همه چیز درمورد نحوه عیب یابی اتو

اتوی بخار یکی از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی است و تقریباً در هر خانه یکی از آن وجود دارد. با استفاده از این نوع اتوها هنگامی که لباس ها را می پوشیم صاف و نو به نظر می رسند. با این حال به دلیل این که دائماً از این وسیله ی الکترونیکی استفاده می کنیم هرچندقت یک بار برای آن ها مشکلاتی پیش می آید. برای این که بتوانید آن ها را تعمیر کنید باید ابتدا بدانید مشکلات احتمالی کدام هستند و چگونه می توان هر یک از آن ها را برطرف کرد. این مطلب به شما کمک می کند درباره ی مشکلات متداول اتو های بخار و نحوه ی تعمیر آن ها اطلاعاتی به دست آورید . دقت داشته باشید که قبل از تعمیر باید اتو را از برق بکشید در غیر این صورت احتمال خطر برق گرفتگی وجود دارد. در این مطلب به بررسی نحوه عیب یابی اتو می پردازیم.

نحوه عیب یابی اتو

رسوبات معدنی 

این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای اتوهای بخار پیش می آید و باعث کاهش طول عمر آن ها می شود.

آن چه که رخ می دهد این است که ممکن است آبی که داخل اتو میریزید آب سخت باشد و دارای مقدار معینی مواد معدنی باشد که می توانند در مجاری و دریچه های اتو ته نشین شوند.

این مسئله سبب مسدود کردن راه بخار و چکه کردن آب از اتو شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فقط از آب مقطر و یا آب تصفیه شده استفاده کنید و پس از استفاده مخزن آب را تخلیه کنید.

برای پاک کردن این رسوبات آهکی و کلسیمی می توانید از پاک کننده های موجود در بازار استفاده کنید .

خروج قطرات آب

یکی دیگر از مشکلات اتوی بخار جاگذاری لکه ی آب روی لباس است. اگر بیش از اندازه داخل اتوی خود آب ریخته باشید هنگامی اتوکشی در برخی نقاط قطراط آب روی لباس ریخته می شوند و لکه ی آب بر جای می گذارند.

بهترین راه حلی که می توان برای این مشکل در نظر گرفت این است که مخزن اتو را تا بالاترین سطح پر نکنید و یک یا دو درجه از مخزن آن را خالی بگذارید. پر کردن آب را قبل از رسیدن به بالاترین سطح مخزن متوقف کنید .

اتو گرم نمی شود

علاوه بر موارد گفته شده ممکن است شما با مشکل داغ نشدن اتو مواجه شوید. این هم یکی دیگر از رایج ترین مشکلات اتوی بخار است. برای بررسی علت این مشکل، اول باید دو شاخه ی اتو را بررسی کنید که کاملاً داخل پریز قرار داشته باشد و اتو روشن شده باشد.

پس از آن باید سیم برق و ترموستات را بررسی کنید. ممکن است سیم برق خمیده شده و اتصالات داخلی آن قطع شده باشد. همچنین تنظیمات ترموستات را به صورت درست انجام دهید و سپس دوباره بررسی کنید که اتو گرم می شود یا نه.

اگر تنظیمات ترموستات تأثیری بر گرمای اتو ندارد پس حتماً در ترموستات مشکلی وجود دارد و علت گرم نشدن اتو خرابی ترموستات است. آن را به تعمیرکار بسپارید تا ترموستات را برایتان تعویض کند.

اگر خودتان در انجام این گونه کارها تجربه ی کافی را دارید و میخواهید سیم برق یا ترموستات را خودتان تعویض کنید، قبل از شروع کار سیم برق و ترموستاتی را که با مدل اتوی شما سازگار است خریداری کنید .

اتو به پارچه و لباس می چسبد

بسیاری از افراد چسبیدن اتو به پارچه و لباس را تجربه کرده اند. در این مواقع، ممکن است مشکل از صفحه ی فلزی کف اتو باشد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که کفه ی فلزی را تمیز کنید.

برای پاک کردن کفه ی فلزی اتو از پَد های ظریف سیمی و یا پد های زبر استفاده نکنید چرا که ممکن است روکش نچسب روی آن را بخراشند و سبب آسیب رساندن به اتو شوند.

مخزن آب را هم با استفاده از پاک کننده های موجود در بازار تمیز کنید و فقط از آب مقطر یا آب تصفیه شده برای اتوکشی استفاده کنید. با این وجود اگر این مشکل ادامه پیدا کرد احتمالاً کفه ی فلزی خراب شده است و باید آن را تعویض نمایید .

اکنون که مشکلات متداول اتو های بخار و راه حل آن ها را می دانید، خودتان می توانید آن ها را رفع کنید. اگر اتوی شما کار نمی کند و یا نمی توانید خودتان مشکل آن را برطرف نمایید آن را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید .

دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت عملی شامل تمامی وسایل منزل در کارگاه های مجهز مجتمع آموزشی فنی البرز آموزش داده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *