد.

ترموستات هوشمند:

 • ترموستات های هوشمند،  دارای وایفای هستند که به کاربر امکان برنامه دادن، کنترل دمای خانه را می دهند. این دستگاه ها همچنین طبق میل صاحبان خانه قابل تنظیم هستند تا بالاترین میزان راحتی را برای آن ها فراهم کنند.

این ترموستات ها قابلیت گزارش مصرف انرژی و دما به کاربر را دارند تا زمان تعویض فیلترها را به آن ها نمایش دهند.

قفل هوشمند:

 • استفاده از قفل های هوشمند به کاربران این امکان را می دهد که ورود افراد را کنترل کنند که چه کسانی وارد شوند. همچنین این قفل ها می توانند زمان نزدیک شدن کاربران را تشخیص دهند تا در را به محض ورود آن ها باز کند.

دوربین های مداربسته هوشمند:

 • با استفاده از دوربین های هوشمند ساکنین می توانند در زمان دور بودن از منزل آن را زیر نظر داشته باشند. سنسور های تشخیص حرکت می توانند حرکت ساکنان را از سایر افراد، حیوانات، و سارقین را تشخیص دهد و در صورت مشاهده هرگونه حرکت مشکوک به صاحب خانه اطلاع دهد.

 

 • لوازم آشپزخانه که اکثر آن ها را شامل می شود، قابلیت هوشمند شدن دارند، بدین صورت که به محض قطع شد آلارم ساعت قهوه ساز برای شما قهوه تازه آماده می کند، یا یخچال هوشمند که لیست خرید یا رژیم را می تواند آماده کند، همچنین ماشین لباسشویی و خشک کن.

 

 • سنسورهای مراقبت از خانه که در صورت بروز مشکلات برقی، لوازم برقی را خاموش می کند، یا در صورت نشتی یا یخ زدگی لوله ها مسیر آب را می بندد.

برخی از مزایای هوشمند سازی ساختمان:

از مهم ترین مزایایی که هوشمند کردن خانه به ساکنین آن می دهد، آسودگی خاطر برای آن ها در زمان دور بودن از منزل است. آن ها به راحتی می توانند خانه را مشاهده و کنترل کنندو وسایلی که فراموش کرده اند روشن یا خاموش کنند را چک کنند.

مثلا می توان آن را تنظیم کرد تا به محض نزدیک شدن به خانه در را باز کند و لامپ ها را روشن کند و موسیقی مورد علاقه تان پخش شود.

اتوماتیک کردن خانه ها می تواند به کاربر این امکان را دهد که نیازی به روشن گذاشتن تهویه هوا نداشته باشد، و میزان دمای مناسب را تشخیص دهد و بر اساس آن سیستم گرمایشی و سرمایشی منزل را روشن و خاموش کند.

یا می توان میزان آبی که می خواهیم به گیاهان دهیم را مشخص کنیم تا در زمان دور بودن از خانه باغچه و گلخانه منزلمان خشک نشود.

به طور کلی هوشمند کردن خانه ها به معنای بالابردن میزان امنیت و آسودگی است.

هوشمندکردن خانه ها جزو کارهایی است که نمی توان به صورت سرخود انجام داد، می توانید با شرکت در دوره های آموزش هوشمندسازی ساختمان مانند یک فرد متخصص خودتان خانه تان را هوشمند کنید.

چگونگی انتخاب و نگهداری صحیح درب‌های اتوماتیک در محیط‌های خرده فروشی

در محیط‌های خرده فروشی، تصمیم گیری برای تعیین و نصبدرب‌های اتوماتیک باید با توجه به نوع و تعداد کاربرانی که انتظار می‌رود به طور منظم به محل وارد و خارج شوند، انجام شود.

درب‌های اتوماتیک انتخاب بدیهی کاربران احتمالی در هر محیط هستند که شامل خریدارانی که بسته‌ها را حمل می‌کنند یا کالسکه یا چرخ دستی‌ها را هل می‌دهند، افراد معلول و سالخورده می‌شوند.

همچنین به طور گسترده قابل درک است که درب‌های اتوماتیک به طور کلی خدمات عمومی را خوب نشان می دهد. در حقیقت، مطالعه‌ای که اخیرا توسط انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا انجام شده نشان داد که ۹۸ درصد از مصرف کنندگان بین درب‌های اتوماتیک و دستی، درب‌های اتوماتیک را ترجیح دادند.

بعد از این که تصمیم‌گیری اولیه برای نصب درب‌های اتوماتیک انجام شده است، ضرورتا باید اقدامات لازم انجام شود تا اطمینان حاصل شود که نوع مطلوب از درب‌های اتوماتیک انتخاب شده است و متعاقبا به شیوه‌ای نگهداری می‌شود که تضمین کند، یک سرمایه بی دردسر و با ارزش برای چند سال کسب وکار است.

درب‌های اتوماتیک

شفاف سازی فرایند انتخاب

انتخاب بهترین نوع درب‌های اتوماتیک برای عملکرد یک خرده فروشی خاص چالشی است که می‌تواند به راحتی با کمک متخصصان خبره که با جریان رفت و آمد مورد نظر، انواع کاربران این تاسیسات و تصورات بصری آشنا هستند، غلبه کند.

بنابراین، انتخاب یک تولیدکننده مهم است چرا که زمان می‌برد تا نیازها و اولویت‌های خاص کسب وکار شما را درک کند.

در هنگام ملاقات با تولیدکنندگان احتمالی، انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا توصیه می‌کند برای اثبات انطباق با کدها و استانداردها از آن‌ها سوال کنید.

آزمایشگاه‌های تحت پوشش بیمه و دیگر آزمایشگاه‌های شناخته شده ملی، محصولات را برای انطباق با مقررات آن‌ها برچسب گذاری و فهرست بندی می‌کنند.

همچنین برای مالکین کسب و کار ضروری است که در فرآیند تصمیم گیری مشارکت کنند. علاوه بر دریافت ورودی از تولید کننده آینده نگر، او همچنین باید با طراح یا مشاور مطلع از قوانین و مقررات قابل اجرا مشاوره کند.

سوالات زیادی وجود دارد که مالک و طراح باید در مرحله اولیه بحث خود پاسخ دهند، از جمله:

 • آیا درب‌ها در هنگام خروج به عنوان خروجی اضطراری عمل می‌کند؟
 • آیا لازم است که درب‌ها از دستورالعمل‌های دسترسی پذیری امریکایی‌های دارای معلولیت پیروی کنند؟
 • این قانون چگونه مقررات آتش نشانی را برآورده می‌کند؟
 • آیا باید قفل شود؟

 

بررسی مسائل کلیدی

در حالی که عواملی مانند ظاهر مهم هستند، اما هنگام انتخاب یک درب اتوماتیک، باید در جایگاه ثانویه در نظر گرفته شوند. مهم تر از همه، قوانین فدرالی، ایالتی و محلی همگی باید برآورده شوند. خوشبختانه، با توجه به طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها، شما مجبور نخواهید شد ظاهر را قربانی عملکرد کنید.

به طور کلی، قوانین درب‌های اتوماتیک برای استفاده عابرین در نظر گرفته شده که در شرایط اضطراری، هنگامی که در جهت خروج فشرده شود، در بار می‌شود.

این قوانین نشان می‌دهد که باز کردن درب اصلی، یک عرض دقیق بر اساس اندازه فروشگاه یا تسهیلات است و معمولا باید حداقل ۲۱۳ سانتی متر ارتفاع داشته باشد.

برای برآورده کردن حداقل دستورالعمل‌های ADA، باید یک ناحیه مناسب اطراف درب برای مانور، یک باز کننده درب ۳۲ اینچی و یک آستانه مخروطی وجود داشته باشد. درب نیز باید با کم ترین تلاش باز شود.

استاندارد ANSI A156.10 برای درب‌هایی که با نیروی الکتریکی کار می‌کنند یک منبع عالی برای تعیین درب اتوماتیک است. این استاندارد همه‌ی عناصر مربوط به ایمنی مورد نیاز را پوشش می‌دهد. برای تضمین این که درب به درستی نصب شده است، یک بازرس تایید شده توسط انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا باید بلافاصله پس از نصب، آن را بازرسی کند.

سازگاری درب با کاربرد

نقشه‌ی ساختمان و طرح تاسیسات به طور قابل توجهی بر انواع درب اتوماتیکی که قرار است نصب شود تأثیر می‌گذارد. این که جریان رفت و آمد یک طرفه است یا دو طرفه، اهمیت حیاتی دارد.

اندازه بازه‌ای که برای ایجاد شرایط رفت و آمد مورد نیاز است نیز باید تعیین شود. و به خاطر داشته باشید که یک راهرو برای کمک به کنترل هزینه‌های گرمایش و سرمایش و راحتی کارکنان مستقر در کنار درب، ممکن است گزینه خوبی باشد.

هزینه های مربوط به درب‌های اتوماتیک کشویی، لولایی و تاشو تا حدودی مشابه هستند. بنابراین، قیمت نباید نقش مهمی در تصمیم گیری داشته باشد.

تعمیر و نگهداری یکی دیگر از عوامل است و هزینه‌های آن می‌تواند با نوع درب و سنسورهای مورد استفاده متفاوت باشد. در نهایت، نوبت به زیبایی می‌رسد.

خوشبختانه، طیف گسترده‌‌ای از فرجام‌‌های متنوع، برای برآورده کردن علایق مالکان کسب و کار در دسترس است. نقاشی، روکش، آلومینیوم آنودایز، فولاد ضد زنگ، برنج و روکش پودری تنها چند گزینه ارائه شده است.

