cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

تعمیر یا تعویض لباسشویی؟

تعمیر یا تعویض لباسشویی؟
فهرست مطالب

برخی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی عبارتند از: تکان خوردن زیاد، نشتی، پر نشدن یا تخلیه نشدن دیگ دستگاه و همچنین سر و صدای حین کار. ممکن است بتوانید بعضی از این مشکلات را به تنهایی عیب یابی کرده و حل کنید، اما در موارد پیچیده تر، حتما به یک متخصص آموزش دیده برای بررسی نیاز خواهید داشت.

دوره های زیادی برای تدریس چنین مهارت هایی وجود دارد. یکی از آن ها، آموزش تعمیرات لباسشویی در کرج است که فنی البرز میزبان علاقه مندان به چنین رشته های فنی می باشد. با شرکت در این کلاس آموزشی، افراد می توانند با انواع مشکلات احتمالی در لباسشویی ها آشنا شوند، آن ها را عیب یابی کرده و تعمیر کنند. همچنین خواهند توانست با توجه به نوع تعمیر و قیمت قطعات و دستمزدها در بازار، برآورد هزینه داشته باشند و تعیین کنند آیا یک دستگاه ارزش تعمیر دارد یا نه!

تعمیر لباسشویی
تعمیر لباسشویی

چیزی که واضح است هزینه های بالای تعمیرات دستگاه های این چنینی ست. که می تواند به دلیل هزینه قطعات تعویضی مورد نیاز و زمان درگیری برای حل مشکل باشد. این شرایط اما شما را به سمت یک سوال مهم هدایت می کند: آیا ماشین لباسشویی را تعمیر می کنید یا آن را به طور کلی تعویض می کنید؟ در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که به شما در تصمیم گیری نهایی کمک می کند.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی

گاهی اوقات، یک ماشین لباسشویی فقط به مقداری TLC نیاز دارد. این ممکن است به این معنی باشد که یک تسمه، شیر آب، قرقره و آب بند را می توان به راحتی و با هزینه کم تعویض کرد. از طرف دیگر، تعویض پمپ یا موتور به طور کلی نیاز به کمک حرفه ای یک تعمیرکار دارد. مشکلی که دارید را در نظر بگیرید و هزینه های خرید ماشین لباسشویی جدید را مقایسه کنید. چرا میلیون ها تومان برای خرید یک دستگاه جدید خرج کنید در حالی که می توانید صرفاً با تعویض قطعات معیوب توسط خودتان یا تعمیرکار لباسشویی، آن مبلغ را ذخیره کنید.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی
مشکلات رایج ماشین لباسشویی

مشکلات ماشین لباسشویی با توجه به نوع لباسشویی متفاوت است. اما اگر بخواهیم به صورت کلی چند مورد نرمال و رایج را نام ببریم، به لیست زیر می رسیم :

  • کنترل پنل کار نمی کند
  • آب تخلیه نمی شود
  • دستگاه بیش از حد می لرزد.
  • نشتی آب وجود دارد.
  • دیگ به درستی نمی چرخد.
  • پمپ تخلیه مسدود شده است.
  • بو، کپک یا جرم وجود دارد.

طول عمر مفید لباسشویی ها

هر سازنده ماشین لباسشویی گارانتی های مختلفی برای محصولات خود ارائه می دهد که می تواند سرنخی از طول عمر مورد انتظار آنها باشد. برخی تا 20 سال پیش می روند، اما عمر متوسط ​​ماشین لباسشویی 10 تا 13 سال است. برخی از سوالات رایجی که برای ما مطرح می شود این است: “آیا ماشین لباسشویی 5 ساله ارزش تعمیر داره؟ “آیا می ارزه لباسشویی 7 ساله رو تعمیر کنم؟” پاسخ به این سوالات راحت نیست. یک ماشین لباسشویی پنج یا هفت ساله که پنج سال از عمر مفید آن باقی مانده است احتمالاً باید تعمیر شود.

طول عمر مفید لباسشویی ها
طول عمر مفید لباسشویی ها

از سوی دیگر، یک ماشین قدیمی تر، احتمالاً منجر به خرابی های مکرر شده و نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. این موارد روی هم رفته می توانند باعث شوند که شما هزینه خرید یک ماشین لباسشویی جدید را در نظر بگیرید و آن را با هزینه تعمیرات متعددی که طی چند سال آینده باید انجام دهید، مقایسه کنید. پس از این، تصمیم بگیرید که آیا دستگاه تان ارزش تعمیر دارد یا خیر.

دیگ های عایق بندی شده و میکروچیپ ها

ماشین‌ های لباسشویی مدرن ‌تر با دیگ ها و ریزتراشه‌ های مهر و موم شده و آب بندی شده (مثل کامپیوتر) عرضه می ‌شوند. در حالی که هر دوی این قسمت ها برای حفظ طول عمر دستگاه طراحی شده اند، گاهی اوقات ممکن است خراب شوند. با این حال، تعمیرات و تعویض این قطعات می‌ تواند در واقع بسیار پرهزینه باشد و بنابراین، ممکن است لازم باشد به فکر خریدن یک ماشین جدید بیفتید.

بیشتر بخوانید: با مطالعه مطلب درآمد و بازار کار تعمیرات لوازم خانگی می توانید اطلاعات کاملی در مورد این شغل به دست بیاورید.

کارایی ماشین لباسشویی

با گذشت زمان، ماشین لباسشویی شما به طور طبیعی دچار ساییدگی و پارگی می شود. این کار بر راندمان کلی آن تأثیر می ‌گذارد و در نتیجه هزینه ‌های آب و برق بیشتر می‌ شود. زیرا ممکن است برای روشن نگه داشتن دستگاه از توان بیشتری استفاده شود و یا برای شست و شو حجم بالایی از آب را هدر دهد. در نتیجه، وقتی به نقطه ای می رسید که باید بین تعمیر یا تعویض دستگاه، یکی را انتخاب کنید، حتما کارایی لباسشویی فعلی تان را در نظر بگیرید.

کارایی ماشین لباسشویی
کارایی ماشین لباسشویی

اگر در این باره مطئن نیستید، با تعمیرکاران حرفه ای و مورد اعتماد صحبت کنید تا شما را در مورد هزینه ها به صورت دقیق، آگاه کنند.

بودجه شما و هزینه های تعمیر لباسشویی

در نهایت، باید بودجه خود را در نظر بگیرید. سطح درآمد افراد با یکدیگر متفاوت است و گاهی اوقات ما پول نقد اضافی برای یک ماشین لباسشویی کاملاً جدید نداریم. تعمیرات ممکن است راه حل خوبی باشد. اما، هنگام در نظر گرفتن این موضوع، به هزینه های تعمیرات واقعی نیز فکر کنید. اگر آنها بیش از 50٪ از هزینه های یک ماشین لباسشویی کاملاً جدید هستند، تصمیم عاقلانه تر این است که یک دستگاه نو خریداری کنید.

بودجه شما و هزینه های تعمیر لباسشویی
بودجه شما و هزینه های تعمیر لباسشویی

نتیجه گیری

بله، ماشین ‌های لباسشویی ممکن است گهگاه خراب شوند، اما این لزوماً به این معنی نیست که فوراً به یک ماشین لباسشویی جدید نیاز داشته باشید. همیشه توصیه می شود با متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا ببینید چگونه می توانند به شما در صرفه جویی هزینه های خرید یک دستگاه جدید کمک کنند. اما در موارد دیگر، مدت زمانی که ماشین لباسشویی در حال استفاده است ممکن است به این معنی باشد که خیلی قدیمی و ناکارآمد است.

در همین حال، ماشین‌ های مدرن ‌تر به قطعات یدکی نیاز دارند که خرید آنها بسیار پرهزینه است. بنابراین، باید گزینه های خود را بسنجید و تصمیم بگیرید. سخن پایانی این است که در هر صورت، بین هزینه های تعمیر و خرید وسیله نو، نیاز به مقداری فکر، دقت، بررسی شرایط و صد البته دور اندیشی دارید که نهایتا منجر به گرفتن یک تصمیم درست می شود.

این ماجرا نه تنها برای ماشین های لباسشویی بلکه برای سایر لوازم خانگی وجود دارد. یخچال فریزر، ظرفشویی، تلویزیون، قهوه ساز، جارو برقی، کولر و … . پس با این شرایط برد با افرادی است که با یادگیری مهارت های تعمیر لوازم خانگی آشنا می شوند. سال هاست که آموزشگاه فنی البرز دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج را به صورت تخصصی و حرفه ای برگزار می کند.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج
آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج

هر سال عده زیادی از کارآموزان پس از گذراندن این دوره، وارد بازارکار بسیار پررونق تعمیر لوازم خانه می شوند که به درآمد های خوبی نیز رسیده اند.علاوه بر این نیاز تعمیرات لوازم منزل خود را نیز به خوبی رفع می کنند که این یک راهکار بسیار عالی برای ذخیره و صرفه جویی هزینه ها می باشد.

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