ریموت ماشین

حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو

با توجه به این که اتومبیل از وسایلی محسوب می شود که دارای ارزش زیادی از نظر مادی می باشد توجه به امنیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما بارها شنیده اید که سارقان، قفل ماشین را باز نموده و اقدام به سرقت اتومبیل و یا اجزای درون آن نموده اند. در نتیجه نیاز است تا از یک سیستم امنیتی پر قدرت برای جلوگیری از سرقت ماشین استفاده کرد. یکی از روش هایی که می تواند امنیت زیادی را برای خودرو شما ایجاد کند استفاده از دزدگیر می باشد. دزدگیرها به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام لمس خودرو توسط افراد، صدای آژیر آنها به صدا در می آید و فرد از وضعیت خودروی خود با خبر می گردد. ممکن است به دلایل مختلفی برای ریموت و دزدگیر انواع خودروها مشکلاتی به وجود آید و این وسایل دچار خرابی گردند. این مقاله به ارائه راهکارهایی برای حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو پرداخته است.
ریموت ماشین

انواع سوئیچ های ماشین

در گذشته سوئیچ های ماشین ها تنها به صورت یک کلید بود که قفلی که در درب خودرو قرار گرفته بود توسط این کلید بار می شد. اما رفته رفته نسل بعدی سوئیچ ها که به آنها کلیدهای ترانسپوندر گفته می شد جهت قفل و باز کردن درب خودروها وارد بازار شد. قفل و باز شدن درب خودرو به وسیله سیگنال هایی است که توسط گیرنده و فرستنده تبادل می شود. خودروهایی که امروزه تولید می شوند بر اساس ترانسپوندرها بوده و به صورت ریموت می باشند.

امکان باز و بسته کردن قفل ماشین توسط ریموت از راه دور و بدون استفاده از کلید صورت می گیرد. همچنین با وجود دزدگیر در خودرو، می توان صدای آژیر دزدگیر را توسط ریموت کنترل یا قطع کرد.

ساختار ریموت ها به شکل یک برد می باشد که بر روی آن روکش پلاستیکی قرار گرفته و دکمه های مختلف نیز بر روی آن نصب شده اند که هر یک عملکرد ویژه ای را در ریموت انجام می دهند. گاهی ممکن است ریموت  دزدگیر خودرو کار نکند و دچار خرابی گردد. در ادامه مطلب به حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو اشاره می گردد.

علل خرابی ریموت دزدگیر خودرو

خرابی ریموت می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد. گاهی ریموت به طور کلی کار نمی کند و نمی توان توسط آن درب خودرو را باز یا بسته کرد و یا صدای آژیر دزدگیر را قطع نمود. اما ممکن است این اتفاق برای همه شما پیش آمده باشد که ریموت کنترل خوبی در فاصله هایی دور نداشته و به درستی کار نمی کند. یا ممکن است برای باز و بسته کردن درب خودرو نیاز به چندین بار فشار دادن کلیدها باشد.

می توان علت های مختلفی را برای خرابی ریموت دزدگیر انواع خودروها در نظر گرفت که در ادامه به آنها اشاره شده است:

تمام شدن شارژ باتری، دلیلی برای کار نکردن ریموت

انواع ریموت های خودرو با استفاده از باتری کار می کنند و پس از گذشت مدت زمانی ممکن است شارژ باتری تمام شده و یا باتری دچار خرابی شود. در اکثر مواقع زمانی که ریموت به سختی کار می کند یا برد آن کم شده است نشانه خرابی باتری می باشد و جای نگرانی وجود ندارد زیرا با تعویض باتری ریموت که هزینه زیادی هم ندارد می توان ریموت را مجددا مورد استفاده قرار داد.

وجود مشکل در فیوز خودرو

گاهی اوقات کار نکردن ریموت دزدگیر می تواند به علت وجود مشکل در فیوز خودرو باشد. برای بررسی فیوز باید در ابتدا جعبه فیوز خودرو را پیدا کرده و با استفاده از تست نور، از سالم بودن فیوز مطمئن شوید. مولتی متر نیز وسیله ایست که برای بررسی سلامت فیوز از آن استفاده می شود.

وجود مشکل در آنتن خودرو، دلیل دیگری برای کار نکردن ریموت

برخی از خودروها ممکن   است   دارای آنتنی باشند که این آنتن دارای سیم کشی و اتصالات مختلفی می باشد که کار نکردن ریموت می تواند به علت وجود مشکل در این آنتن باشد. اتصالاتی که مربوط به آنتن می باشند ممکن است در قسمت هایی دچار قطعی  شده باشند و باعث عدم کارکرد ریموت دزدگیر شده باشند.

وجود مشکل برنامه ریزی در ریموت

ریموت ها دارای سیستم برنامه نویسی می باشند که توسط این برنامه ها ریموت می تواند عملکرد درستی داشته باشد. برخی مواقع ممکن است برای ریموت خودروی شما برنامه نویسی صورت نگرفته باشد که این مشکل می تواند با مراجعه به افراد متخصص در این زمینه به راحتی برطرف گردد و برنامه مشخصی برای ریموت نوشته شود.

مطالبی که گفته شد به دلایل خرابی و مشکلات ریموت ها اشاره کرد؛ اما در صورت مشاهده این مشکلات و کار نکردن ریموت چه راهکاری باید ارائه شود؟ در ادامه به حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو پرداخته می شود.

پیشنهاد ویژه: آموزش نصب دزدگیر خودرو

حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو

همانطور که گفته شد استفاده از دزدگیر فواید امنیتی زیادی داشته و ریموت دزدگیر علاوه بر این که می تواند در جلوگیری از سرقت خودرو نقش داشته باشد، راحتی و آسایش را برای افراد نیز به دنبال دارد و می توان بدون نیاز به استفاده از کلید درب خودرو را باز یا بسته نمود. در نتیجه ریموت  دزدگیر خودرو در حال حاضر یکی از ابزارهای مهم برای افرادی است که صاحب خودرو می باشند.

امروزه تمامی خودروهایی که تولید می شوند چه خودروهای داخلی و چه خارجی از سیستم ریموت دزدگیر برخوردار می باشند. خودروهایی مانند سمند، پراید و انواع پژو مجهز به این سیستم امنیتی می باشند و به علت قیمت بالایی که این روززها تمامی خودروها دارند مسئله امنیت خودرو امری حیاتی برای افراد به شمار می رود. در نتیجه سالم بودن ریموت دزدگیر از مواردی است که باید به آن توجه داشت. از جمله مواردی که برای حل مشکل و تعمیر ریموت دزدگیر ماشین سمند، پراید و پژو وجود دارد در زیر گفته شده است.

 • در مرحله اول نیاز است تا باتری ریموت کنترل شده و نسبت به سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد. ممکن است مشکل خرابی ریموت تنها با تعویض باتری حل شده و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نباشد.
 • گاهی ممکن است وجود امواج مختلف در اطراف خودرو با سیگنال هایی که ریموت به سمت گیرنده ارسال می کند تداخل کرده و سبب عدم کار کردن ریموت گردند. در این صورت با کمی جا به جا شدن و تغییر دادن مکان ریموت می توانید از این تداخل ها عبور کرده و خودروی خود را کنترل نمایید.
 • زمانی که باتری ریموت تعویض می شود امکان غیر فعال شدن برنامه ریزی آن وجود دارد. در این گونه مواقع نیاز است تا ریموت را نزد یک تعمیرکار برده تا برنامه ریزی ریموت را تنظیم نماید و مشکل کار نکردن آن را رفع کند.
 • گاهی اشتباه در سیم کشی خودرو می تواند باعث از کار افتادن ریموت دزدگیر گردد و مشکلاتی را به بار آورد. در صورتی که تمامی موارد بررسی شد و مشکل ریموت حل نشد می توان مشکل را به سیم کشی ارتباط داد و خودرو را به تعمیرگاهی حرفه ای نشان داد.

در پایان لازم به ذکر است که سیستم دزدگیر ممکن است در مدل هی مختلف خودرو مانند پراید، پژو و سمند با یکدیگر متفاوت باشد و برای رفع مشکل هر یک نیاز به عملیات به خصوصی باشد. بهترین کار در هنگام خرابی و کار نکردن ریموت دزدگیر مراجعه به تعمیرکار متخصص در این زمینه می باشد.

تعمیر انواع دوربین های دیجیتال

تعمیرات انواع خرابی ها و مشکلات متداول دوربین های دیجیتال

اگر یک دوربین عکاسی دیجیتالی دارید حتماً با گذشت زمان کم کم با مشکلاتی مواجه شده اید که گاهی نمی دانید برای برطرف کردن آن ها چه کارهایی باید انجام دهید. اگر تاکنون با هیچ مشکلی مواجه نشده اید و دوربینتان کاملاً سالم است نیز مطالعه این مطلب به شما کمک می کند که در آینده هنگام مشاهده یک کد خطا و یا مواجه شدن با هر مشکل دیگری بتوانید خونسردی خود را حفظ کنید و به حل مشکل بپردازید. بعضی از خرابی های دوربین پیچیده هستند و شما نمی توانید از پس تعمیر آن ها بربیایید اما بعضی دیگر به راحتی توسط خودتان تعمیر می شوند. متداول ترین مشکلاتی که هنگام استفاده از دوربین های عکاسی دیجیتالی ممکن است با آن ها مواجه شوید عبارت اند از شکستن فیلتر UV دوربین، پیام خطای لنز، کار نکردن شاتر، پیام خطای باتری، مشکلات نرم افزاری، خطای SD کارت و غیره. معمولاً هزینه ناشی از تعمیر کردن خطاهای دوربین های دیجیتالی بسیار زیاد است به همین دلیل شما می توانید قبل از این که یک دوربین جدید تهیه کنید یا دوربین را به یک مرکز تعمیرات ببرید خودتان سعی کنید که مشکل را حل کنید. در این مقاله به بررسی تعمیرات انواع خرابی ها و مشکلات متداول دوربین های دیجیتال می پردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیر انواع دوربین های دیجیتال

تعمیر انواع دوربین های دیجیتال

شکستن فیلتر UV

فیلتر UV فیلتری است که به نوعی نقش حفاظت از لنز و دوربین را دارد. این فیلتر با جذب کردن پرتوهای UV باعث افزایش کیفیت تصویر می شود. ممکن است در اثر اصابت دوربین به یک شئ یا افتادن دوربین از دستتان فیلتر UV روی لنز بشکند. در این شرایط اولین کاری که باید بکنید این است که فیلتر را جدا کنید و خرده های شیشه را فوراً از روی لنز پاک کنید. برای این منظور می توانید با استفاده از اسپری هوای فشرده شیشه ها را از روی لنز حرکت دهید. بهتر است که سعی نکنید با دستمال خرده های شیشه را از روی لنر پاک کنید زیرا ممکن است روی لنز کشیده شوند و روی آن خط ایجاد کنند.

پیام خطای لنز

نمایش پیام خطای لنز در دوربین¬های دیجیتالی امری متداول است، به خصوص در دوربین¬هایی که دارای لنزهای استوانه¬ای شکل هستند. اصلی ترین علت به نمایش در آمدن پیام خطای لنز وجود گرد و غبار روی لنز دوربین است که برای حل مشکل باید لنز را تمیز کنید. برای تمیز کردن لنز و نواحی اطراف آن می توانید از اسپری هوا و یا سشوار (برای نواحی که به گرما حساس نیستند) کمک بگیرید.
اگر تمیز کردن لنز مشکل را حل نکرد به صورت چشمی لنز را بررسی کنید. لنز نباید به یک سمت کج شده باشد. گاهی افتادن دوربین باعث می شود که لنز از جای خود تکان بخورد و به یک جهت منحرف شود و این موجب اختلال در عملکرد دوربین می شود. پیشنهاد می کنیم که در این شرایط از یک فرد با مهارت بخواهید که لنز دوربینتان را درست کند زیرا ممکن است خودتان در حین تعمیر آسیب بیشتری به آن وارد کنید. به علاوه، ممکن است لنز کمی از جای خود بیرون آمده باشد که ر این صورت باید آن را فیکس کنید.

کار نکردن شاتر

گاهی اوقات شاتر دوربین قفل می شود و کار نمی کند. در این شرایط اگر شاتر باز بماند عکس هایی که می گیرید بیش از اندازه روشن می شوند و اگر شاتر باز نشود تمامی عکس هایی که می گیرید سیاه خواهند بود. برای حل کردن این مشکل باید از تمیز بودن سطح لنز و اطراف شاتر اطمینان حاصل کنید. با استفاده از برس مخصوص لنز و اسپری هوای فشرده شده شیشه¬ی لنز و اطراف شاتر را تمیز کنید.
اگر تمیز کردن مشکل را حل نکرد باید شاتر را آزاد کنید. اگر دوربین شما قابلیت تنظیم شدن به صورت دستی را دارد سرعت شاتر را روی آهسته ترین حالت قرار دهید. مطالعه دفترچه راهنمای دوربین می تواند در این کار شما را یاری کند. اگر امکان تنظیم دوربین به شکل دستی وجود ندارد دوربین را روی حالت منظره قرار دهید که مخصوص تصویر برداری در نور کم است. پس از آن یک عکس بگیرید و در حین گرفتن عکس باتری دوربین را بیرون بکشید. برای انجام این کار باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. پس از انجام این کار شاتر کم کم آزاد می¬شود. ممکن است لازم شود برای آزاد شدن کامل شاتر مجبور شوید چندین بار همین کار را تکرار کنید.

مشکلات نرم افزاری دوربین های دیجیتال

این یکی دیگر از مشکلات دوربین های دیجیتالی (problems with digital camera) است. گاهی اوقات متوجه می شوید که سخت افزار دوربین سالم است و دوربین دچار اختلالات نرم افزاری شده است. برای حل این مشکل باید جدیدترین ورژن نرم افزار مخصوص دوربین خود را پیدا کنید و نرم افزار دوربین خودر ا به روز رسانی کنید. اگر این روش مؤثر واقع نشد باید تنظیمات دوربین خود را به حالت کارخانه بازگردانید. این گزینه را در داخل منوی دوربین می¬توانید پیدا کنید.

خیس شدن دوربین های دیجیتال

این اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی بیفتد. ممکن است دوربین از دستتان به داخل رودخانه یا دریا بفتد و این مسئله به دوربین شما صدمه وارد کند. برای حل این مشکل باید دوربین را در محلی بگذارید تا کاملاً خشک شود. بستگی دارد که چقدر آب وارد دوربین شده باشد. هم ممکن است دوربین خشک شود و کار کند و هم ممکن است دوربین دیگر کار نکند و ریکاوری نشود. نکته¬ای که باید به خاطر داشته باشید این است که هرگز دوربین خیس را روشن نکنید. بهتر است که اجزای دوربین از جمله باتری آن را جدا کنید و بگذارید که به صورت مجزا خشک شوند. بعد از این که از خشک شدن دوربین و اجزای آن مطمئن شدید آن را جمع بندی و سپس روشن کنید و ببینید که دوربین کار می¬کند یا نه. ممکن است لازم شود یک SD کارت یا باتری جدید برای دوربین خود تهیه کنید.
قرار دادن دوربین خیس در داخل ظرفی که به اندازه¬ی بدنه¬ی دوربین حاوی برنج خشک است نیز می¬تواند به زود خشک شدن دوربین و کمتر آسیب دیدن آن کمک کند.

همچنین بخوانید: آموزش تعمیرات لپ تاپ

علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی و راه های رفع آن

انواع کمپرسور کولر گازی

انواع کمپرسور کولر گازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری استفاده از کولرهای گازی در فصل تابستان گسترش زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از کولرهای گازی یا اسپیلت ها به جای کولرهای آبی استفاده نمایند. میزان خنک کردن کولرهای گازی به نسبت کولر آبی بیشتر بوده و همچنین این کولرها دارای مزایای دیگری نیز می باشند. با وجود تمام مزایایی که برای کولرهای گازی وجود دارد، ممکن است مشکلاتی نیز برای آنها به وجود آید که نیاز است تا اولین فرصت نسبت به تعمیر آن اقدام نمود. یکی از این مشکلات ایجاد صداهای بلند و غیر معمول در کمپرسور کولر گازی می باشد که می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد. در این مقاله به علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی و راه های رفع آن پرداخته شده است.

آشنایی با کولر گازی و نحوه عملکرد آن

کولر گازی سیستمی سرمایشی می باشد توسط فرایند تبخیر مایع مبرد کار می کند و هوای گرم را گرفته و هوای خنک را به بیرون می راند. کولرهای گازی در دو دسته کولر گازی یک تکه و دو تکه طبقه بندی می شوند که به انواع دو تکه آن اسپیلت نیز گفته می شود و این وسیله از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردار است.

کولرهای گازی از اجزای مختلفی مانند کمپرسور، کندانسور، لوله مویین، شیر انبساط و اواپراتور تشکیل شده است. وظیفه اواپراتور جذب کردن گرمای محیط می باشد و کمپرسور به خنک کردن گاز مبرد می پردازد. عملکرد کندانسور نیز به این صورت است که به خنک کردن مبرد می پردازد.

ممکن است به علل مختلفی کولر گازی دچار اختلال و مشکل شود که از جمله این مشکلات می توان به صدا دادن آن اشاره کرد. در ادامه مطلب به علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی و راه های رفع آن پرداخته شده است.

پیشنهاد ویژه: آموزش نصب و تعمیر کولر گازی

علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی و راه های رفع آن

انواع کمپرسور کولر گازی

انواع کمپرسور کولر گازی

گاهی اوقات ممکن است که صداهای غیر معمولی از کولر گازی بلند شود که علت آن نیز مشخص نیست. صدا دادن کولر گازی می تواند ناشی از علل مختلفی باشد. کولرهای گازی از دو قسمت پنل داخلی و پنل خارجی تشکیل شده اند که این صدا دادن ممکن است مربوط به خرابی قطعات مختلف در هر یک از این بخش ها باشد.

کمپرسور که موتور دستگاه می باشد و از یک سیم پیچ و روتور تشکیل شده است در صورت فرسودگی و سرویس نشدن می تواند باعث بروز سر و صدا در کولر گردد. کمپرسور به دلایل مختلفی علاوه بر فرسودگی دچار اختلال و صدا دادن می گردد که در ادامه گفته شده است.

دلیل سر و صدای کمپرسور در کولر گازی

در صورتی که کولر گازی مدت زمان زیادی روشن باشد و استراحت نکرده باشد امکان داغ شدن آن و به دنبال آن ایجاد سر و صدا وجود دارد که در این صورت نیاز است تا به مدت چند ساعت کولر را خاموش نمود تا استراحت کند.

همچنین ممکن است که کمپرسور به دلایلی دچار نشتی روغن شده باشد که این مورد نیز می تواند باعث ایجاد سر و صدا توسط کمپرسور گردد. در صورتی که زمانی که کولر روشن است، کمپرسور در حال لرزش باشد باعث ایجاد صداهای غیر معمول و بلند می گردد.

گاهی اوقات با قطع برق و کار کردن کولر گازی امکان به وجود آمدن سر و صدا وجود خواهد داشت. علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی  و راه های رفع آن می تواند به یافتن دقیق مشکل و اقدام برای برطرف کردن آن کمک بسیاری نماید.

گاهی ممکن است دلیل صدا دادن کمپرسور کولر گازی شکستن پایه های کمپرسور باشد که نیاز به تعویض آن می باشد. تراز نبودن کولر گازی نیز می تواند در صدا دادن آن نقش داشته باشد.

راه های رفع صدا دادن کمپرسور کولر گازی

در ابتدا نیاز است تا نسبت به تراز بودن دقیق کولر گازی مطمئن شوید تا در صورتی که صدا دادن به این علت به وجود آمده باشد، نیازی به تعویض قطعات دیگر کولر گازی نباشد.

در صورتی که صدا دادن ناشی از زیاد روشن بودن کولر گازی ایجاد شده باشد لازم است تا چند ساعت آن را خاموش نموده تا موتور دستگاه استراحت کند. به طور کلی روشن بودن کولر گازی به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز کار درستی نیست و حتما نیاز به خاموش کردن آن به مدت چند ساعت می باشد.

لازم است تا گاهی اوقات موتور یا کمپرسور کولر گازی را سرویس و روغن کاری نمود. اما باید توجه کرد که مقدار زیاد روغن به موتور آسیب زده و باعث ایجاد سر و صدا در آن می گردد.

در صورت صدا دادن کمپرسور کولر گازی بهتر است که به قیمت موتور دستگاه نگاهی بیندازید و از فیکس بودن آن اطمینان حاصل کنید.

در پایان  ذکر این نکته لازم است که در صورتی که علت صدا دادن کمپرسور کولر گازی و راه های رفع آن را متوجه نشدید به هیچ عنوان به صورت خودسر به تعمیر کولر نپردازید چرا که ممکن است خطرات جبران ناپذیری شما را تهدید کند. بهترین کار اطلاع به یک تعمیرکار جهت رفع مشکل کولر گازی می باشد.

منبع

نحوه تعمیر ترموستات خراب در آبگرمکن برقی

نحوه تعویض اصولی ترموستات آبگرمکن برقی – بهترین روش جایگزین کردن ترموستات

تعویض کردن ترموستات یک آبگرمکن برقی به سادگی نصب کردن یک کلید برق است. بعد از تست کردن ترموستات باید بتوانید آبگرمکن را بدون خالی کردن مخزن آن تعمیر کنید. البته قبل از هر گونه اقدامی باید اتصال منبع برق را قطع کنید و ولتاژ سیم ها را بررسی کنید تا از بروز هر گونه اتفاقی جلوگیری شود. 

اگر مشکل داغ شدن بیش از اندازه­ی آب است باید هر دو ترموستات را تعویض کنید، حتی اگر فقط یک ترموستات باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشد زیرا این کار مقرون به صرفه­ تر خواهد بود.

قبل از تعویض کردن ترموستات به شما پیشنهاد می­شود که ترموستاتی از همان برند قبلی تهیه کنید. اگر نتوانستید همان ترموستات را پیدا کنید به دنبال ترموستات دیگری که با سیستم شما سازگار است بگردید. به یاد داشته باشید که داشتن تستر ولتاژ غیر تماسی و چند نوع پیچ گوشتی ضروری است.

چگونه ترموستات آبگرمکن برقی را تعویض کنیم؟

مراحل تعویض ترموستات آبگرمکن :

 1. منبع برق را غیر فعال کنید

از داخل جعبه فیوز برق متصل به آبگرمکن را قطع کنید. بهتر است برای ایمنی بیشتر از یک ولت سنج استفاده کنید تا مطمئن شوید در سیم­ ها برق وجود ندارد. پنل محافظ روی المنت­ های گرمایی و ترموستات­ها را بردارید.

برای این که پنل بعضی از مدل­ ها با استفاده از پیچ متصل شده است احتمالاً به پیچ گوشتی احتیاج خواهید داشت. مطمئن شوید که ترموستات برق ندارد تا مانع از برق گرفتگی بشوید. برای انجام این کار به یک تستر ولتاژ غیرتماسی احتیج دارید تا پیچ­ های پایانه ­ها و سیم ­ها را تست کنید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت عملی و صفر تا صد در کارگاه های مجهز مجتمع فنی البرز برگزار می گردد.

 1. ترموستات خراب را بیرون بیاورید

                    تعویض ترموستات آبگرمکن

قبل از این که سیم­ ها را از ترموستات آبگرمکن جدا کنید روی یک برگه چگونگی متصل شدن سیم ­ها را یادداشت و یا ترسیم کنید. ابتدا پیچ­ های پایانه­ ها را باز کنید و سیم ها را جدا کنید. پس از آزاد کردن ترموستات باید آن را از براکتی که به آن متصل شده است جدا کنید.

ترموستات توسط براکتی به تانک متصل شده است تا بتواند دمای آب مخزن را احساس کند، بدون این که به سیم­ها دست بزنید، با احتیاط یک طرف ترموستات را بیرون بکشید و در عین حال کمی آن را به طرف بالا بپیچانید تا از جا افتادن مجدد ترموستات جلوگیری شود. سپس همین کار را برای سمت دیگر ترموستات تکرار کنید. به آرامی ترموستات را بیرون بکشید تا به گیره­های نگهدارنده صدمه­ای وار نشود.

اگر در حین بیرون آوردن ترموستات براکت صدمه دید باید آن را نیز تعویض کنید. براکت قبلی را باید به طرف بالا حرکت دهید تا جدا شود و براکت جدید را باید چسبیده به مخزن و صاف به طرف پایین حرکت دهید تا صدای جا افتادن آن را بشنوید.

 1. ترموستات جدید را نصب کنید

                    جایگذاری ترموستات جدید

ترموستات جدید را روی گیره ­های نگهدارنده نصب کنید و مطمئن شوید که به درستی به سطح مخزن آب چسبیده است. سیم­ ها را به همان پایانه­ های قبلی خود متصل کنید و با محکم کردن پیچ­ ها آن­ها را فیکس کنید.

ترموستات را روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنید. در این­جا به یک پیچ گوشتی دو سو نیاز دارید. به شما پیشنهاد می­کنیم که ترموستات را روی دمای ۱۲۰ درجه­ ی فارنهایت (حدوداً ۴۹ درجه­ی سانتی گراد) تنظیم کنید.

 1. کارهای نهایی را انجام دهید

همه­ ی سیم­ ها و اتصالات باقی مانده را طبق یادداشت خود به جای خود متصل کنید. عایق روی ترموستات Thermostat را سر جای خود قرار دهید و پنل را دوباره متصل کنید. همین مراحل را باید برای تعویض دومین ترموستات تکرار کنید.

پس از اتمام کار، با تغییر دادن وضعیت مدار شکن و فیوز برق آبکرمکن را متصل کنید. اجازه دهید که آبگرمکن به مدت دو ساعت کار کند، سپس شیر آب گرم را باز کنید و ببرسی کنید که دمای آب دلخواهتان است یا نه.

نحوه خالی کردن حافظه لپ تاپ

نحوه خالی کردن حافظه لپ تاپ – چگونه حافظه لپ تاپ را خالی کنیم؟

هر فردی حداقل یک بار این تجربه را داشته است که هنگام استفاده از لپ تاپ دستگاه هنگ کرده است یا عملکرد آن دچار اختلالاتی شده است. در این مطلب به نحوه خالی کردن حافظه­ لپ تاپ ر بررسی می کنیم.

چگونه حافظه­ لپ تاپ خود را خالی کنیم؟


نحوه خالی کردن حافظه لپ تاپ

این­ ها نشان دهنده ­ی این هستند که هارد لپ تاپ نیاز به آزاد سازی فضا دارد. خود لپ تاپ هم ممکن است از طریق باز شدن پیامی روی صفحه درباره­ ی پر شدن هارد به شما هشدار بدهد.

تا کنون از خودتان پرسیده اید که چگونه باید حافظه­ ی لپ تاپ را خالی کنید؟ اگر این سؤال را دارید و با نحوه ­ی آزاد سازی حافظه­ ی لپ تاپ آشنا نیستید در این جا نکاتی جمع آوری شده اند که بهتر است آن ­ها را بخوانید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه های عملی مجتمع فنی البرز برگزار می شود.

راه حل­ ها :

اگر تا کنون هارد درایو خود را پاک سازی نکرده اید همین حالا این کار را انجام دهید. در ادامه برای این کار روش­ هایی توضیح داده شده اند.

پس فقط کافی است که مراحل را دنبال کنید و حافظه ­ی دستگاه خود را خالی کنید تا بتوانید بدون این که هنگ مردن و عملکر کند لپ تاپ را تجربه و تحمل کنید از برنامه­ ها استفاده کنید.

برای خالی کردن حافظه­ ی لپ تاپ می­توانید برنامه ­هایی که دیگر از آن­ ها استفاده نمی­کنید را پاک کنید یا برای پاک سازی هارد فقط از یک ابزار پاک سازی استفاده کنید.

شما باید دسکتاپ را هم پاک سازی کنید، فایل های پرحجم را پاک کنید، یا فایل­های دانلود شده را مدیریت کنید. قبل از این که هارد درایو خود را پاک سازی کنید باید بدانید که انجام دادن منظم این کار مسئله­ ای مهم است تا از این طریق سیستم شما همیشه به خوبی کار کند.

اگر بدون خالی کردن حافظه ­ی هارد هر روز از لپ تاپ استفاده کنید، پاک سازی لپ تاپ بعد از یک مدت طولانی زمان زیادی می­برد. اما اگر به طور منظم این کار را انجام دهید هر بار پاک سازی حافظه نسبت به دفعه­ ی اول زمان کمتری می­برد.

برنامه ­هایی را که استفاده نمی­کنید لغو نصب کنید

برای خالی کردن حافظه ­ی لپ تاپ باید برنامه­ ها و نرم افزارهایی را که روی لپ تاپ خود نصب کرده اید اما دیگر از آن­ ها استفاده نمی­کنید، لغو نصب و پاک کنید.

برای این کار وارد منوی استارت شوید و به دنبال قسمت Apps بگردید. گزینه­ ی Apps & Features را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

در این قسمت لیستی از همه­ ی برنامه ­ها وجود دارد و ممکن است بخواهید آن­ ها را بر اساس سایز طبقه بندی کنید. از این طریق می­توانید بفهمید کدام برنامه­ ها بیشترین فضا را در لپ تاپ اشغال کرده اند.

برای پاک کردن برنامه­ هایی که قصد دارید از دست آن­ها خلاص شوید یکی یکی آن­ ها را انتخاب کنید و سپس روی دکمه­ ی لغو نصب کلیک کنید.

چرا لازم است که دسکتاپ پاک سازی شود؟

باید بدانید که داشتن آیکون­ های بسیار زیاد روی صفحه­ ی دسکتاپ باعث می­شود که لپ تاپ آهسته تر عمل کند. دلیل این مسئله این است که دستگاه برای نشان دادن تمام وقت این آیکون­ ها به حافظه­ ی عملیاتی بیشتری احتیاج دارد.

بنابراین اگر دسکتاپ خود را مجدداً سازماندهی کنید و فایل ها را در داخل پوشه­ ها دسته بندی کنید، دیگر سرعت لپ تاپ شما کاهش پیدا نمی­کند. به علاوه، بهتر است فایل ­هایی که دیگر به آن­ ها احتیاجی ندارید و از آن ­ها استفاده نمی­کنید را پاک کنید.

استفاده از ابزارها برای پاک سازی حافظه

ویندوز دارای یک ابزار بسیار خوب برای پاک کردن حافظه است. Disk Cleanup Tool راه حلی بسیار عالی برای پاک کردن فایل­هایی است که سیستم عامل برای فعالیت خود نیازی به آن­ها ندارد.

برای به اجرا در آوردن این ابزار ابتدا روی آیکون This PC و سپس روی درایو اصلی که معمولاً درایو C است کلیک کنید. در لیست ابزارها و در زیر مجموعه­ ی Drive tools گزینه­ ی clean-up را مشاهده خواهی کرد.

روی آن کلیک کنید و به لپ تاپ اجازه دهید که حافظه­ی خود را پاک سازی کند. این کار کمی زمان می­برد به خصوص اگر برای بار اول است که این کار را انجام می­دهید.

فایل ­هایی با حجم بسیار زیاد

بعضی از فایل­ها حجم زیادی از حافظه را اشغال می­کنند و شما در این باره نمی­توانید کاری انجام دهید. اما کاری که می­توانید بکنید این است که این فایل ­ها را شناسایی کنید و اگر آن ­ها را زم ندارید با پاک کردنشان فضا را آزاد کنید.

وارد File explorer شوید و روی آیکون This PC کلیک کنید. در نوار جست و جو کلمه­ ی Size را بنویسید و صبر کنید تا جست و جو تمام شود.

در این جا می­توانید تمام فایل­ ها را از فایل­ های خالی گرفته تا فایل­ های پرحجم مشاهده کنید و هر کدام را که احتیاج ندارید وارد سطل زباله کنید.

همچنین بهتر است که فایل­ ها دانلود شده را بررسی کنید زیرا بسیاری از افراد تصاویر، فیلم ­ها و فایل­ هایی که قبلاً دانلود کرده اند را فراموش می­کنند.

در داخل File explorer پوشه­ ی دانلود را پیدا کنید و محتواهای غیر ضروری را پاک کنید. پس از پاک کردن فایل ­ها سطل زباله را حتماً خالی کنید زیرا تا زمانی که فایل­ ها داخل آن هستند همچنان فضای شما را اشغال می­کنند.