سه نوع اصلی از درب‌های اتوماتیک وجود دارد.

درب‌های اتوماتیک کشویی: درب‌های اتوماتیک کشویی اجازه می‌دهد تا رفت و آمد دو طرفه از طریق یک درب واحد انجام شود. لازم است که درب‌ها برای انطباق کد به قابلیت چرخش اضطراری مجهز شوند. درب‌های اتوماتیک کشویی نیاز به مقدار مناسب فضا دارند تا درب بتواند به حالت کشویی باز و بسته شود.

درب‌های اتوماتیک لولایی: هنگامی که یک درب لولایی، اتوماتیک شود، دو درب مورد نیاز است. یک درب به طرف داخل و درب دیگر به طرف بیرون باز می‌شود. این باعث رفت و آمد دو طرفه می‌شود.

انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا اعلام کرده رفت و آمد دو طرفه از طریق یک درب‌ اتوماتیک کشویی، معمولا توصیه نمی‌شود. استثنا یک اپراتور نوسان کاهش انرژی است که ویژگی‌های مختلفی نسبت به یک درب تمام اتوماتیک دارد.

لازم است این نوع درب‌ها به خوبی مشخص شوند تا جهت حرکت خود را نشان دهند. وجود حداقل ۳۳۵ سانتی متر فضا بین دو درب برای تفکیک و حذف تداخل حسگر بین دو درب پیشنهاد شده است.

درب‌های اتوماتیک تاشو: یک درب دو طرفه تاشو به حداقل  فضا برای نصب نیاز دارد، با این حال فضای خالی زیادی را فراهم می‌کند. این باعث می‌شود این نوع درب‌ها زمانی که فضای خرده فروشی تحت پوشش بیمه است انتخابی ارجح باشند.

اگر از این درب‌ها به عنوان مکان خروجی استفاده شود، باید دارای ویژگی باز و بسته شدن اضطراری باشند.

صرف نظر از نوع درب، سیستم درب اتوماتیک باید طوری طراحی شود که در یک نگاه کلی، مسیر رفت و آمد به طرف درب باشد و کاربرها مستقیما به سمت در حرکت کنند.

عابران باید دید خوبی نسبت به درب و نشانه‌های آن داشته باشند و بتوانند جهت حرکت به سمت درب را به روشنی مشاهده کنند. از قرار دادن دستگاه‌های فروش ، تلفن عمومی و یا هر چیز دیگری که قابلیت پرت کردن کاربران به اندازه ۱۲۱ سانتی متر از در متحرک را دارد خودداری کنید.

عملکرد و نگهداری

هنگام انتخاب یک متصدی درب‌های اتوماتیک، چند مسئله را در نظر بگیرید. به موقع بودن تحویل و نصب حائز اهمیت است. البته مسئله اساسی این است که درب صحیح و سالم کار کند.

ارائه تجهیزات درب اتوماتیک فقط بخش کوچکی از برنامه ساخت درب اتوماتیک است. برنامه تعمیر و نگهداری باید به شدت مورد توجه قرار گیرد تا تضمین کند که درب‌های اتوماتیک در شرایط ایده‌ال و نظم کاری باقی خواهد ماند.

این برنامه‌ها اغلب مسائل کوچک را پیش از اینکه به مشکلات بزرگ و گران قیمت تبدیل شوند، نشان می‌دهند.

انواع متعددی از برنامه‌های تعمیر و نگهداری در دسترس است. تعداد درب‌های اتوماتیک زنجیره‌ای، میزان رفت و آمد مشتریان، عمر درب‌های اتوماتیک و نگرش کلی خرده فروشان نسبت به برنامه‌های تعمیر و نگهداری اغلب بر روی برنامه‌ای که آن‌ها انتخاب می‌کنند، تاثیر می‌گذارد.

صرف نظر از برنامه‌ای که انتخاب شده است، لازم است یک تولید کننده یا تامین کننده‌ای را انتخاب کنید که از متخصصان آموزش دیده انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا استفاده می‌کند.

دستورالعمل‌های انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا  در مورد درب‌های اتوماتیک

انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک امریکا، یک انجمن تجاری از سازندگان درب‌های اتوماتیکی است که با نیروی الکتریکی کار می‌کند. این انجمن تاسیس شد تا اطلاعات عمومی را افزایش داده و برنامه‌ای برای تایید بازرسان درب‌های اتوماتیک در اختیار داشته باشد.

انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک امریکا حامی مشخصات، نصب و تعمیر و نگهداری استاندارد تمام درب‌های اتوماتیک هستند.

آموزش ایمن سازی درب‌های اتوماتیک به بازرسان، بخشی از برنامه صدور گواهی نامه انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک امریکا است.

این انجمن همچنین یک کمپین اطلاع رسانی عمومی تشکیل داد تا به مردم اطلاع دهند که درب‌های اتوماتیک بی خطر است، اما به کاربران توصیه می‌کند که هنگام عبور از درب‌ها، توقف نکنند.

دستورالعمل‌های انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا عبارتند از:

 • درب‌های اتوماتیک با توجه به کاربرد مورد نظر باید به درستی تعیین شود و استاندارد ANSI A156.10 برای درب‌هایی که با نیروی الکتریکی کار می‌کند دنبال شود.

 

 • متخصصان خبره که دارای گواهی نامه از انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا هستند باید درب‌های اتوماتیک را نصب کنند.

 

 • تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی شده و بازرسی‌های روزانه به شدت توصیه می‌شود. روند بررسی ایمنی روزانه بر روی یک برچسب مشخص شده که می‌توان از انجمن یا هر بازرس تایید شده‌ای گرفت.

 

 • یک بازرس تایید شده توسط انجمن تولید کنندگان درب‌های اتوماتیک آمریکا باید هر ساله از درب‌های اتوماتیک بازرسی کند.

 

 • درب‌ها باید به طور استاندارد به عنوان اتوماتیک مشخص شود.

 

 • سرعت و نیروی بسته شدن درب باید باتوجه به عموم مردم تنظیم شود. تاخیر زمانی باید در نظر گرفته شود و دستگاه‌های فعال به درستی نصب و تنظیم شوند.

ایمنی و مسئولیت

به یاد داشته باشید، این دستورالعمل‌ها فقط باید به عنوان اصول پایه استفاده شوند. در طول فرآیند طراحی، انتخاب و نصب، مشورت با متخصصان خبره بسیار مهم است.

علاوه بر این، اگر حتی کوچک ترین مشکل شناسایی شود، تا زمانی که یک متخصص تایید شده بتواند مساله را تشخیص دهد و به آن رسیدگی کند درب‌های اتوماتیک‌ باید بسته شود و عملیات آن متوقف شود.

هنگامی که نوبت به درب‌های اتوماتیک می‌رسد، ایمنی یک مسئولیت حیاتی است که باید توسط صاحبین کسب وکار، طراح تعیین شده و متصدی تامین شود.

مسائل جانبی

چگونگی انجام یک بررسی ایمنی روزانه

شما باید بر روی هر درب اتوماتیک کنترل‌های ایمنی روزانه را انجام دهید. برای ایمنی مشتری و حفاظت از خود، ممکن است بخواهید، هنگامی که رفت و آمد کم‌تر است این بازرسی‌ها را انجام دهید.

مهم نیست چه زمانی کنترل‌های ایمنی روزانه را انجام دهید، اما بهتر است عادت کنید هر روز در همان زمان مشخص این کار انجام شود. توصیه می‌شود هر روز صبح هنگامی که نیرو سیستم درب، فعال می‌شود یا پس از اتلاف نیروی الکتریکی، درب خود را بررسی کنید.

فعال سازی حسگر

به طور کلی، با قدم زدن به سمت در ورودی با سرعت متوسط در زوایای مختلف، چک کردن حسگر الکترونیکی را شروع کنید. وقتی  نزدیک می‌شوید، در باید به آرامی به حالت کشویی یا لولایی باز شود و بدون ضربه توقف کند.

همانطور که به آرامی به طرف درب حرکت می‌کنید، باید باز بماند. درب‌هایی که برای رفت و آمد دو طرفه استفاده می‌شوند، شما باید این فرآیند ورود را از یک طرف و خروج را از طرف دیگر تکرار کنید.

حالا، از منطقه حسگر یا کف پوش خارج شوید. بعد از مدت کوتاهی، درب باید بسته شود.

ابتدا به سمت محدوده ایمن درب کشویی بروید، سپس فرد دیگری را در سمت فعال درب قرار دهید. تا زمانی که در محدوده ایمنی درب قرار داشته باشید، نباید باز شود.

توصیه می‌شود ترافیک را مشاهده کنید که به سمت درب در حرکت است و الگوهای رفت و آمد را طرح ریزی کنید بنابراین مردم باید از مسیر مستقیم به درب‌ها نزدیک شوند، نه از یک زاویه.

علاوه بر این، اگر درب‌های شما با پرتوهای نگهدارنده الکترونیکی مجهز شده باشند، شما باید پرتوهای نگهدارنده هر درب را با دست بپوشانید و چند ثانیه نگه دارید. درب باید باز بماند.

دست خود را بردارید و بعد از اتمام زمان تأخیر، درب باید بسته شود. در صورت استفاده از دستگاه‌های ایمنی دیگر، باز کننده درب برای ده ثانیه متوقف می‌شود. درب نباید بسته شود.

اگر حسگر ایمنی کار نکند، درب کشویی ممکن است بدون توقف به طرف شما حرکت کند.

هنگام انجام بررسی‌های روزانه، احتیاط کنید.

دوره های آموزش نصب درب اتوماتیک در مجتمع فنی البرز هم به صورت جداگانه و هم در کلاس های برق ساختمان درجه یک توسط اساتید مجرب و کاملا عملی برگزار می گردد.

مقایسه دو گوشی Huawei mate20 و iphone xr

📱 مقایسه دو گوشی Huawei Mate 20 Pro و iPhone XR کە در قیمت نزدیک به یکدیگر هستند.

 

 💢از یک طرف  Mate 20 Pro پرچمدار شرکت هواوی است و نسخه ۱۲۸ گیگی این محصول ۸۴۰ دلار قیمت دارد.

 💢از طرف دیگر iPhone XR یکی از ۳ گوشی جدید اپل که نسخه ۱۲۸ گیگی آن ۸۰۰ دلار است.

⚙️ مقایسه دو گوشی از نظر قدرت و سرعت:

👈 آیفون با پردازنده  A12 Bionic و ۳ گیگ رام و هواوی پردازنده Kirin 980  و ۶ گیگ رام  ، ولی بدون شک آیفون سریعتر است.

💪 برنده: iPhone XR

📷 مقایسه دو گوشی از نظر دوربین اصلی:

👈هر چند آیفون دوربین کم نظیری را با قابلیتی مانند OIS داراست ولی هواوی با سه دوربین که یکی از آنها  Ultrawide و دوتای دیگر Telephoto است. دارای زوم اپتیکال ۵ برابر و قابلیت  Night mode از آیفون بهتر است.

💪 برنده: Huawei Mate 20 Pro

📷 مقایسه دو گوشی از نظر دوربین جلو:

💪از نظر دوربین های سلفی آیفون برنده است.

🔋مقایسه دو گوشی از جهت قدرت باتری:

👈 طبق بررسی GSMarena با اختلاف کمی هواوی بهتر بوده است.

💪 برنده: Mate 20 Pro

🖥 صفحه نمایش در مقایسه دو گوشی:

👈 هر چند صفحه نمایش آیفون یکی از بهترین LCD هاست ولی نوع Amoled با کنتراست بهتر بهتر است. 

💪 برنده : Mate 20 Pro

 

👌 پشت هر دو گوشی شیشه ای و چهارچوب آلومنیومی است. نسخه ۵ بلوتوث ، ضد آب و گرد و گرد وغبار هواوی بهتر است  (IP68 نسبت IP67) .

👌شارژ سریع آیفون با قدرت ۵ وات است ولی هواوی با قدرت ۴۰ وات یکی از سریعترین ها ست .هر دو دارای شارژ بدون سیم

👌هر دو فاقد درگاه ۳٫۵ میلیمتری.

👌هواوی پورت  USB Type-C را دارد ولی آیفون ندارد.

👌 هر دو دارای Face ID هستند ولی هواوی اثرانگشت زیر صفحه نمایش را هم دارد.

👌هواوی دارای Nano memory که هنوز این حافظه ها در ایران موجود نیستند.

👌 از نظر سیستم عامل هم بسته به نظر شخصیست . اپل iOS و هواوی Android

مقایسه دو گوشی

دوره های آموزش تعمیرات موبایل به طور کاملا عملی شامل تمامی برندهای گوشی های همراه در کلاس های مجهز مجتمع آموزشی فنی البرز برگزار می گردد.

 

دلایل برتری گلکسی s10 plus بر آیفون xs max – سامسونگ بهتر است یا آیفون

🔋 مقایسه گوشی ها از نظر باتری بهتر:

باتری سامسونگ ۴٫۱۰۰ با ۱۲ ساعت کار مداوم در حالی که آیفون ۳٫۱۷۴ با ۱۰ ساعت کار مداوم ظرفیت دارد.

 

📲 مقایسه گوشی ها از نظر دیزاین:

سامسونگ دارای طراحی بهتری هست که جای دوربین هایش هم مناسب تراست،  هم چنین سامسونگ رنگ ترکیبی(Gradient) دارد که آیفون ندارد.

 

🖥مقایسه گوشی ها از نظر صفحه نمایش:

هر چند صفحه نمایش سامسونگ کمی کوچیکتر است ولی نبودن ناچ جذابیت بهتری به کاربران بخشیده است.

 

📷مقایسه گوشی ها از نظر دوربین:

سامسونگ دارای ۳ دوربین در عقب گوشی است با قدرت ۱۲ ، ۱۲ ، ۱۶ مگاپیکسل ، دو دوربین هم در جلو با قدرت ۱۰ و ۸ مگاپیکسل ولی آیفون ۲ دوربین در عقب با قدرت ۱۲ مگا و ۱ دوربین جلو با ۷ مگاپیکسل است.

 

💾مقایسه گوشی ها از نظر حافظه:

سامسونگ ۱۲۸، ۵۱۲ و ۱ ترابایت که درگاه microSD هم تا ۵۱۲ گیگ رو دارد ولی آیفون نهایت ۵۱۲ گیگ حافظه داخلی دارد.

 

🔎مقایسه گوشی ها از جنبه اثر انگشت بر روی صفحه نمایش:

سامسونگ دارای حسگر اثر انگشت Ultrasonic که در صدم ثانیه قفل را باز می کند ولی آیفون این قابلیت رو ندارد.

🎧مقایسه گوشی ها از جنبه درگاه (Headphone Jack) :

سامسونگ جک هدفون خود را حفظ کرده در حالی که اپل از ۲۰۱۶ این قابلیت را حذف کرده است.

 

🔌مقایسه گوشی ها از نظر شارژ (Wireless PowerShare) :

گوشی سامسونگ با قابلیت Wireless PowerShare می تواند گوشی های دیگر را شارژ کند ولی آیفون این قابلیت رو ندارد.

 

💰 مقایسه گوشی ها از نظر قیمت:

آنچه کاربران آبفون ایکس اس مکس بیشتر ناراضی هستند قیمت بالای گوشی است که نزدیک به ۱۵۰۰ دلار است. هر چند سامسونگ هم از ۹۹۹ دلار شروع و تا ۱۵۰۰ دلار قیمت دارد.

اما فراموش نکنیم سامسونگ حافظه داخلی هزار گیگابایتی و رام ۸ گیگ دارد همچنین هدفون بی سیم  گلکسی Buds  را بصورت رایگان به خریدارانش میدهد.

مقایسه گوشی آیفون ایکس اس مکس مقایسه گوشی گلکسی اس 10 پلاس

دوره های آموزش تعمیرات موبایل شامل تمامی گوشی ها با سیستم عامل های IOS و اندروید به طور کاملا عملی در کلاس های مجهز این مجموعه توسط اساتید مجرب برگزار می گردد.

 

نحوه کار ماشین های لباسشویی – انواع ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی به چه صورت عمل می کنند؟

اگر تنها یک دستگاه خانگی وجود داشته باشد که اکثر ما بدون آن نتوانیم کارها را به سادگی انجام دهیم، ماشین های لباسشویی هستند. اگر تا به حال چند روز یا چند هفته بدون ماشین لباسشویی بودید، خودتان خوب می‌دانید که شستن لباس‌ها با دست چه قدر سخت است.

ماشین لباسشویی دستگاهی است که شما را قادر می‌سازد بدون نیاز به نظارت، لباس‌های کثیف را بشویید. آن شامل یک مخزن استوانه‌ای شکل است که در آن لباس‌ها قرار داده می‌شوند.

این مخزن با آب پر می شود، و سپس به سرعت شروع به چرخش می‌کند تا آب لکه‌های لباس را پاک کند. اکثر ماشین‌های لباسشویی به گونه ای ساخته می‌شوند که مواد شوینده (مایع یا پودر)را می توان درون دستگاه ریخت.

این می‌تواند به تمیزتر کردن لباس‌ها کمک کنند. ماشین لباسشویی به عنوان ماشین رخت‌شویی یا به طور ساده رختشوی نیز نامیده می‌شود.

ماشین های لباسشویی

بخش‌های یک ماشین لباسشویی

از اجزای اصلی ماشین های لباسشویی مخزن استوانه‌ای شکل است که با آب پر می‌شود، اما آیا می‌دانستید که ماشین‌ های لباسشویی به جای یک مخزن دارای دو مخزن هستند؟

ماشین های لباسشویی معمولی شما ساخته شده است از:

 • مخزن داخلی. این جایی است که وقتی برای شستن آماده باشید لباس‌ها را درون آن قرار می‌دهید. وقتی به آن دست می زنید، متوجه خواهید شد که این مخزن می‌تواند بچرخد، و سوراخ‌های زیادی روی آن وجود دارد. این‌ها به آب اجازه می‌دهند وارد شود و لباس‌ها را بشوید.

 

 • بلبرینگ‌ها. این‌ها شیارهایی هستند که بر روی لبه مخزن قرار دارند و به حرکت کردن لباس هایتان هنگام شستشو کمک می‌کنند.

 

 • همزن. این درماشین‌های درب از بالا رایج است و یک بلبرینگ‌ در وسط آن است که کمک می‌کند تا لباس در آب و صابون بچرخد.

 

 • مخزن بیرونی. وقتی به داخل مخزن نگاه می‌کنید مشخص نیست، اما مخزن دیگری وجود دارد و هنگامی که مخزن داخلی یا همزن می‌چرخد آب را نگه می دارد. این قسمت به طور کامل برای جلوگیری از نشت آب ماشین شما در حمام یا آشپزخانه است.

