cropped-fannialborz-logo.png
cropped-fannialborz-logo.png

ایرادهای احتمالی ماکروویو و نحوه تعمیر آن ها

عیب یابی ماکروویو پاناسونیک
فهرست مطالب

نمایان شدن کدهای خطا بهترین نشانه برای نیاز به عیب یابی مشکلات برقی مایکروویو پاناسونیک است. کدهایی که نشان دهنده­ی مشکلات برقی در مایکروویو هستند عبارتند از کد F05 ( که نشان دهنده­ی خرابی حافظه­ ی داخلی است)، کد F09 (فرکانس برق نامناسب است)، و کدهای F81, F82, F83, F84 که همگی بدین معنا هستند که هیچ منبعی ولتاژ مورد نیاز فر را تأمین نمی­کند. نحوه تعمیر ماکروویو پاناسونیک را در این مطلب بررسی می کنیم.

نحوه تعمیر ماکروویو پاناسونیک

اگر مایکروویو پاناسونیک شما روشن نمی­ شود، مطمئن شوید که به پریز برق متصل است. با اتصال یک وسیله­ ی برقی دیگر به همان پریز از سالم بودن منبع انرژی اطمینان حاصل کنید.

ساعت مایکروویو خود را تنظیم کنید؛ گاهی اوقات برای شروع به کار مایکروویو پاناسونیک لازم است که ساعت به درستی تنظیم شود.

اگر دکمه­ های موجود در صفحه کنترل لمسی مایکروویو پاسخی نمی ­دهند، مطمئن شوید که درب مایکروویو کاملاً و محکم بسته شده است.

برای این که مایکروویو از حالت خواب درآمده و فعال شود یک بار درب را باز کرده و سپس ببندید. همچنین، آن را از برق کشیده و پس از چند ثانیه دوباره به برق متصل نمایید.

  1. عیب یابی مشکلات مربوط به عملکرد

تعدادی از کدهایی که در صفحه نمایش مایکروویو پاناسونیک نشان داده می­ شوند بیانگر وجود مشکلات مربوط به عملکرد دستگاه هستند؛ این کدها عبارتند از کد F44 ( عملکرد نا درست صفحه کلید) و کدهای F33, F34 (هر دو به معنای وجود حرارت بیش از اندازه در داخل مایکروویو هستند).

اگر مایکروویو شما حتی زمانی که درب باز است کار می­کند _که مشکلات ایمنی ایجاد می­کند_ احتمالاً سیستم قفل داخلی درب آن خراب شده است. مایکروویو را به یک مرکز تعمیرات تخصصی ببرید.

هنگامی که مایکروویو فقط با بستن درب آن، بدون فشردن دکمه­ ی on روشن می­شود، برای حل مشکل باید یک بار آن را از برق بکشید و بعد از چند ثانیه دوباره به برق وصل کنید.

اگر خود مایکروویو پاناسونیک روشن می­شود اما صفحه نمایش آن خالی است به احتمال زیاد از برق کشیدن و به برق زدن مجدد دستگاه این مشکل را حل می­کند.

اگر مشکل ادامه پیدا کرد دستگاه را برای تعمیرات تخصصی نزد یک متخصص تعمیرات لوازم خانگی ببرید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات ماکروویو به صورت عملی در مجتمع فنی البرز

  1. عیب یابی مشکلات متفرقه

تعدادی کد خطا در مایکروویو پاناسونیک وجود دارند که برای نشان دادن مشکلات مختلفی نمایش داده می­ شوند.

تعدادی از این کدها عبارتند از کدهای F03 / F04 (ناهماهنگی میان ولتاژ تأمین شده و ولتاژ مورد نیاز سیستم مایکروویو) و کدهای F86, F87, F88, F89 (نشان دهنده­ ی وجود اتصال کوتاه در داخل بُرد مایکروویو و منبع برق).

اگر هنگام استفاده از مایکروویو جرقه به وجود می­ آید فوراً داخل اتاقک آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ فلزی با اتاقک در تماس نیست.

در صورت امکان برای حل این مشکل سقف اتاقک را جدا کنید و با دقت قطرات و ذرات مواد غذایی را که ممکن است نزدیک آنتن جمع شده باشند پاک کنید.

اگر مایکروویو پاناسونیک شما صدای وز وز ناخوشایندی تولید می­کند یا هنگامی که روشن می­شود و فعالیت می­کند بوی بدی را پخش می­کند، لازم است که فضای داخل اتاقک را به طور کامل تمیز کنید.

مطمئن شوید که هیچ گونه کثیفی و ذرات غذا روی سقف مایکروویو و در مجاورت آنتن باقی نماند. اگر باز هم مشکل ادامه پیدا کرد با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

اگر مایکروویو پاناسونیک شما اصلاً داغ نمی­شود و یا به غذا به مقدار کافی گرما نمی­دهد، باید از یک متخصص فنی برای تعمیر کردن آن کمک بخواهید. هرگز سعی نکنید که مایکروویو را باز کنید و شروع کنید به تعمیر کردن آن.

دوره های پرمتقاضی
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