منبع

محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

بایدها و نبایدهای محل نصب دوربین مداربسته – چه جاهایی برای نصب دوربین مناسب نیست

به دلیل نگرانی­ های روز افزون درمورد جرایمی مانند ورود غیر مجاز به خانه­ ی دیگران و سرقت نصب دوربین ­های مدار بسته در داخل منزل به مسئله ­ای مهم و ضروری تبدیل شده است تا افراد بتوانند از اموال و عزیزان خود محافظت کنند، به خصوص اگر در خانه کودک یا فرد سالمند باشد. با نصب دوربین­ های مدار بسته می­توانید بر تمام فعالیت ­هایی که در داخل و اطراف خانه­ ی شما صورت می­گیرد نظارت کامل داشته باشید. در این مطلب بایدها و نبایدهای محل نصب دوربین مداربسته را بررسی می کنیم.

۳ اشتباهی که هنگام نصب دوربین مدار بسته در محیط داخلی باید از آن­ ها اجتناب کنیم!

امروزه انواع مختلفی از دوربین­ های CCTV مجهز به فناوری­ های پیشرفته در بازار موجود هستند که به خاطر داشتن قابلیت­ های مختلف می­توانند تمام نیازهای مالکین را پاسخگو باشند.

این نوع دوربین­ ها علاوه بر این که هنگام مشاهده ­ی سارقان هشدار می­دهند و صاحب خانه و همسایگان را از ورود افراد غیرمجاز باخبر می­کنند دارای اهداف دیگری نیز هستند برای مثال، به خوبی بر فعالیت­ های حیوانات خانگی و افراد پیری که در منزل هستند نظارت می­کنند.

محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

بسیاری از تولید کنندگان دوربین ­های مدار بسته این امکان را برای شما فراهم می­کنند که تصاویر دوربین ­ها را در داخل موبایل خود مشاهده کنید و به این ترتیب از راه دور بر اتفاقات داخل و اطراف منزل خود نظارت داشته باشید.

میزان تأثیر گذاری دوربین­ هایی که در محیط­های داخلی نصب می­شوند تا حدود زیادی به چگونگی نصب آن­ ها بستگی دارد. اهمیتی ندارد که دوربین شما چقدر پیشرفته است، اگر آن را به درستی نصب نکنید فایده­ ی چندانی نخواهد داشت.

به خواندن این مطلب ادامه دهید تا اندکی درباره ­ی اشتباهات رایجی که افراد هنگام نصب دوربین ­های مدار بسته مرتکب می ­شوند اطلاعات به دست آورید و متوجه شوید که چگونه از این اشتباهات اجتناب کنید.

پنهان کردن دوربین ­ها

بسیاری از افراد معتقدند که اگر دوربین­ ها را در مناطق مخفی نصب کنند بهتر می­توانند سارقان را شناسایی کنند. ممکن است که در این صورت بتوانید سارقان را شناسایی کنید اما آیا می­توانید به خوبی از اجناس باارزش خود مراقبت کنید؟

در نتیجه بهتر است سارقان را هنگام ورود به محل سکونت خود تشخیص دهید و به همین دلیل نصب کردن دوربین در ورودی­ ها به گونه ­ای که برای همه حتی از راه دور قابل مشاهده باشد اهمیت زیادی دارد، زیرا در این صورت سارقان با دیدن دوربین­ ها از این که شناسایی بشوند و تحت نظارت باشند می­ترسند.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب دوربین مداربسته به صورت تخصصی و صفر تا صد در کارگاه های عملی مجتمع فنی البرز برگزار می شود.

جاگذاری نصب دوربین مداربسته

حتماً دوست دارید دوربین خود را در جایی نصب کنید که بتواند همه­ ی مناطقی که می­خواهید بر آن ­ها نظارت داشته باشید را تحت پوشش قرار دهد.

با این حال باید بدانید که تشخیص دادن نقطه­ ی صحیح برای نصب دوربین حتی به چیزی فراتر از اطمینان داشتن از پوشش دهی کامل نیاز دارد.

یک دوربین مدار بسته فقط زمانی مفید است که بتواند به صورت مؤثری امکان نظارت کامل را فراهم کند بنابراین، ضروری است که دوربین را در جایی نصب کنیم که هیچ گونه مانعی جلوی نظارت دوربین را نگیرد.

برای مثال، نور لامپ داخل خانه می­تواند دید دوربین را تحت تأثیر قرار دهد. گاهی اوقات هم اشیاء دکوری و یا پرده جلوی لنز دوربین را می­گیرند و باعث می­شوند فیلم ثبت شده بی استفاده باشد.

به علاوه، اگر دوربین نتواند به خوبی سیگنال وای فای را دریافت کند بی فایده خواهد بود بنابراین، دوربین را در جایی قرار دهید که مطمئن باشید سیگنال­ های وای فای را دریافت می­کند و هیچ مانعی جلوی لنز آن را نمی­گیرد و کیفیت تصاویر ثبت شده بالا است.

خریدن سیستم نظارتی ارزان قیمت و بی فایده

بسیاری از کسانی که قصد دارند یک سیستم نظارتی برای خانه­ی خود تهیه کنند به دنبال سیستم ­های ارزان قیمت می­گردند.

در نگاه اول صدا و تصویر این سیستم ­ها مطلوب به نظر می­رسند و ممکن است فکر کنید که چرا وقتی سیستم­ های ارزان هم همین قابلیت ­های مهم را دارند شما هزینه­ ی بیشتری بپردازید.

درست همین جا است که مردم اشتباه می­کنند. همه­ ی دوربین ­های مدار بسته شبیه هم نیستند. بیشتر دوربین ­های ارزان قیمت کیفیت تصویر برداری پایینی دارند و اغلب فاقد قابلیت دید در شب هستند.

این دوربین­ ها قابلیت دسترسی از راه دور ندارند و این بدان معنا است که وقتی بیرون از منزل هستید به تصاویر داخل خانه دسترسی ندارید.

این صحبت ­ها به این معنا نیست که الزاماً دوربین­ های گران قیمت تهیه کنید اما لازم است که تفاوت­ های موجود در قابلیت­ های دوربین­ های مختلف را بدانید و با توجه به آن ­ها دوربینی که می­تواند خواسته­ های شما را برآورده کند را خریداری و نصب کنید.

منبع

مشکلات هواوی p30

بررسی مشکلات هواوی p30 – چرا گوشی هواوی کند کار می کند؟

هرگاه تصمیم می­گیرید که یک گوشی جدید بخرید باید مطمئن شوید که گوشی مورد نظر شما بهترین قابلیت­ ها را دارد. این کار سبب می­شود که هنگام استفاده از گوشی جدید بهترین حس را تجربه کنید. در این مطلب به بررسی مشکلات هواوی p30 می پردازیم.

این حس را زمانی تجربه می­کنید که عملکرد گوشی بسیار خوب است و اشکالی وجود ندارد، اما پس از این که برای مدتی گوشی را استفاده کردید ممکن است کم کم مشکلاتی به وجود بیایند.

این اتفاق می­تواند برای گوشی هواوی P30 نیز رخ بدهد. برخی از کاربران گزارش کرده اند که عملکرد هواوی P30 آن­ها دچار اختلال شده است.

اکنون ما روش­ هایی را به شما ارائه می­کنیم که می­توانید با کمک آن­ ها عملکرد گوشی خود را به حالت قبل بازگردانید.

مشکلات هواوی p30

مشکلات هواوی p30

گوشی خود را خاموش و روشن کنید

گوشی جدید هواوی P30 دارای سیستم عامل اندروید ۹ (Pie) و RAM 6 الی ۸ گیگابایتی است بنابراین قاعدتاً عملکرد این گوشی باید کاملاً بی عیب و نقص باشد.

اگر گوشی شما آن گونه که انتظارش را دارید کار نمی­کند و عملکرد آن به طور آزار دهنده­ای آهسته است کافی است خاموش و روشن کردن آن را امتحان کنید.

همیشه زمانی که در گوشی شما مشکلی به وجود می ­آید خاموش و روشن کردن گوشی اولین راه حل پیشنهادی است. این کار باعث از بین رفتن مشکلات عملکردی ساده ای که شما را آزار می­دهند خواهد شد.

برای این کار فقط باید دکمه­ ی پاور هواوی P30 را طولانی فشار دهید تا ویبره ­ی گوشی را حس کنید. چند ثانیه پس از راه اندازی مجدد گوشی باید لوگوی هواوی روی صفحه ظاهر شود.  

برنامه­ هایی که به تازگی نصب کرده اید را لغو نصب کنید

اگر پس از نصب کردن اپلیکیشن­ های جدید با اختلال در عملکرد گوشی مواجه شده اید ممکن است این اپلیکیشن­ ها عامل به وجود آمدن مشکل باشند.

بعضی از برنامه­ ها مشکل دارند و زمانی که آن­ها را روی گوشی خود نصب می­کنید ممکن است این مشکل در داخل موبایل شما نیز پخش شود.

برای لغو نصب کردن برنامه­ ها وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید، Apps را انتخاب کنید، برنامه ­هایی که به تازگی نصب کرده اید را انتخاب کنید و گزینه­ ی لغو نصب را فشار دهید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات موبایل شامل تعمیرات سخت افزار و نرم افزار در کارگاه های تخصصی مجتمع فنی البرز برگزار می گردد.

برنامه­ های خود را به روز رسانی کنید

در کنار لغو نصب کردن برنامه­ ها، باید مطمئن شوید که برنامه ­های نصب شده روی هواوی P30 شما کاملاً به روز هستند.

استفاده کردن از برنامه ­های قدیمی ممکن است مشکل ساز شود و شما برای جلوگیری از این اتفاق باید هر چند وقت یک بار باید برنامه­ های کاربردی خود را به روز رسانی کنید.

حتی می ­توانید گوشی خود را به گونه ­ای تنظیم کنید که نسخه­ی جدید برنامه ­ها را به صورت خودکار دانلود و نصب کند.

برای فعال کردن قابلیت به روز رسانی خودکار باید وارد Google play store شوید، منوی تنظیمات را باز کنید و گزینه­ ی به روز رسانی خودکار برنامه ­ها را انتخاب کنید.

می­ توانید برای ذخیره کردن حجم اینترنت گوشی خود گزینه ­ی Over Wi-Fi only را انتخاب کنید تا فقط در صورت اتصال به اینترنت وای فای برنامه ­ها به روز رسانی شوند.

حالت ذخیره­ ی انرژی را غیرفعال کنید

زمانی که حالت ذخیره­ ی انرژی فعال است عملکرد گوشی شما آهسته تر خواهد بود. حالت ذخیره­ ی انرژی باعث غیرفعال شدن همگام سازی خودکار و محدود شدن برنامه­ هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند می­شود.

گاهی اوقات حالت ذخیره­ ی انرژی برخی از قابلیت­ های گوشی شما را غیرفعال می­کند و همین مسئله می­تواند عامل عملکرد ضعیف هواوی P30 باشد.

برای جلوگیری از این اتفاقات، تنظیمات باتری خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید حالت ذخیره­ ی انرژی فعال نیست.

برای این کار باید وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید، باتری را انتخاب کنید، در منوی بهینه سازی مصرف باتری گزینه­ ی Power saving mode  را انتخاب کنید تا آن را غیرفعال کنید.

پس از غیر فعال کردن حالت ذخیره ­ی انرژی در همان منو Performance mode را انتخاب کنید.

 بررسی کنید که گوشی دارای ویروس یا بد افزار نباشد

زمانی که گوشی به یک ویروس یا بدافزار آلوده شود هم ممکن است در عملکردش اختلال ایجاد شود. این دو می­توانند به شدت به سیستم شما آسیب بزنند و با تخریب کردن کل سیستم موجب صدمات دائمی و جبران ناپذیر بشوند.

برای از بین بردن ویروس ­ها می­توانید از نرم افزارهای خاصی استفاده کنید از قبیل:

 Avast mobile security

Norton mobile security & Antivirus و

AVG Antivirus

بازگشت به تنظیمات کارخانه را امتحان کنید

در ادامه لیست مشکلات هواوی p30 میرسیم به بازگشته به تنظیمات کار خانه. این کار همه چیز را از گوشی شما پاک می­کند حتی مشکلی که با آن مواجه شده اید. بازگشت به تنظیمات کارخانه به عنوان آخرین راه حل باید امتحان شود و قبل از انجام آن باید داخل یک هارد اکسترنال از اطلاعات مهم داخل گوشی خود بکاپ بگیرید.

برای انجام دادن این کار ابتدا گوشی را خاموش کنید، سپس دکمه­ ی پاور و کاهش صدا فشرده و به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه فشار دهید.

در داخل منوی ظاهر شده با استفاده از دکمه های صدا روی گزینه­ ی حالت ریکاوری قرار بگیرید و با فشردن دکمه­ ی پاور این گزینه را انتخاب کنید.

سپس به همین روش گزینه­ ی Wipe data را انتخاب کنید. پس از آن Reboot system را انتخاب کنید و با دکمه­ ی پاور روی OK کلیک کنید تا عملیات تکمیل شود.

نحوه تعویض ترموستات آبگرمکن برقی

زمانی که آبگرمکن برقی خود را بررسی می­کنید متوجه می­شوید که دارای دو ترموستات است، یکی در بالا و یکی در پایین. هر کدام از این ترموستات­ ها دو المنت گرمایشی مختلف را کنترل می­کنند. نحوه تعمیر ترموستات خراب در آبگرمکن برقی را بررسی می کنیم. 

اگر شما شیر آب گرم را باز می­کنید اما آب سرد بیرون می­آید یعنی ترموستات بالایی آسیب دیده است. اما اگر هنگام باز کردن شیر آب گرم، آب گرم است اما بعد سرد می­شود یعنی ترموستات پایینی آبگرمکن آسیب دیده است.

نحوه تعمیر ترموستات خراب در آبگرمکن برقی

نحوه تعمیر ترموستات خراب در آبگرمکن برقی

نحوه تعمیر ترموستات خراب در آبگرمکن برقی

ممکن است عیب یابی کردن ترموستات آبگرمکن کار سختی به نظر بیاید. اما با استفاده از این راهنما خودتان بدون تماس گرفتن با تعمیرکار متخصص می­توانید از پس این کار برآیید.

آبگرمکن برقی هم مانند آبگرمکن ­های بدون مخزن دارای ترموستات است. خوشبختانه تست کردن و تشخیص دادن خرابی ترموستات کار آسانی است و به ابزارهای ساده­ای مانند یک مولتی متر و چند عدد پیچ گوشتی احتیاج دارد.

برای حل مشکل آن نیاز به مهارت خاصی ندارید و فقط باید چند مرحله­ ی ساده را طی کنید: قطع کردن برق، تست کردن ترموستات، و در صورت وجود مشکل بیرون آوردن ترموستات قدیمی و جاگذاری کردن ترموستات جدید.

طی ۷ مرحله­ ی ساده می­توانید ترموستات را عیب یابی کنید.

 1. به سراغ مدار شکن بروید و برق فیوز آبگرمکن را قطع کنید. این یک مرحله­ ی حیاتی است چرا که شما را از خطر برق گرفتگی در امان نگه می­دارد. از دارای یک مدار شکن دو قطبی هستید، هر دو مدار شکن همزمان Off می­شوند.
 1.  دو پنلی که از ترموستات محافظت می­کنند را باز کنید. در زیر کاور عایقی وجود دارد که ورودی را پوشانده است. این عایق را بیرون بیاورید و کنار بگذارید تا بعداً دوباره آن را در جای خود قرار دهید.
 2.  محل قرار گرفتن پنل پلاستیکی روی ترموستات و المنت گرمایشی را بیابید. زیر این پنل یک دکمه قرار دارد. دکمه را فشار دهید و مطمئن شوید که در شرایط مساعدی است.
 3.  بررسی کنید که هنگام فشردن دکمه حرکات ضربه مانند لحظه ای احساس می­کنید یا خیر. اگر احساس می­کنید، برق ترموستات را وصل کنید و اجازه دهید که برای چند دقیقه کار کند.
 4.  اگر هنوز می­خواهید روی ترموستات کار کنید برق آن را قطع کنید. برای این که مطمئن شوید ترموستات برق ندارد، یک تِستر ولتاژ غیر تماسی را به یک جفت سیمی که در بالای ترموستات قرار دارند نزدیک کنید. اگر چراغ آن روشن نشد یا بوق نزد یعنی هیچ نیروی الکتریکی در داخل ترموستات وجود ندارد.
 5.  حتی اگر با تستر مشاهده کردید که ترموستات برق ندارد به گونه­ ای با احتیاط عمل کنید که انگار برق وجود دارد. با احتیاط پیچ­ های کاور پلاستیکی روی ترموستات را باز کنید. از قرار دادن انگشتان خود روی قطعه جلوگیری کنید تا از خطرات احتمالی محفوظ بمانید.
 6. برای تست ولتاژ به یک ولت متر احتیاج دارید. ابتدا باید دوباره برق ترموستات را وصل کنید ولی به یاد داشته باشید که همه­ی پایانه ها الان داغ هستند پس باید با احتیاط عمل کنید.

برای تست کردن ترموستات بالایی، آن را روی بالاترین تنظیمات و ترموستات پایینی را روی پایین ترین تنظیمات قرار دهید. مولتی متر را به گونه­ای تنظیم کنید که بتواند ولتاژی در محدوده­ی ۵۰۰ ولت را بخواند

. سپس میله­ های مولتی متر را به پیچ های پایانه­ های ۱ و ۲ تماس دهید. عدد ظاهر شده روی صفحه باید عددی بین ۲۲۰ الی ۲۴۰ ولت باشد.

برای تست کردن ترموستات پایینی، آن را روی بالاترین تنظیمات و ترموستات بالایی را روی پایین ترین تنظیمات قرار دهید. یک میله­ ی مولتی متر ار به پیچ بالای آن و میله­ ی دیگر را به بدنه­ی فلزی آبگرمکن تماس دهید.

عدد ظاهر شده باید بین ۱۱۰ الی ۱۲۰ ولت باشد. اگر این طور نیست، ترموستات بالایی به ترموستات پایینی برق رسانی نمی ­کند. باید ترموستات بالایی را تعویض کنید.

همین تست را با پیچ دیگر تکرار کنید. اگر عدد ظاهر شده صفر ولت است یعنی ترموستات پایینی مشکل دارد و باید عوض شود.

اگر نتیجه­ ی تست هر دو ترموستات خوب بود احتمالاً عدم دریافت آب گرم ربطی به ترموستات ندارد و باید کار خود را با عیب یابی کردن المنت گرمایشی ادامه دهید.

 1. تست جریان می­تواند به شما نشان دهد که مدار ترموستات باز است یا نه، که در این صورت نیاز به تعویض ترموستات دارید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت تخصصی و صفر تا صد در مجتمع فنی البرز برگزار می شود. 

نحوه عویض ترموستات خراب

ابتدا برق را قطع کنید، برای اندازه گیری مقاومت در مقیاس ۱ اهم مولتی متر را تنظیم کنید. ترموستات بالایی را روی بالاترین تنظیمات قرار دهید و یک میله­ ی مولتی متر را روی پیچ پایانه­ ی بالایی (دارای علامت ۱) و میله­ ی دیگر را روی پیچ زیر آن ( پیچ ۲) قرار دهید.

عدد روی مولتی متر باید ۰ باشد. اگر عددی مثبت ظاهر شد ترموستات خراب است و نیاز به تعویض دارد. اگر ترموستات یک پایانه­ ی ۴ دارد که مخالف پایانه ­های ۱ و ۲ است، آن خروجی ترموستات پایینی است.

یک میله ­ی مولتی متر را به این پایانه و دیگری را به پیچ پایانه­ ی ۱ تماس دهید. اکنون نیز مقاومت باید صفر باشد در غیر این صورت ترموستات خراب است.

ترموستات پایینی را هم به همین شکل تست کنید. همه­ی مراحل گفته شده را تکرار کنید. مقاومت میان همه­ ی پایانه ­ها باید صفر باشد. اگر مقاومت بین دو پایانه عددی مثبت است یعنی ترموستات مشکل دارد و باید تعویض شود.

نحوه افزایش سرعت پرینتر

نحوه افزایش سرعت پرینتر – چگونه سرعت پرینتر را افزایش دهیم؟

زمانی که کارهای زیادی روی سرتان ریخته است که باید فوراً همه ­ی آن­ ها را انجام دهید سرعت عمل پرینتر به چشمتان خواهد آمد. در این مطلب به بررسی نحوه افزایش سرعت پرینتر می پردازیم. 

متأسفانه، کند بودن پرینتر باعث می­شود که از کارهای دیگری که باید به آن­ ها رسیدگی کنید عقب بمانید. به علاوه، زمانی که دائماً در محل اداری از پرینتر استفاده می­شود این کند بودن عملکرد می­تواند موجب فرسایش دستگاه و اتلاف وقت شود.

خوشبختانه با انجام اقداماتی می­توانید سرعت عمل پرینتر خود را افزایش دهید و انجام کارهای مربوط به پرینتر را چه در منزل و چه در اداره تسهیل کنید.

نحوه افزایش سرعت پرینتر

نحوه افزایش سرعت پرینتر

نحوه افزایش سرعت پرینتر

اتصال به اینترنت

سرعت چاپ شدن اسناد شما تا حدود زیادی توسط نوع اینترنتی که از آن استفاده می­کنید تعیین می­شود. اگر اینترنت شما مسدود شده است یا مشکل سرور دارد، اسناد شما با سختی از کامپیوتر به پرینتر انتقال پیدا می­کنند.

هرچه اینترنت شما قوی­تر و سریعتر باشد اسناد را بهتر به پرینتر ارسال می­کند. اهمیتی ندارد که اتصال به اینترنت شما سیمی باشد یا بی سیم، فقط باید اتصال قوی باشد. برای دور شدن از این چالش اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

اسپولر

اسپولر قسمتی از حافظه­ است که محلی مانند اتاق انتظار برای داده ­ها ایجاد می­کند تا زمانی که داده در انتظار دریافت شدن توسط پرینتر است در آن جا بماند.

وقتی همه­ ی داده­ ها مجبور باشند قبل از پرینت وارد اسپولر شوند سرعت عمل پرینتر کمتر خواهد شد. بهترین راه حل این است که با استفاده از مراحل زیر اسپولر را کاملاً از دور خارج کنید:

 1. ابتدا باید قابلیت Spooling را فعال کنید. برای انجام دادن این کار از طریق ویندوز کامپیوتر روی منوی استارت کلیک کنید، ابتدا وارد تنظیمات و سپس وارد کنترل پنل شوید.
 2. در داخل کنترل پنل بسته به نوع سیستم عامل خود روی گزینه­ ی “Printers & Faxes” یا “Devices & Printers” دوبار کلیک کنید.
 3. پرینتر فعال خود را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید، سپس “Properties” یا “Printer Properties” را انتخاب کنید. در آن جا وارد قسمت “Advanced” شوید و گزینه­ ی“Spool print documents so program finishes printing faster” را انتخاب کنید. سپس روی گزینه­ ی OK کلیک کنید.

این کار باید نیازهای پرینتر شما را تسهیل کند.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری به صورت عملی در مجتمع فنی البرز برگزار می شود.

تنظیم کردن کیفیت پرینت

به این صورت است که هر چه کیفیت پرینت پایین تر باشد سرعت عمل پرینتر بیشتر خواهد بود. بنابراین، این یکی از راه حل­هایی است که کاربران می­توانند از آن استفاده کنند.

این روش به خصوص زمانی کاربرد دارد که در حال پرینت گرفتن از اسناد غیر رسمی در داخل خانه هستید و برگه­ ی چاپ شده متعلق به مشتری یا ارباب رجوع نیست، مخصوصاً زمانی که حجم فایل ­ها زیاد است و پرینت گرفتن از آن ­ها به زمان بسیار زیادی احتیاج دارد. کاهش دادن کیفیت پرینت می­تواند سرعت عمل رینتر را دو برابر کند.

از طرف دیگر پرینت گرفتن به صورت سیاه و سفید هم در مقایسه با پرینت رنگی به زمان کمتری احتیاج دارد. کیفیت پرینت بسته به این که اسناد چاپ شده متعلق به چه کسانی هستند می­تواند افزایش یا کاهش پیدا کند. شما می­توانید تنظیمات کیفیت را داخل کامپیوتر خود تغییر دهید.

در رابطه با بحث کیفیت، هرچه کیفیت کاغذهایی که در داخل پرینتر قرار می­ دهید بیشتر باشد کاغذها سریعتر و روان­تر در داخل پرینتر حرکت می­کنند و سرعت پرینت بیشتر خواهد شد.

کاغذهای باکیفیت راحت وارد پرینتر می­شوند و سریع از انتهای دستگاه خارج می­شوند. همچنین، استفاده از کاغذهای بی کیفیت اغلب باعث مچاله شدن آن ­ها در داخل پرینتر می­شود.