 

 • ترموستات و عنصر حرارت. این‌ها دمای آب را کنترل کرده و آب را تا دمای مشخص شده گرم می‌کند.

 

 • پمپ. این بخش پس از شستشو آب را از مخزن خارج می‌کند.

 

 • برنامه ریزی. این بخش ماشین های لباسشویی را در تمام مراحل شستشو تا حرکت چرخشی خشک کردن کنترل می‌کند.

 

 • لوله ها و دریچه ها. این بخش اجازه می‌دهد آب به ماشین لباسشویی وارد و تخلیه شود.

 برنامه چیست و چرا شما به آن ها نیاز دارید؟

برنامه‌هایی مانند شستشوی پارچه‌های ظریف، رنگی یا از پیش خیس شده، یکی از ویژگی‌های ماشین لباسشویی، به خصوص ماشین‌‌های لباس‌شویی تمام اتوماتیک هستند، که به شما این انتخاب را می دهد که چه زمانی و چطور لباس‌هایتان را بشویید.

اگر به یک دمای خاص نیاز دارید و یا پارچه خاصی را می‌شویید، این برنامه ها به شما کمک می‌کنند که شرایط شستن مطلوب اعم از انتخاب دمای شستشوی مناسب تا تنظیم زمان شستن برای لباس‌هایتان را پیدا کنید.

چگونگی نصب یک ماشین‌‌ لباسشویی

بهتر است یک لوله کش پیدا کنید تا ماشین شما را نصب کند، اما اول از همه شما باید بدانید که ماشین لباسشویی خود را کجا قرار دهید.

با توجه به ابعاد ماشین لباس‌شویی و نیازهای لوله کشی آن، به ویژه این که یک ماشین لباسشویی کاملا اتوماتیک به یک منبع آب مستمر نیاز دارد ماشین های لباسشویی خود را وصل کنید و قبل از اینکه روی دکمه روشن ضربه بزنید مطمئن شوید که تمام وسایل الکترونیکی و لوله ها ایمن هستند.

انواع مدل‌های ماشین های لباسشویی

بسته به موقعیت قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، دو نوع ماشین لباسشویی وجود دارد: درب از جلو، درب از بالا.

ماشین های لباسشویی درب از بالا: در این ماشین لباسشویی لباس‌ها از بالای ماشین لباسشویی وارد و خارج می‌شود. در بالای آن دری وجود دارد که به ورود و تخلیه لباس‌ها از مخزن مدور ماشین لباسشویی کمک می‌کند و عملکرد شستشو آبکشی و همچنین خشک کردن را در ماشین لباسشویی کاملا اتوماتیک انجام می‌دهد.

افرادی که نمی‌خواهند هنگام ریختن لباس در دستگاه بدن خود را خم کنند ، ماشین لباس‌شویی درب از بالا را ترجیح می‌دهند. این ماشین لباس‌شویی نسبت به ماشین لباس‌شویی درب از جلو در بخش‌های گسترده‌تری از جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماشین لباس‌شویی درب از جلو: در این ماشین، لباس ها از جلوی ماشین لباس‌شویی وارد و خارج می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که ماشین‌های لباس‌شویی درب از جلو ، انرژی الکتریکی، آب و مواد شوینده کمتری مصرف می‌کنند و همچنین نتایج شستشوی بهتری نسبت به ماشین‌های لباسشویی‌ درب از بالا ارائه می‌دهند.

بسته به کلیه ویژگی‌های اتوماتیک موجود در ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی به دو دسته طبقه بندی می‌شوند: ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک و ماشین لباسشویی کاملا اتوماتیک.

 • ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک: این‌ها ظرف یا مخزن‌های جداگانه‌ای برای شستشو و خشک کردن دارند. دو تایمر جداگانه برای تنظیم زمان شستشو و خشک کردن وجود دارد. برای شستن لباس‌ها باید لباس ها را در مخزن شستشو قرار دهید، مقدار کافی آب و مواد شوینده اضافه کنید و تایمر را تنظیم کنید.

پس از زمان مشخص، ماشین لباسشویی متوقف خواهد شد. شما می‌توانید لباس ها را بردارید و آن‌ها را زیر نور آفتاب خشک کنید و یا می‌توانید با تنظیم زمان مناسب آن ها را تا حدی در مخزن خشک کن خشک کنید.

 

 • ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک: در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک تنها یک مخزن وجود دارد که به عنوان شستشو، آبکشی و خشک کن عمل می‌کند. با توجه به تعداد لباس یا وزن لباس، ماشین به طور خودکار مقدار کافی آب و مواد شوینده استفاده می‌کند و تایمر را برای شستن و خشک کردن به صورت خودکار تنظیم می‌کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب را وصل کنید، مواد شوینده را گاهی اوقات در محفظه مخصوص آن قرار دهید و لباس ها را درون آن بگذارید، ماشین لباس‌شویی تمام اتوماتیک بقیه کارها را به طور خودکار انجام می دهد.

تفاوت ماشین های  لباسشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک در خشک کردن لباس‌ها است، ماشین های لباس‌شویی اتوماتیک از سیستم حرارتی برای خشک کردن استفاده می‌کند در حالی که ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک از سیستم حرارتی برقی برای خشک کردن استفاده می‌کند

ماشین لباسشویی

در بازارهای اروپایی سهم بازار از ماشین‌های لباس‌شویی درب از جلو ۹۰ % است، در حالی که ماشین‌ های لباس‌شویی درب از بالا ۱۰ % است. در مقابل، سهم بازار ایالات متحده ۶۵ % برای ماشین‌های لباس‌شویی درب از بالا و ۳۵ % برای ماشین‌های لباسشویی درب از جلو است.

دوره های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی که قسمتی از تعمیرات لوازم خانگی نیز می باشد، در مجتمع آموزشی فنی البرز به طور کاملا عملی توسط اساتید مجرب این زمینه برگزار می گردد.

اسکنر چیست؟ – انواع اسکنر – نحوه کار اسکنر

اسکنر یک دستگاه ورودی است که مدارکی از قبیل عکس و صفحات متن را اسکن می‌کند. زمانی که یک سند اسکن می‌شود، در حقیقت به فرمت دیجیتال تبدیل می‌شود. این امر یک نسخه الکترونیکی از سند را ایجاد می‌کند که می توان آن را بر روی یک کامپیوتر مشاهده و ویرایش کرد.

اسکنر

تصویر دیجیتال چیست؟

برای تهیه یک تصویر دیجیتال، اسکنر، متن یا تصویری که می‌خواهد اسکن کند را به عنوان مجموعه‌ای از نقاط تیره و روشن در نظر می‌گیرد. سپس نقاط تیره را به ۱ و نقاط روشن را به ۰ تبدیل می‌کند. در نتیجه، تصویر به مجموعه‌ای از ۰ها و ۱ها تبدیل می‌شود که به آن تصویر دیجیتال می‌گویند و قابلیت انتقال به رایانه و ذخیره‌ شدن در آن را دارد.

چرا اسکنر یک دستگاه ورودی است؟

اسکنر رایانه ای دیجیتالی و نوعی دستگاه ورودی است. اطلاعات را از دنیای واقعی می‌گیرند و آن را به اطلاعات دیجیتالی برای یک کامپیوتر تبدیل کرده یا به کار می‌برد. اسکنر فقط قادر به ارسال اطلاعات به رایانه است و نمی تواند مانند چاپگرکه یک دستگاه خروجی است، اطلاعات را از کامپیوتر دریافت کند.

اولین اسکنر چه زمانی ساخته شد؟

اولین اشکال اسکنر در دهه ۱۸۶۰ ساخته شدند. اما همان طور که امروزه می‌دانیم اسکنر در سال ۱۹۵۷ توسط مردی به نام راسل کرسچ در مرکز استانداردهای ملی ایالات متحده آمریکا ساخته شد.

اولین تصویر اسکن شده توسط این دستگاه، تصویر پسر کرسچ بود. این تصویر سیاه و سفید فقط ۵ x۵ سانتیمتر اندازه گیری شده بود و در هر طرف رزولوشن ۱۷۶ پیکسل داشت.

اسکنر بزرگ

انواع اسکنرها

اسکنرهای مسطح یا صفحه تخت:اکثر اسکنرها دستگاه‌های مسطح هستند، این بدان معنی است که یک سطح اسکن صاف دارند. این حالت برای عکس ها، مجلات و اسناد مختلف مطلوب است. اکثر اسکنرهای مسطح یا صفحه تخت دارای پوششی هستند که بالا می روند تا کتاب ها و دیگر اشیاء بزرگ نیز بتوانند اسکن شوند.

شیت فد: نوع دیگر اسکنر، شیت فد است که تنها می تواند اسناد کاغذی را بپذیرد. از آن جایی که اسکنرهای شیت فد نمی‌توانند کتاب را اسکن کنند برخی مدل‌ها شامل یک فیدر خودکار سند یا ADF هستند که به صفحات چندگانه اجازه می‌دهند تا بصورت متوالی اسکن شوند.

اسکنر دستی: اسکنر دستی یک دستگاه اسکن دستی کوچک است که بر روی جسم که نیاز به اسکن کردن دارد، حرکت می کند. در اسکنر شیت فد، شما سندی را که قرار است اسکن شود درون دستگاه قرار می‌دهید.

در مقابل، در مورد اسکنرهای دستی، باید آن را بر روی سندی که قرار است اسکن شود بکشید. استفاده از یک اسکنر دستی می‌تواند کاری سخت باشد زیرا دست باید در تمام مدت ثابت بماند.

حتی یک حرکت جزئی دست می تواند منجر به تحریف تصویر شود. یکی از اسکنرهای دستی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد اسکنر بارکد است که معمولادر مراکز خرید برای تعیین قیمت کالاها استفاده می‌شود.

اسکنرها چگونه متصل می‌شود؟

اسکنر را می‌توان با استفاده از رابط‌های مختلف به کامپیوتر متصل کرد، اگرچه امروزه اغلب با استفاده از کابل USB به یک کامپیوتر متصل می‌شوند.

اسکنرها با برنامه‌های نرم افزاری کامپیوتری کار می‌کنند که داده ها را از طریق اسکن وارد می‌کنند. اغلب اسکنرها شامل نرم افزار اسکن پایه هستند که به کاربر امکان پیکربندی، راه اندازی و وارد کردن اسکن‌ها را می‌دهد.

پلاگین های اسکن نیز می‌توانند نصب شوند، که به برنامه‌های مختلف نرم افزاری اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم تصاویر اسکن شده را وارد کنند. به عنوان مثال، اگر پلاگین اسکنر برای فتوشاپ نصب شود، یک کاربر می‌تواند مستقیما از اسکنر متصل تصاویر جدیدی را در فتوشاپ ایجاد کند.

در حالی که فتوشاپ می‌تواند تصاویر اسکن شده را ویرایش کند، برخی از برنامه ها مانند Acrobat و OmniPage می‌توانند متن اسکن شده را شناسایی کنند. این تکنولوژی بازشناسی ویژگی نوری یا OCR نامیده می‌شود.

نرم افزار اسکن که شامل OCR باشد می‌تواند یک سند متنی اسکن شده را به یک فایل متنی دیجیتال تبدیل کند که توسط یک پردازشگر کلمه آشکار و ویرایش می‌شود. برخی از برنامه های OCR حتی فرمت متنی و صفحه را ثبت می‌کنند و امکان ایجاد نسخه‌های الکترونیکی از اسناد فیزیکی را فراهم می‌کند.

ویژگی‌های برجسته اسکنر عبارتند از:

قابلیت اطمینان: بر خلاف اشکال خاصی از انتقال داده، اسکن تنها شامل انتقال تصاویر فیزیکی به شکل‌های دیجیتال است. نقش کاربر در مورد اسکن محدود است. و چون آن‌ها به ارتباط دو طرفه وابسته نیستند، می‌توانند به ذخیره یا انتقال اطلاعات مهم کمک کنند.

کارایی: اسکنرهای مدرن با هدف افزایش کارایی و سرعت ساخته شده‌اند که این امر راحت و به اسانی انجام می‌شود.

کیفیت: اسکن کردن بهترین راه حل ممکن را برای تصاویر دیجیتال تضمین می‌کند. در مقایسه با دستگاه‌های فکس، که ممکن است ایجاد جزئیات دقیق در آن مشکل باشد، اسکنر می‌تواند تصاویر با وضوح بالا و دقیق تولید کند. آن‌ها برای حوزه‌های عکاسی و مهندسی کاملا مفید هستند.

صرفه جویی در هزینه: یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های اسکن کردن، جایگزینی اشکال یا فایل‌های فیزیکی با اشکال یا فایل‌های دیجیتال است. علاوه بر صرفه جویی در فضای فیزیکی که برای نگهداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از اسکنر مزایای زیست محیطی نیز دارد.

دوره های آموزش تعمیرات ماشین های اداری در مجتمع آموزشی فنی البرز در کلاس های مجهز توسط اساتید مجرب این مجموعه برگزار می گردد.

تعمیرات ماشین های اداری

تعمیرکنندگان ماشین‌ های‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اداری می‌توانند از مهارت‌های حل مساله و تفکر برای تعمیر و تعویض تجهیزات اداری شکسته یا معیوب استفاده کنند.­ این افراد در تعمیرگاه‌های مجزا در زمینه تعمیر دستگاه کپی، پرینتر، فکس و اسکنر و . . . فعالیت می‌کنند. در هر یک از این تعمیرگاه ها ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته وجود دارد.

ادارات در سراسر جهان برای انجام کسب و کار به ماشین های اداری پیچیده وابسته هستند. هنگامی که دستگاه فکس، دستگاه کپی یا ثبت اسکناس و . . . خراب می‌شود، شرکت برای رفع مشکل با متخصصان تعمیرات ماشین‌های اداری تماس می‌گیرد.

متخصصان تعمیرات ماشین‌ های اداری تجهیزات اداری را نصب و تعمیر می‌کنند. آن‌ها در زمینه کاری خود تجربه طولانی دارند و با توجه به مدل و برند دستگاه اقدام به رفع مشکل آن می‌‌کنند زیرا به خوبی با ساختار درونی و پیچیده انواع  ماشین‌های اداری آشنایی دارند.

تعمیرکاران ماشین های اداری قطعات جایگزین را سفارش می‌دهند و روش استفاده صحیح از ماشین های اداری را به کارکنان آموزش می‌دهند. گاهی اوقات، متخصصان به منظور تعمیرات، ماشین آلات اداری را به مکان دیگری منتقل می‌کنند.

ماشین های اداری

سوابق آموزش و تعلیم ماشین های اداری

افرادی که به صورت خودکار تمایل به آموزش رسمی دارند می‌توانند در زمینه تعمیر ماشین های اداری آموزش رسمی دریافت کنند. بر اساس گزارشات دفتر آمار ایالات متحده، کسب و کارها نیازمند متخصصانی است که دانش عمیق در زمینه الکترونیک دارند.

کسانی که مایل به کار در بخش تعمیر ماشین های اداری هستند باید به دنبال گواهینامه یا مدرک دانشگاهی، مانند گواهی یا مدرک کارشناسی باشند. برنامه‌ها در مدارس فنی‌حرفه‌ای و دانشکده‌های اجتماعی در دسترس است و نوعا شامل دوره‌هایی در زمینه سیستم‌های رادیویی، مدارها، مخابرات، آنالیز سیستم کامپیوتری و شبکه‌های داده می‌شوند.

زمانی که افراد در بخش تعمیر ماشین های اداری کار می‌کنند، ممکن است آموزش های شغلی دریافت کنند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند.

تعمیرکنندگان کامپیوتر

وظیفه تعمیر و سرویس قطعات کامپیوتر، اتصالات شبکه، و تجهیزات کامپیوتری، مانند یک سخت افزار خارجی یا نمایشگر رایانه را به عهده دارند. تعمیرکنندگان کامپیوتر باید با سیستم‌ عامل های مختلف آشنا بوده و معمولا از بسته‌های نرم‌افزاری استفاده کنند. برخی از آن‌ها در مغازه‌های تعمیرات کار تعمیر را انجام می‌دهند، در حالی که برخی دیگر به مکان‌های مشتریان می‌روند.

تعمیرکنندگان ماشین های اداری در زمینه تعمیر دستگاه‌های خودپرداز(ATM)

 کار نصب و تعمیر دستگاه‌های خودپرداز و به طور فزاینده، باجه‌های الکترونیکی را انجام می‌دهند. آنها معمولا با شبکه دستگاه‌های خودپرداز سروکار دارند و وقتی نسبت به نقص عملکرد آن‌ها مشکوک شوند، به مکان‌های دستگاه‌های خودپرداز مراجعه می‌کنند.

تعمیرکنندگان ماشین های اداری

ماشین‌ های اداری را در محل کار مشتریان تعمیر می‌کنند، زیرا این ماشین‌ها معمولا بزرگ و ساکن هستند، مانند دستگاه چاپگر و دستگاه کپی اداری. این ماشین‌ های اداری اغلب نیاز به اقدامات پیشگیرانه، مانند تمیز کردن و یا تعویض قطعاتی که بیشتر استفاده‌ شده دارند تا مانع فرسودگی عمومی و خراب شدن آن‌ها شود.

تعمیر کنندگان ماشین های اداری در زمینه تعمیر دستگاه کپی

دستگاه کپی یکی از ماشین های اداری معروف و پرکاربرد است که در ادارات، مدارس، محیط‌های کاری و . . . استفاده می‌شود. تعمیرکاران اشین های اداری خدماتی مانند انجام سرویس‌های کلی و دوره‌ای دستگاه کپی، شارژ کارتریج انواع دستگاه کپی با مواد مصرفی مرغوب، تعویض و تعمیر انواع قطعات فنی دستگاه کپی، بررسی نرم افزاری و سخت افزاری آن، تعمیر و تعویض قطعات مختلف دستگاه کپی و … ارائه می‌دهند.

تعمیر کنندگان ماشین های اداری در زمینه تعمیر پرینتر

پرینتر یکی از ماشین‌ های اداری شناخته است که همانند دستگاه کپی کارایی بالایی دارد و در ادارات، سازمان ها، مدارس، مراکز چاپ، مراکز درمانی و … استفاده می‌شود. تعمیرکنندگان ماشین های اداری وظیفه تعمیر و تعویض قطعات خراب انواع پرینتر، ترمیم کابل‌ها، اتصالات و قطعات سخت‌افزاری انواع مدل‌های آن‌، تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات انواع پرینتر، و . . . را به عهده دارد.

