cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

نحوه­ عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین – نحوه تعمیرات درب اتوماتیک چمبرلین

نحوه­ عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین
فهرست مطالب

چمبرلین یکی از تولید کنندگانی است که محصولاتی از قبیل در باز کن­ های اتوماتیک، در پارکینگ، سیستم ­های ایمنی و غیره را تولید می­کند. درهای اتوماتیک چمبرلین فقط باید توسط تکنسین­ های مجاز نصب شوند و توسط افراد بزرگسال مورد استفاده قرار گیرند و کنترل شوند. در این مطلب به بررسی نحوه­ عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین می پردازیم.

زمانی که درها باز و بسته می­ شوند ترجیحاً کودکان نباید در نزدیکی در باشند. درهای چمبرلین معمولاً پس از نصب باید چندین سال بدون هیچ گونه مشکلی خوب کار کنند اما اگر مشکلی پیش آمد احتمالاً کمی بررسی و عیب یابی می­تواند مشکل را حل کند.

نحوه­ عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین
نحوه­ عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین

نحوه­ ی عیب یابی درب اتوماتیک چمبرلین

مرحله­ ی 1

اگر چراغ روی در باز کن چشمک زن است اما در پارکینگ بسته نمی­ شود بررسی کنید و مطمئن شوید که سنسور ایمنی که منجر به حرکت معکوس در می­ شود به خوبی به سیستم متصل است و صاف و تراز است.

این سنسور در سمت راست در داخل در پارکینگ قرار دارد. اگر مانعی بر سر راه سنسور قرار گرفته باشد در پارکینگ هم کار نخواهد کرد.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب درب اتوماتبک به صورت تخصصی در مجتمع فنی البرز زیر نظر برترین اساتید

مرحله­ ی 2

اگر در پارکینگ کامل بسته نمی شود و کمی قبل از رسیدن به دلخواه در روی زمین متوقف می­شود باید تنظیمات محدوده ­ی حرکت در را تغییر دهید.

در را باز بگذارید و پیچ­ های تنظیم کننده را که در کنار موتور در قسمت بالای در قرار دارند بچرخانید. برای افزایش دادن محدوده­ ی حرکت در به طرف پایین باید پیچ تنظیم کننده­ ی حرکت به طرف پایین را خلاف جهت عقربه­ های ساعت بچرخانید.

به ازای هر یک دور کامل چرخاندن پیچ تنظیم، محدوده­ ی حرکت حدود 2.5 سانتی متر تغییر می­کند.

اگر در پارکینگ در محدوده ­ای متوقف می­شود و تا آخر باز نمی­شود باید با چرخاندن پیچ تنظیم کننده ­ی حرکت به طرف بالا محدوده­ ی حرکت در به طرف بالا را تغییر دهید.

برای افزایش دادن میزان حرکت در به طرف بالا باید پیچ تنظیم کننده ­ی حرکت به طرف بالا را در جهت حرکت عقربه­ های ساعت بچرخانید. همیشه پس از انجام تنظیمات مجدد در را تست کنید.

مرحله­ ی 3

اگر در پارکینگ باز نمی­شود آن را همان طور بسته رها کنید و چند دقیقه به آن استراحت بدهید. این مشکل می­تواند به خاطر شرایط جوی نامساعد از جمله بارش باران به وجود آید.

با کشیدن دستگیره­ی مکانیکی قرمز رنگ در را به صورت دستی باز کنید. اگر در آزادانه و روان به طرف بالا حرکت می­کند در را ببندید و در حالی که در باز کن کار می­کند آن را به صورت غیر متصل به سیستم همان طور رها کنید.

اگر در باز کن هم به خوبی کار می­کند و مشکلی ندارد باید روی پنل پشتی یا کناری تنظیمات نیروی باز و بسته شدن در را تغییر دهید.

وارد تنظیمات نیروی حرکتی به طرف بالا شوید و آن را 10 درجه افزایش دهید. سپس در را مجدداً به سیستم در باز کن متصل کنید و قبل از استفاده یک بار آن را تست کنید.

مرحله­ ی 4

اگر در پارکینگ در حین باز شدن به صورت ناگهانی باز می­گرد بررسی کنید که سنسور LED روشن یا چشمک زن است؟ ممکن است سنسور جسمی را در مسیر حرکت در تشخیص داده باشد و همین امر باعث حرکت معکوس در شده باشد.

هر گونه مانعی را از سر راه بردارید. اگر در مسیر در مانعی وجود ندارد دکمه­ ی روی دیوار را فشار دهید و آن را نگه دارید تا زمانی که در به صورت خودکار کاملاً بسته شود.

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