حجم محتوا را کاهش دهید

برای کاهش دادن زمان پرینت گیری می­توانید تعداد صفحات را کاهش دهید. برای کمتر کردن تعداد صفحات می­توانید محتوای بیشتری را در داخل صفحات بگنجانید و موارد اضافی را حذف کنید.

یکی دیگر از مواردی که باعث کاهش دادن سرعت پرینت می­شود استفاده از فونت­ های زیادی در داخل یک فایل است. سعی کنید که در یک سند نهایتاً از دو نوع فونت استفاده کنید.

پرینتر خود را به روز رسانی کنید

بهتر است درایور پرینتر خود را به روز رسانی کنید و همواره از جدیدترین نسخه­ ی آن استفاده کنید. با این حال، برخی از رایانه­ ها حتی پس از به روز رسانی نرم افزار هم بازدهی­شان افزایش نمی­یابد و این عمدتاً به این خاطر است که آن ­ها به این شکل طراحی و ساخته شده اند.

بنابراین، اگر هیچ کدام از روش ­های گفته شده تغییرات دلخواهتان را در پرینتر به وجود نیاوردند احتمالاً زمان آن فرا رسیده است که یک پرینتر جدیدتر خریداری کنید.

منبع

مشکلات مرورگر در کروم بوک

نحوه برطرف کردن مشکلات مرورگر در کروم بوک – مشکلات مرورگر لپ تاپ

کروم بوک­ ها انتخابی عالی و مقرون به صرفه از میان لپ تاپ­ ها هستند اما اشکالاتی نیز دارند. هر نوع لپ تاپی ایراداتی دارد و ممکن است دچار مشکلاتی شود و ممکن است حل کردن بعضی از متداول ترین مشکلاتی که کاربران کروم بوک با آن مواجه می­ شوند برایشان دشوار باشد. در این مطلب مشکلات مرورگر در کروم بوک می پردازیم.

تعدادی از این مشکلات مربوط به مرورگر هستند که با انجام اقداماتی احتمال دارد بتوانید خودتان آن ­ها را برطرف کنید.

مشکلات مرورگر در کروم بوک

مشکلات مرورگر در کروم بوک

مشکلات مرورگر در کروم بوک

 1. صفحاتی که در داخل مرورگر باز هستند دائماً شروع به باز شدن مجدد می­کنند و این عملکرد لپ تاپ را کند می­کند.

این مشکل بدین صورت است که کروم به طور مداوم صفحات مرورگر را دوباره بارگیری می­کند و این مسئله همه ­ی فعالیت ­ها را کند می­کند.

عملکرد ضعیف سیستم که ناشی از کمبود میزان حافظه­ ی کروم بوک است همراه با حجم زیادی از حافظه که باید در خدمت بارگیری کردن صفحات کروم باشد باعث می­شوند حافظه ­ای برای به اجرا درآمدن و فعالیت برنامه ­های دیگر باقی نماند.

در این مواقع باید صفحاتی را که دیگر به آن­ ها نیاز ندارید ببندید تا سرعت عمل سیستم افزایش پیدا کند.

اگر بستن صفحات کارساز نبود می­توانید با استفاده از Task Manager صفحات و برنامه­ هایی را که همه­ ی حافظه را درگیر خود می ­کنند غیرفعال کنید:

 1. دکمه­ های Search و Esc را همزمان فشار دهید (همان Shift + Esc سابق). این کار باعث باز شدن Task Manager می­شود.
 2. در داخل لیست برنامه ­هایی را که حجم زیادی از حافظه را اشغال می­کنند انتخاب کنید، به خصوص برنامه­ هایی که آن­ ها را نمی­شناسید. روی دکمه­ ی End process کلیک کنید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت عمی در مجتمع فنی البرز برگزار می گردد.

 1. به جای بارگیری شدن صفحات پیام­ های عجیب نشان داده می­شود

اگر کروم نتواند به درستی یک صفحه­ ی وب را بارگیری کند پیام خطای “Aw Snap!” را نشان می­ دهد. اگر مدام با این پیام خطا مواجه می­ شوید در سیستم عامل یا تنظیمات کروم بوک اشکالی وجود  دارد.

یکی از مؤثرترین و آسان ترین راه حل­ ها بستن صفحات وب غیرضروری است. اگر بستن چند صفحه به شما اجازه می ­دهد صفحه­ ی جدیدی را باز کنید یعنی مشکل از میزان حافظه ­ی سیستم است.

کروم بوک ­ها به خاطر این که بر مبنای مرور وب ساخته شده اند دارای حافظه­ ی داخلی اندکی هستند و باز ماندن صفحات وب می­تواند این حافظه­ ی محدود را اشغال کند. عدم موفقیت افزونه­ ها (Extensions) نیز می­تواند مشکل ساز باشد. برای حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید تا آن­ها غیرفعال یا پاک کنید:

 1. مرورگر کروم را باز کنید.
 2. روی آیکون سه نقطه ­ی More که در گوشه­ی سمت راست بالا قرار دارد کلیک کنید.
 3. از داخل لیست باز شده گزینه­ ی More tools را انتخاب کنید.
 4. در منوی باز شده Extensions را انتخاب کنید.
 5. برای هر کارت افزوده شده که قصد حذف کردنش را دارید روی گزینه­ ی Remove کلیک کنید. اگر قصد دارید که افزونه را موقتاً غیرفعال کنید به جای حذف روی دکمه­ ی تغییر وضعیت کلیک کنید. اگر آبی باشد افزونه روشن است و اگر خاکستری باشد غیرفعال است.

در صورتی که همه­ ی این روش­ها را امتحان کردید ولی هنوز مشکل ادامه داشت باید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، حافظه­ ی Cache مرورگر خود را خالی کنید، یا سعی کنید پیج مورد نظر را از طریق یک پنجره­ ی ناشناس باز کنید.

 1. کروم دائماً می­گوید “This web page is not available”

اگر مطمئن هستید که آدرس صفحه­ ی وبی که وارد کرده اید درست است، این مشکل می­توان ناشی از وجود مشکل در پراکسی یا کوکی باشد.

اگر مسئله کوکی است احتمالاً زمان آن رسیده است که همه­ ی آن ­ها را حذف کنید. حتماً قبل از پاک کردن داده ها پسووردهای آنلاین خود را ذخیره کنید:

 1. مرورگر کروم را باز کنید و سپس روی آیکون سه نقطه­ی More که در گوشه ­ی سمت راست بالا قرار دارد کلیک کنید.
 2. در لیست باز شده روی More tools کلیک کنید.
 3. در منوی بعدی که باز می­شود گزینه­ ی Clear browsing data را انتخاب کنید. به ترتیب Ctrl + Shift + Backspace را فشار دهید تا به این تنظیمات برسید.
 4. در این زمان پنجره ای برای شما باز می­ شود. نوار اصلی سه گزینه دارد اما نوار پیشرفته دارای پنج گزینه است. داده ­هایی که می­ خواهید پاک شوند را انتخاب کنید. پس از آن روی Clear data کلیک کنید.

اگر مشکل از تنظیمات پراکسی شما باشد (که معمولاً پیامی روی صفحه نشان داده می­شود که مشکلات پراکسی وجود دارند)، می­توانید تنظیمات پراکسی را تغییر دهید اما باید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید.

 1. روی ساعت سیستم که در گوشه­ ی سمت راست پایینی قرار دارد کلیک کنید.
 2. در منوی ظاهر شده روی آیکون Gear کلیک کنید. این کار شما را وارد قسمت تنظیمات می­کند.
 3. در قسمت Network روی اتصال کنونی خود کلیک کنید.
 4. در صفحه ­ی بعدی که باز می­شود دوباره روی همان کلیک کنید.
 5. برای گسترش دادن تنظیمات پراکسی روی آن کلیک کنید.
 6. روی کلید تغییر وضعیت گزینه­ ی Allow proxies for shared networks کلیک کنید تا روشن شود (به رنگ آبی درآید).

اگر در کروم بوک خود از پروفایل مهمان استفاده می­کنید احتمالاً این کار مشکل شما را حل خواهد کرد. با این حال شما باید در قسمت تنظیمات پراکسی تنظیمات خواسته شده را به صورت صحیح انجام دهید.

منبع