تعمیر کنندگان ماشین های اداری در زمینه تعمیر اسکنر

اسکنر نوعی ماشین های اداری است که برای ورود تصویر از جمله سند، عکس، نقشه، فیلم به کامپیوتر استفاده می شود و انواع گوناگونی دارد. تعمیر کنندگان وظیفه تعمیر برد اسکنر، عیب یابی لامپ اسکنر، تعویض لامپ اسکنر، عیب یابی مدارهای کنترل کننده اسکنر و … را به عهده دارد.

تعمیر کنندگان ماشین های اداری در زمینه تعمیر فکس

فکس هم در گروه ماشین‌ های اداری قرار دارد. با مشکلاتی مانند خرابی قطعات، کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه، عدم ارسال پیام، صدای ناهنجار و … همراه است که تعمیرکاران علت این مشکلات را تشخیص و آن را رفع می‌کنند.

 

چشم‌انداز اشتغال و اطلاعاتی در مورد درامد تعمیرات ماشین های اداری 

به گزارش مرکز امار ایالات متحده انتظار می‌رود استخدام تعمیرکنندگان ماشین های اداری، دستگاه عابربانک و کامپیوتر از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ به میزان ۴ درصد افزایش یابد. تا ماه می سال ۲۰۱۳، کارگران این حوزه به طور متوسط، سالانه ۳۸،۳۱۰ دلار دستمزد دریافت کردند.

دوره های مربوط به آموزش تعمیر ماشین های اداری در مجتمع آموزشی فنی البرز توسط اساتید مجرب این مجموعه آموزش داده می شود.

 

انواع مدارهای الکتریکی

مدار الکتریکی سری، موازی، مختلط

مادامی که یک مصرف کننده به شبکه برق متصل است مدار ساده ای با چهار عنصر زیر وجود دارد. مصرف کننده – منبع تغذیه – سیم های رابط و کلید کنترل مدار الکتریکی که عموما بر روی مصرف کننده تعبیه شده است.

اما باید توجه داشته باشید که همیشه مدار تا به این حد ساده نیست. مدار می تواند بیش از یک مصرف کننده، کلید و یا منبع تغذیه داشته باشد. آن چه که اینجا مورد بحث قرار خواهد گرفت حالات مختلفی است که در مداری با بیش از یک مصرف کننده می تواند به وجود آید.

مدار الکتریکی سری

هر گاه مصرف کننده ها به گونه ای به یکدیگر متصل شوند که یک مسیر بیشتر برای عبور جریان الکتریکی ایجاد نشود، مدار الکتریکی سری تشکیل شده است (شکل ۱-۶)

مدار

شکل ۱-۶: یک مسیر برای حرکت بارهای الکتریکی وجود ندارد.

از آن جا که بارهای الکتریکی در مدار سری، اجباراً در یک مسیر جاری می شوند، در تمامی نقاط همواره مقدار آن ها ثابت است و اگر توسط آمپرمتر جریان را در نقاط مختلف مدار سری اندازه گیری کنید، با یک عدد واحد مواجه خواهید شد. اما ولتاژ در مدار سری وضعیتی کاملا متفاوت را دارا است.

در مدار سری ولتاژ بین مصرف کننده ها تقسیم می شود که این تقسیم می تواند کاملاً یکسان و یا به شکل نامساوی انجام شود. عامل تعیین کننده ولتاژ مصرف کننده ها در مدار سری، مقدار اهم آنهاست.

هر مصرف کننده که دارای اهم بیشتری باشد، ولتاژ بیشتری از منبع تغذیه را به خود تخصیص می دهد و بالعکس. یعنی کمترین ولتاژ به مصرف کننده ای می رسد که کمترین اهم را دارد (شکل ۱-۷ -A)

مدار الکتریکی

شکل (۱-۷- A): مجموع ولتاژ مصرف کننده ها همان ولتاژ کل منبع تغذیه است .

مقاومت معادل در مدار سری، مقدار قابل توجهی است که به سبب آن جریان مدار بسیار محدود می شود. مقاومت معادل از رابطه زیر محاسبه می شود:

با افزایش مصرف کننده های مدار سری مقاومت معادل مرتبا افزایش یافته و جریان مدار کاهش می یابد.

از آن جا که در مدار سری، هیچ کدام از مصرف کننده های ۲۲۰ ولتی، به ولتاژ مورد نظر خود دسترسی ندارند (قبلا اشاره شد که ولتاژ منبع بین مصرف کننده ها تقسیم می شود) و همچنین جریان مدار سری نیز به سبب بالا بودن مقاومت معادل، ناچیز است، توان مدار سری مقدار قابل توجهی نخواهد بود.

یعنی نمی توان با سری بستن مصرف کننده ها، به توان بالایی دست یافت بلکه توان حاصله از اتصال سری مصرف کننده ها، از توان هر یک از آنها به صورت جداگانه نیز کمتر خواهد بود که علت آن ذکر شد، توان کل یک مدار سری از رابطه زیر به دست می آید.

مدار الکتریکی موازی

هرگاه مطابق شکل دو و یا چند مصرف کننده به شکلی قرار گیرند که ابتدا و انتهای آنها به یکدیگر متصل گردد، مصرف کننده ها در اتصال موازی قرار گرفته اند (شکل ۱-۷-B)

مدار

شکل ۱-۷- B : اتصال موازی سه مصرف کننده

اختلاف سطح الکتریکی (ولتاژ) در مدار موازی ، توسط سیم های رابط به شاخه های مدار موازی منتقل می شود.

در مبحث بالا اشاره شد که هادی ها به واسطه داشتن سطح مقطع، طول و ضریب مقاومت مخصوص دارای اهم بوده و به نوعی مصرف کننده محسوب می شوند اما در مدار الکتریکی کوچک مانند لوازم خانگی به موجب کوتاه بودن طول هادی ها، از تلفات انرژی الکتریکی توسط آنها صرف نظر می شود به این ترتیب می توان فرض نمود که اختلاف سطح منبع تغذیه بدون تلفات به دو سر تمامی شاخه ها می رسد.

بنابراین ولتاز تمامی شاخه ها در مدار موازی، همان ولتاژ منبع تغذیه است. به عبارت دیگر اگر ۱۰ مصرف کننده به صورت موازی به یک منبع ۲۲۰ ولتی متصل شوند به همگی آن ها ولتاژ ۲۲۰ ولت خواهد رسید.

اما جریان در مدار الکتریکی موازی وضعیتی کاملا متفاوت دارد زیرا جریان کل () که از منبع جاری می شود به تعداد شاخه ها تقسیم شده و در نهایت، جریان های جاری در شاخه ها به یکدیگر پیوسته و جریان کل به منبع باز می گردد (شکل ۱-۸).

مدار الکتریکی

 

شکل ۱-۸: توزیع جریان که در شاخه های مدار موزی

مقاومت معادل در مدار موازی از کوچکترین مقاومت مدار نیز کوچک تر است و از رابطه زیر به دست می آید:

توان در مدار موازی، مجموع توان هر یک از شاخه هاست. از آن جا که شاخه ها ولتاژ منبع را دریافت نموده و مانعی برای رسیدن جریان مورد نیاز به شاخه ها وجود ندارد، توان مصرف کننده نیز قابل توجه است.

از این رو برای دستیابی به توانی بالا، اجباراً می بایست مصرف کننده ها را به شکل موازی بست.

می توان این موضوع را به شکلی دیگر نیز بررسی نمود.

مصرف کننده های الکتریکی درکشور ما به ولتاژ نامی ۲۲۰ ولت نیاز دارند و از آن جا که در مدار سری ولتاژ منبع (۲۲۰ ولت) بین مصرف کننده ها تقسیم می شود، هیچ یک از مصرف کننده ها به ولتاژ نامی خود دسترسی نخواهند داشت.

این امر به وسایل حرارتی مانند سماور و بخاری برقی آسیب جدی نمی رساند بلکه عملکردشان رضایت بخش نخواهد بود اما اگر وسایل موتوری مانند چرخ گوشت و جاروبرقی اشتباه سری بسته شوند شدید آسیب می بینند.

نتیجه آنکه تمامی مصرف کننده های ۲۲۰ ولتی، اجباراً می بایست به صورت موازی بسته شوند.

دوره های مربوط به مدار های الکتریکی و برد های الکترونیکی د رمجتمع آموزشی فنی البرز در کارگاه های مجهز توسط اساتید مجرب این مجموعه آموزش داده می شود.

ربات های صنعتی در صنایع تولید

مقدمه:

مدت هاست که صنعت تولید خواستار اجرای استقلال مدرن می باشد. از زمان آغاز به کار گیری ربات های مکانیکی در دهه ۱۹۶۰، تغییرات زیادی در جهان ربات ها رخ داده است. امروزه خطوط تولید باید مؤثر، قابل تطبیق و دقیق باشند.

در طول چندین سال اخیر ارتقاء های صورت گرفته در خطوط تولید به منظور کمک به کارگران در انجام امور روزانه  بوده است.

ربات های صنعتی تقریبا در آستانه انقلابی در تولید هستند، زیرا آنها به مراتب هوشمند تر، سریع تر و ارزان تر هستند و می توانند کار بیشتری انجام دهند. آنها همواره در زمینه ی توانایی ها و ویژگی های “انسانی”، مانند ، تشخیص، تخصص، حافظه و توانایی آموزش، در حال رشد و توسعه هستند.

به همین دلیل آنها در کارهایی مانند برداشتن و بسته بندی، آزمایش یا بررسی موردی و یا مونتاژ ابزارها با دقت بالا، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه بیشتر ربات ها در بخش هایی از عملیات مونتاژ و تولید استفاده می شوند؛ برنامه ها را می توان به سه دسته طبقه بندی کرد:

 • دست زدن به مواد
 • عملیات پردازش 
 • مونتاژ و بررسی

پیش زمینه کلی درباره ی ربات های صنعتی در صنایع تولیدی:

 • ربات در صنایع تولیدی
 • مزایای ربات های صنعتی
 • انواع ربات های تولیدی

ربات

 • ربات های صنعتی در صنایع تولیدی:

مدت زمان زیادی است که ربات ها در صنایع تولیدی تضمین کننده سرعت، کارایی و تاثیرگذاری هستند. در هر زمینه ای، انتخاب رباتیک پیشرفته موجب تطبیق پذیری و انعطاف پذیری فوری به نسبت تغییر نیازهای مشتری می شود که با افزایش تقاضا ها به سرعت با موارد جدید منطبق می شوند.

ربات ها دیدگاه ها درباره ی مونتاژ و تولید را تغییر می دهند ، آنها خواهان تغییر اصول گذشته نیز هستند و علاوه بر این، مجموعه ای از وظایف اصلاح شده در زمینه محصولات و تولید را نیز انجام می دهند.

آن ها به طور مرتب ، برای انجام وظایفی که برای کارگران انسانی خطرناک یا نامناسب هستند،مانند کارهای یکنواختی که باعث خستگی می شود و به علت سهل انگاری کارگر ممکن است موجب صدمه دیدن او شود ، استفاده می شوند.

ربات های صنعتی عمدتا می توانند کیفیت محصول را افزایش دهند. برنامه های آنها دارای دقت عمل بالایی هستند و امکان انجام مکرر هر فعالیت وجود دارد.احتمال کاهش یا به پایان رسیدن اطمینان به ربات ها وجود ندارد.

ربات ها اغلب به روز می شوند، همچنین ربات های دقیق تر ، امروزه دارای قابلیت تکرار +/- ۰٫۰۲ میلی متر هستند. ربات ها موجب ارتقاء محیط کار می شوند و ایمنی را افزایش می دهند.

از آن جا که در سازمان ها ، گروه های رباتیک همواره  برنامه های بیشتری برای یک دستگاه برنامه ریزی و فراهم می کنند ، آیا برای یک سازمان، امکان تبادل اطلاعات به مکمل های رباتیک در دستگاهی دیگر – حتی در یک جای دور و متفاوت وجود دارد؟ این اشتراک گذاری یادگیری ماشین به ماشین می تواند برای سازمان ها تغییر در تولیدات را با شروع از یک نقطه و سپس رفتن به نقطه ای دیگر، یا از تولید یک مورد به تولید موردی دیگر بدون توجه به توانایی ، آماده سازی، زمان راه اندازی و هزینه های مربوط به تولیدات،  تسهیل کند.

مزایای ربات های صنعتی:

ربات های صنعتی مزایای بسیاری دارند ، به چند مورد از آنها در در زیر اشاره شده است:

    ربات ها دارای مزیت رقابتی هستند:

ربات ها می توانند برخی کارها را سریع تر و کارآمد تر از انسان انجام دهند.

    دارای مزایای مکانیکی هستند:

 • ربات ها هرگز بیمار نمی شوند یا نیاز به استراحت ندارند، می توانند ۲۴ ساعت کار کنند
 • می توانند خروجی بیشتر در هر ساعت با کیفیت بهتر داشته باشند
 • دقت مداوم در عمل تکراری دارند
 • ربات ها هرگز بر خلاف انسان ها خسته نمی شوند، می توانند کارهای تکراری و آسیب رسان را بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

انواع ربات های تولیدی

انواع مختلف ربات های تولیدی عبارتند از:

 • ربات های شبیه سازی شده – صنعتی

این ربات های خاص دارای مفاصل چرخشی هستند که از ۲ سازه مشترک (حداقل) تا ۱۰ مفصل تشکیل شده است. بازو، مهم ترین قطعه ای از هر ربات صنعتی است که بر روی  پایه ثابت شده است و با یک مفصل برای چرخش همراه است. مفصل های دوار به بازو متصل هستند.

یکی از مزایای ربات های شبیه سازی شده صنعتی ، گستره ی حرکت هر مفصل است. این ربات ها تطبیق پذیر هستند و در انجام عملیات با دقت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

 • ربات های کارتزیان ( دکارتی ) – صنعتی

این ربات ها  به نام های ربات های گانتری یا ربات خطی نیز شناخته می شوند و به سه مفصل خطی که با سیستم کمکی کارتزیان کار می کنند، اشاره دارد. این نوع ربات صنعتی همچنین می تواند شامل یک مچ دست باشد که نشان دهنده توان چرخشی بازو است.

حرکت خطی (در راستای محور) با کمک سه مفصل کالیدوسکوپی انجام می شود. ربات های کارتزیان برای بسته بندی کردن، جابجایی و روی هم چیدن وسیله های مکانیکی و یا برای حمل و نقل و برنامه های متفاوت استفاده می شوند.

 • ربات های استوانه ای- صنعتی

در پایه به یک مفصل گردشی و حداقل به یک ربات کالیدوسکوپی متصل است،ربات گرد و توخالی در داخل یک فضایی به شکل بشکه کار می کند. این به این دلیل است که مفاصل چرخشی از حرکت چرخشی استفاده می کنند در حالی که کالیدوسکوپی به صورت حرکت خطی عمل می کند.

 • ربات های قطبی – صنعتی

این نوع از ربات ها را ربات های کروی می نامند.در راه اندازی ربات های قطبی صنعتی، بازو به کمک یک مفصل چرخنده و تعدادی از اتصالات دوار (۲) و خطی (۱) به پایه متصل می شوند. نام این ربات صنعتی برگرفته از محدوده حرکت، یعنی سیستم مختصات قطبی می باشد.

به دلایل روشنی مانند  (کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری، اشتباهات محدود) در کار تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت های بسیاری هستند که ربات ها را در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می دهند، مانند Adept Technology GmbH، Denso Robotics Europe، PAL Robotics، Automation Robotnik، Stäubli Faverges SCA و بسیاری دیگر.

ربات صنعتی

معرفی تامین کننده سیستم های رباتیک

Adept Technology Inc. ، تامین کننده سیستم های رباتیک هدف هوشمند و مدیریت است. سیستم های Adept عملکردی بی نظیر و تاثیرات مثبت اقتصادی را در طول چرخه تولید ربات های صنعتی و سیستم های رباتیک به ارمغان می آورند.

آن ها محصولاتی مانند ربات ها و کنترل کننده های حرکت را ارائه می دهند که بر کارایی گسترده و عملکرد برتر حرکت ، کنترل دارند. ربات های ماهر و کنترل کننده ی حرکت، توانایی تطبیق دارند و کیفیت را افزایش می دهند.

DENSO Robotics Europe یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در جهان است. آنها محصولاتی مانند ربات هایی با دقت بالا ارائه می دهند. بیش از ۱۶،۰۰۰ ربات با تکنولوژی DENSO در انبار تولیدی خود سازمان استفاده می شود و همچنین ۳۷،۰۰۰ ربات با دقت بالا برای استفاده های صنعتی در سازمان های سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این سازمان، ربات های چهار محوری را تولید می کند که ربات های افقی HS و HM  از این دسته دارای قابلیت تکرار با سرعت بالا و فوق العاده هستند و دارای محدوده حرکتی قابل توجهی هستند که آنها را قادر می سازد تا طیف وسیعی از برنامه ها را در خود جای دهند. آنها همچنین بسیار قدرتمند و با حداکثر لحظه ای از اینرسی هستند.

معرفی سازمان رباتیکی

PAL Robotics، یک سازمان جهانی ربات های انسان نما مستقر در بارسلونا است. این سازمان از گروهی در حدود ۳۰ نفر از ملیت های مختلف تشکیل شده است، اکثر آنها مهندسان مکانیک، الکترونیک و نرم افزار هستند که به برنامه ریزی، تولید و بازبینی ربات های انسانی می پردازند.

AL  رباتیک،  دست رباتیک تطبیق پذیر  PAL خود، Humanoid Robotics Research – REEM-C 04 را که یک دست رباتیک ۷-DOF  است و می تواند همه چیز را با ۳ انگشت خود نگه دارد، می باشد.به دلیل خاصیت تطبیق پذیری ، امکان ارتباط با موارد شکننده و ارتباطات با مردم برای آن وجود دارد.

Robotnik، تخصص این سازمان در بهبود محصولات ربات و سرمایه گذاری R & D رباتیک است. Robotnik گواهینامه EIBT (نوآوری و فناوری پیشرفته) را از شبکه ملی ANCES، که رباتیک را دارای خلاقیت ، تخصص و با تکنولوژی بالا می داند، دریافت کرده است.

آنها محصولاتی مانند ربات های نجات دهنده را ارائه می دهند؛ یک نجات دهنده بسیار قوی است و برای برنامه های که نیاز به رسیدن به محیطی در خارج /  داخل،  در شرایط خطرناک و یا سخت وجود دارد ، مناسب است. این ربات با یک کنترل کننده ی PC نصب می شود و امکان برنامه نویسی باز در آن وجود دارد.

این ربات ها یک ماشین کامل برای آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند محصول خود را تکمیل کنند، می باشد.

Stäubli Faverges SCA یک رباتیک تولیدی و یک شرکت تامین کننده مکاترونیک است. آنها به دلیل استراتژی های قابل اعتماد برای بیش از یک قرن است که به رسمیت شناخته شده اند.

ربات های کاربردی

آنها در RS20 SCARA و ربات های صنعتی ۶ محور با پوشش بیرونی پلاستیکی ، چهار درجه انعطاف پذیری و موتورهای سرو برقی با کیفیت بی نظیر مورد استفاده قرار گرفته اند. این ربات ها باعث افزایش بهره وری بدون کاهش فضای سطح می شوند و از این رو برای تولید در میزان کم مناسب هستند.

بهبود کارایی بدون کاهش فضای سطح و تاثیر ایده آل  آن در تولید میزان کم در این ربات به چشم می خورد.

 

نتیجه گیری:

مونتاژ و ساخت رباتها امروزه مقرون به صرفه است. نمونه هایی از ربات های استاندارد در حال حاضر به صورت گسترده در حال ساخته شدن است وبه همین دلیل برای پاسخگویی به تقاضاهای روزافزون ، در دسترس هستند . این ربات ها به طور مستقیم عمل می کنند.

ربات های تولیدی می توانند با دیگر ربات ها مقابله کنند، چرا که آنها در جهت بهبود کیفیت و افزایش استحکام در بخش های مختلف مونتاژ بکار می روند. رباتها در حقیقت درراستای مسیر تولید در حال حرکت هستند.

دوره های ربات

دوره های مربوط به آموزش رباتیک در مجتمع آموزشی فنی البرز توسط اساتید مجرب این زمینه برگزار می گردد.

نگهداری صحیح از لوازم خانگی – ۱۰ نکته برای محافظت از لوازم خانگی

نگهداری از دستگاه ها و لوازم خانگی در همه ی ما وجود دارد: ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن خراب شود، آب در اتاق رختشویی جاری شود. یخچال و فریزر شما وقتی پر از مواد غذایی است، خاموش شود. فر خوراک پزی قبل از پخت غذا در یک روز تعطیل از کار بیوفتد. آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که می توان با کمی TLC از این مشکلات و نواقص عمده دیگر در لوازم خانگی جلوگیری کرد.

در مورد آن نوع از  TLC صحبت نمی کنیم که نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای و یک هزینه ی بالا دارد. روش های تعمیر و نگهداری ساده ای وجود دارد که شما می توانید با هزینه کم (زمان یا پول) و بدون تجربه قبلی و به تنهایی انجام دهید. در اینجا ۱۰ راهنمای آسان برای تعمیر لوازم خانگی DIY که می توانید در مدت ۱۰ دقیقه خودتان انجام دهید، وجود دارد.

۱۰ نکته مهم برای نگهداری صحیح از لوازم خانگی:

۱: برای نگهداری از دستگاه فر اطمینان حاصل کنید که درب فر خوراک پزی شما محکم است.

بدون درز بندی مناسب، فر شما بیش از ۲۰ درصد از حرارت خود را از دست می دهد. نتیجه این است پخت غذا طول می کشد و یا غذای شما پخته نمی شود. برای بررسی وضعیت درز بندی، درب فر را باز کنید و لاستیک و یا درزبند فایبر گلاس که در دور تا دور درب قرار دارد را بررسی کنید.به دنبال هر گونه خراب شدگی، پارگی و یا تغییر شکل باشید ، درب را ببندید تا ببینید آیا درزی وجود دارد. اگر وجود داشت ، درز بند را تعویض کنید.

نگهداری از فر گاز

۲: برای نگهداری از هود سطح آن و یا فیلترهای هواکش کثیف شده را تمیز کرده و یا تعویض کنید.

فیلتر های چرب شبکه ای فلزی را با آب و صابون و با دست بشویید و یا آن را با ماشین ظرفشویی بشویید. فیلترهای ورقه ای و ذغال چوب نباید شسته شوند. آنها را تعویض کنید.

نگهداری از دستگاه هود

۳: برای نگهداری از اجاق گاز ظرف موجود در سطح زیر اجاق را تمیز کنید.

ظرفی که در زیر مشعل قرار دارد را خارج کنید و آنها را در یک محلول تمیز برای مدت پنج دقیقه قرار دهید. سپس آن را با دست بشویید ودر جای خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که ظروف زیر اجاق را بلافاصله بعد از کثیف شدن، پاک کنید. اگر مواد غذایی که در آن ریخته بسوزد ، ممکن است لازم باشد که آنها را تعویض کنید.

نگهداری از اجاق

۴: برای نگهداری از دستگاه یخچال کوئل های یخچال خود را تمیز کنید.

خاک، گرد و غبار و موی حیوان خانگی می تواند کوئل یخچال و فریزر را مسدود کند، جریان هوا را محدود کند و باعث شود که یخچال به سختی کار کند و خنک نشود. یک یا دو بار در سال، از یک جاروبرقی دستی برای تمیز کردن کوئل ها استفاده کنید . محل قرار گرفتن کوئل در یخچال و فریزر بر اساس مدل آن متفاوت است، اما بیشتر آنها را می توان در سطح داخلی پشت یخچال (صفحه جلویی نزدیک به کف آن) یافت.

نگهداری از کوئل

۵: برای نگهداری از دستگاه یخچال فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید.

فیلترهایی که درست آلاینده ها و ناخالصی ها را از بین نمی برند می توانند ،آب را آسیب رسان کنند. دستورالعمل برای تعویض فیلتر نسبت به مدل وسیله متفاوت است، اما این کار در اکثر آنها ساده است ،می توانید فیلتر را یک چهارم اینچ بچرخانید و آن را خارج کرده و یا در جای خود قفل کنید. این کار ساده را هر سه تا شش ماه ، بسته به مصرف آب انجام دهید.

نگهداری از دستگاه های فیلتردار

۶: برای نگهداری از قفسه ظروف شاخک های زنگ زده آن را تمیز کنید.

زنگ زدگی در شاخک های موجود در قفسه های ماشین ظرفشویی شما می تواند به ظروف و کارد و چنگال نقره ای شما آسیب برساند. برای حل این مشکل، یک کیت تعمیر شاخک خریداری کنید و محافظ های موجود در آن را بر روی شاخک های زنگ زده و یا پوسته پوسته شده قرار دهید. بگذارید حداقل ۲۴ ساعت بماند و خشک شود و سپس از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

نگهداری از ظرف

۷: برای نگهداری از دستگاه زباله خرد کن آن را تمیز کرده و گند زدایی کنید.

زباله خورد کن خود را خاموش کنید و به دنبال زباله های بزرگی که در تخلیه گیر کرده است، بگردید.از دست هایتان استفاده نکنید بلکه از قلاب یا ابزار دیگری استفاده کنید تا انسداد را برطرف کنید. مخلوطی از یخ و نمک، و یا سرکه را به تخلیه بریزید. آب سرد را بیش از ۱۰ ثانیه به داخل آن بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید. برای از بین بردن بوی ها، مشتی قرص خوش بوکننده را داخل آن بریزید، آب سرد بریزید و سپس آن را روشن کنید.

نگهداری از دستگاه زباله خردکن

۸: برای نگهداری از ماشین خرد کن آن را تمیز کنید.

پرز و کرک در خشک کن، نه تنها کارایی دستگاه را کاهش می دهد، بلکه خطر آتش سوزی را افزایش می دهد. برای تمیز کردن، بست را شل کنید از پشت خشک کن آن را خارج کنید. انبوه کرک و پرز ها را با دست از لوله و سوراخ های پشتی بردارید و یا اگر نمی توانید به راحتی آنها را با دست بردارید، به آرامی با شیئی آنها را تکه تکه کنید. جاروبرقی بکشید و دستگاه را ببندید.

نگهداری از دستگاه خشک کن

۹: برای نگهداری از دستگاه لباسشویی شلنگ های آن را بررسی کنید.

مشکل آب گرفتی و جاری شدن آب در ماشین لباسشویی بیشتر به دلیل وجود نشتی در شلنگ است. شلنگ هایی را که در ماشین لباسشویی به صفحه پشتی متصل هستند، برای یافتن هر گونه ترک، سوراخ و یا نقاط ضعیف بررسی کنید. اگر هر گونه تغییر شکلی را پیدا کردید، شلنگ را تعویض کنید. شلنگ را باید حداقل، هر پنج سال یک بار تعویض کنید.

نگهدار از ماشین لباسشویی

 

 

۱۰: برای نگهداری از لوازم خانگی فیلتر تهویه مطبوع خود را تمیز کنید.

فیلترهای مسدود شده یا کثیف نه تنها جریان هوا را کاهش می دهند،بلکه کارایی انرژی و همچنین طول عمر دستگاه را نیز کاهش می دهد. در نتیجه، فیلترها باید هر دو تا چهار هفته یکبار تمیز شوند. برای تمیز کردن فیلتر، صفحه جلویی دستگاه را خارج کنید. اگر فیلتر قابلیت استفاده مجدد داشته باشد، آن را با جاروبرقی تمیز کنید تا خاک آن تا حد ممکن از بین برود. فیلترهای یکبار مصرف می توانند به سادگی تعویض شوند.

نگهداری از دستگاه فیلترهوا

 

دوره های مربوط به آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کلاس های مجهز با کامل ترین لوازم و ابزار توسط اساتید مجرب این مجموعه به صورت کاملا عملی و ویژه بازار کار آموزش برگزار می گردد.